Skocz do zawartości

[piasta] uszczelnienie DIY


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nowy dział powstał, koniecznie musiałem więc coś wydrutować na podwórku.

 

 

Na początku sezonu musiałem wymienić konusy, niestety nowe miały bardzo delikatne pierścienie uszczelniające, w rezultacie smar po stronie kasety błyskawicznie łapał syf i koło trzeszczało. Drugi raz w tym sezonie musiałem czyścić piastę bo nie lubię jakichkolwiek nieprzyjemnych dźwięków. I tak oto - składając doszedłem do wniosku, że trzeba poprawić uszczelnienie piasty.

 

Z nakrętki od wody mineralnej zrobiłem kółeczko, wycięte idealnie na wymiar wewnętrzny bębenka. Luz jest dosłownie na włos. Otworek ciut mniejszy niż średnica konusa - no i nabiłem moją uszczelkę na konus. Skręciłem, kontra na miejscu i w drogę. Ciekawe jak się mój patent spisze :)

 

29174684675192740732.jpg

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie uszczelniacze można kupić? Bo może dodałbym jeszcze jedno kółeczko, gumowe, aby całkiem wyeliminować wolną przestrzeń? Podejrzewam, że i tak teraz jest o niebo lepiej niż z wyfiletowanym łożyskiem... ale skoro można jeszcze coś pokombinować, to dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uszczelnienie to simering ... podchodzisz do pierwszego sporego punktu z łożyskami i uszczelniaczami podajesz rozmiar i jak taki występuje kupujesz go za kilka zł.

Rozmiar podajemy w kolejności śr. wewn x śr. zewn x grubość ... a jaki potrzebujesz musisz zmierzyć :)

 

Zauważ ze kolega uszczelnia piastę QR 15 czy 20 a na łożyskach "maszynowych" a ty (najprawdopodobniej) uszczelniasz bębenek na kontrze ...

Trzeba to dobrze pomierzyć i przemyśleć czy dasz rade zmieścić tam simering.

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyc śr wewnętrzną i ośkę i poszukac w necie jakie są simeringi. Z doświadczenia wiem że są nawet bardzo nietypowe rozmiary.

W najbliższym sklepie z łożyskami nie koniecznie muszą miec.

U mnie w sklepie chcieli mi takie sprowadzic za 90zł sztuka :w00t: . W sieci znalazłem za 5 zł sztuka.

Naprawdę polecam sprawdzic w necie jakie są dostępne wymiary uszczelniaczy.

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...