Skocz do zawartości

[kaseta] Jak zdjąć kasetę?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

odświeżam temat

niestety moja kaseta po jesiennych i zimowych szaleństwach się nieźle zapiekła (nakrętka), próbowałem chyba wszystkiego, pryskałem wd-40, nawet podgrzewałem zewnętrzną część by się rozszerzyło i nic, jak zablokuję kasetę i stanę na 60cm francuzie, mogę nawet skakać uderzać to zero nic nie idzie (ważę 75kg)

 

jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Sprawa wygląda bardziej jak zbyt mocne dokrecenie niz zapieczenie, jedyne co mi sie nasuwa na myśl to dobry klucz i jakieś ze 2m rury co by zwiekszyć siłe :)

 

ale jezeli sie faktycznie zapiekła proponuje zakropić DOT-em albo ropą

 

Ja kiedyś z kumplami probowaliśmy odkrecic pewien uparty wolnobieg to we trzech tylko złamaliśmy klucz 24 ... ale poddał sie w końcu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :confused: Próbuję, a kaseta ani drgnie :icon_mrgreen: Nawet w dwie osoby i korzystając z drugiego roweru, tak jak to było opisane kilka postów wcześniej. Dawałem WD40, nawet sporo, potem stało ponad 12 godzin i znowu nic. Znacie jeszcze jakieś sposoby na odkręcenie zapieczonej nakrętki kasety? Myślałem o odpiłowaniu nakrętki, ale co mi po tym - przecież gwint zostanie i nie przykręcę nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
waląc młotkiem w klucz jakoś się poddała :)

To chyba najlepszy sposób na poważny problem. Ostatnio podobnie odkręcałem koledze pedały. Dobry klucz i kilkanaście żwawych uderzeń młotkiem. W końcu musi puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...