Skocz do zawartości

[kaseta] Jak zdjąć kasetę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prześledziłem forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Chcę wymienić kasetę w tylnym kole i nie wiem jak sie do tego zabrać, czy muszę mieć jakieś specjalne klucze??, czy może da się to zrobić jakimś prostym sposobem.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejdzie sie, jesli mialbys klucz, chociazby ten pierwszy ktory podal Mały. Na Twoim miejscu kupilbym ten klucz, wydatek niewielki i mozna sie samemu bawic bo niby po co dawac zarobic serwisowi ? za ta kase ktora dasz im, kup klucz i zrob sam :) taki klucz przyda Ci sie z pewnoscia na przyszlosc :) klucz ten pasuje rowniez do pierscieni mocujacych tarcze hamulcowe w systemie center lock :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawet udało się opracować metode gdzie bacik nie jest potrzeby :D wystarczy wsadzić gruby śruboręt między szprychy i wpakować jakoś w kasete, wszystko się blokuje, ale nie sprawdzałem nie wiem co stanie się ze szprychami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawet udało się opracować metode gdzie bacik nie jest potrzeby wystarczy wsadzić gruby śruboręt między szprychy i wpakować jakoś w kasete, wszystko się blokuje, ale nie sprawdzałem nie wiem co stanie się ze szprychami

Ja bym jednak uzyl lancucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po roku nie odkrecania kasety mocno sie zakreciła. Po prostu wsadza sie klucz do kasety, łancuch na kasete (ja oparłem koło o imadło, łancuch wkreciłem w imadło zeby trzymalo mocno) i długim kluczem udało sie (z pomocą młotka). Ogólnie bardzo duzo pracy kosztowało mnie odkręcenie, ale za to jaka satysfakcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest specjalny klucz, np. taki jak tutaj czy tutaj. Ale to nie wszytko. Potrzeby jest jeszcze specjalny bacik , ale można też zamiast niego użyć zwykłego łańcucha :)

 

 

Jak już mały napisał, możesz użyć do tego łańcuch zamiast tego bacika.

 

Ja zrobiłem z łańcuchem i jest OK, szkoda mi było kasy na ten 'bacik'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie po roku nie odkrecania kasety mocno sie zakreciła. Po prostu wsadza sie klucz do kasety, łancuch na kasete (ja oparłem koło o imadło, łancuch wkreciłem w imadło zeby trzymalo mocno) i długim kluczem udało sie (z pomocą młotka). Ogólnie bardzo duzo pracy kosztowało mnie odkręcenie, ale za to jaka satysfakcja :P

 

 

Hmm... Zawsze myślałem, że kasetę się zdejmuję, a wolnobieg się odkręca hehehehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
a ja mam leprzy patent. kupiłem klucz i wkręciłem go w imadło, i dopiero na klucz do kasety nałożyłem koło i szarpłem

 

nie rozumiem po co wam bacik i jak sie go używa

Nie wiem jak tego dokonałeś skoro nakrętkę odkręca się w tę stronę co kręci się kaseta. Więc kaseta musi być zablokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic dobrego :D.

Katsumoto gratuluję pomysłowości. To teraz to zrób i zamieść na forum fotorelację z pokrzywionymi szprychami.

Przetestowałem te metode bo bacik nie zdążył dotrzeć do domu i szprychy są całe, ale raczej nie polecam tej metody bo jest dość ryzykowna. Chyba miałem dość lekko zakręconą kasete :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto w tym temacie dodać też coś o przykręcaniu kasety... wspomnę tylko że poza kluczem do jej odkręcenia przydałby się również klucz dynamometryczny do właściwego PRZYKRĘCENIA zdjętej wcześniej kasety... myślę że nieprzypadkowo producenci piszą na nakrętce od kasety dokładną siłę z jaką ma być dokręcona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sorry ze odgrzebuje stary temat ale znalazlem niezla metode na odkrecenie kasety nie posiadajac bacika :icon_mrgreen:

 

Potrzebujemy jedynie klucza do kasety i francuza, oprocz tego lancuch, drugi kolega i drugi rower :icon_mrgreen:

 

Zdejmujemy kolo z roweru na ktorym jest kaseta ktora chcemy zdjac. Bierzemy drugi rower, i dostawiamy do jego tylnego kola tylne kolo, na ktorym jest kaseta. Zmieniamy w tamtym rowerze przelozenie na jak najnizsze (1-3 na przyklad) laczymy lancuchem kasety w taki sposob jak na obrazku ponizej. Kolega musi stanac na korbie w taki sposob zeby zrownowazyc sile generowana kluczem. Odkrecamy i gotowe :thumbsup: sily dzialaja w taki sposob ze kola proboja sie do siebie zblizyc.

 

dsc01907hk1.th.jpg

 

 

 

PS powyzsza metoda naprawde dziala :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja natomiast odkręcilem swoja kasetę u kumpla ktory mial ten tzw. bacik ale nie mieliśmy klucza do kaset :icon_wink: zrobilismy go z przecinaka i po sprawie :icon_mrgreen: wygladalo to tak : kasetatd0.th.jpg

ja trzymalem batem za kasete a kumpel dociskal przecinak i odkrecal go zabką i poszlo. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...