Skocz do zawartości

[amortyzator] DT SWISS


szpynior

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie no spoko bo przynajmniej wiesz co Cię ewentualnie czeka. Na pewno też będziesz oryginalny i na pewno jest lepszy od Firsta.

 

Czyżbym wyczuwał nutkę ironii ? :)

 

 A tak na poważnie to spojrzałem na cenę gdyż fakt jak na ten model wypada dość dobrze, lecz jak w porównaniu z amorkami w podobnej cenie jak Reba http://allegro.pl/amortyzator-rock-shox-reba-rl-solo-air-100-mm-29er-i4596116619.html.

 

Jako baza modyfikacji idzie B3 2014 - http://www.forumrowerowe.org/topic/170048-rower-kross-level-b3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serwis - to i tak nie będę go serwisował sam. Rower oddaję regularnie do serwisu u siebie w mieście gdyż mi tak wygodniej i nie mam smykałki do rzeczy technicznych tylko informatycznych, Obecnie chcę zakupić dobry amor gdyż na następny sezon chciałbym polatać w maratonach ( złapałem zajawkę). Teraz przygotowuję się do Skandii w Kwidzynie. Lecz główne pytanie brzmi czy to faktycznie dobry amor w tej cenie ?Czy w tej cenie zakupić inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wideł na pewno zacny a przede wszystkim sztywny bo z tego słyną wypusty DT. Jak bym brał i specjalnie się nie zastanawiał.

 

Czemu serwis nie w domu?? A jakoś tak skojarzyłem z dwoma znajomymi co bynajmniej nie mają lewych rąk wysyłali do Obornik. Nie wnikałem specjalnie w szczegóły więc może jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

XMMa w wersji TS nie można serwisować w domu, może nie tyle amorka co samego tłumika- powodem jest dodatkowa mała komora powietrzna w tłumiki odpowiadająca za funkcje twin Shot. Jeździłem na wersjach Single Shot i Twin Shot i działanie pozostawia wiele do życzenia. Amorki były tępe, słabo tłumiły małe i średnie nierówności , mają zbyt dużą progresję. Są wrażliwe na zimno.

Niektórzy to nazywają sportową charakterystyką, ale dla mnie po prostu kiepsko działają .

Zajrzyj do działu Testy, tam jest kilka informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie Manitou Tower Pro. 

 

Sam mam DT, żeby pracował tak jak powinien musiałbym go co 2 miesiące wysyłać na serwis.

 

Potwierdzam, to już mój 3'ci Maniek po R7 i Minute (wersja 100mm,15ka) i to są naprawdę niedocenaine sztućce a można na promocjach w dobrych cenach dostać.  Są precyzyjnie zrobione i co ważne trwałe i nie wymagają częstych serwisów, który normalnie można w domu zrobić. Przy zaleceniu 200h to mój rower nic tylko by w serwisie stał albo bym słał paczki tam i wewte. Uwaga na odwrotny gwint tłumika od dołu bo już sobie jeden załatwiłęm ;-) W CRC też sporo części mają.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecane serwisy dotyczą określonej eksploatacji i warunków a nikt mi tu nie powie, że spędza z pół tys godzin w terenie żeby wysłanie raz na sezon był problemem. No chyba, że jest się zawodnikiem tylko co mnie wtedy to interesuje.

 

Przy takim podejściu to faktycznie tylko coś z Manitaczy bo niby co innego??

 

 

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...