Skocz do zawartości

[Amortyzator] Reba RL 100 mm 29 9mm vs Rock Shox Recon Silver TK 120 mm 29 15mm


Piotr80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad wymianą amortyzatora w Specialized Hardrock Sport Disc 29.

Dylemat sprowadza się do tego, czy pozostać przy dotychczasowym kole i systemie mocowania 9mm (Reba), czy też łącznie z amortyzatorem wymienić przednie koło na sztywną ośkę 15mm (Recon).

Cenowo wyjdzie podobnie, bo Reba jest o jakieś 400zł. droższa, więc w tej cenie mogę zmienić koło.

Dodam jeszcze, że moja waga to ok. 66kg, a jeżdżę głównie po szutrach i czasami po lesie, ale raczej amatorsko.

Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad wymianą amortyzatora w Specialized Hardrock Sport Disc 29.

Dylemat sprowadza się do tego, czy pozostać przy dotychczasowym kole i systemie mocowania 9mm (Reba), czy też łącznie z amortyzatorem wymienić przednie koło na sztywną ośkę 15mm (Recon).

Cenowo wyjdzie podobnie, bo Reba jest o jakieś 400zł. droższa, więc w tej cenie mogę zmienić koło.

Dodam jeszcze, że moja waga to ok. 66kg, a jeżdżę głównie po szutrach i czasami po lesie, ale raczej amatorsko.

Dzięki za zainteresowanie.

z tą wagą nie odczujesz różnicy czy to sztywna oś czy nie ale z pracy Reby powinieneś byc zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reba z osią 15mm to już wydatek większy o kilka stówek. Teraz znalazłem za 1350, a Recon na 950.

 

Z jakim skokiem powinienem jeździć na tej ramie, bo nie mogę się tego doszukać w specyfikacji.

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/archive/2013/hardrock/hardrocksportdisc29#specs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podniesiesz skok do 100mm to jeszcze ujdzie ale nie 120mm. Skopiesz geometrię, zmieni Ci się za bardzo kąt główki ramy. Poza tym po co??

 

Nie baw się w żadnego Recona tylko kup Rebę pod "starą" sterówkę albo Epicona na sztywnej osi QR15mm.

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz fabrycznie 80mm to 100mm czy więcej ładujesz na własną odpowiedzialność. Tak jak napisał beskid zmieni to geometrię roweru, może być ok, a może być kicha, przekonasz się dopiero po fakcie. Jakimś wyjściem może być widelec o zmiennym, ustawialnym skoku. Wszak na Rebie czy Reconie świat się nie kończy ;)

Zwróć uwagę na średnicę sterówki żeby widelec pasował do Twojej ramy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz fabrycznie 80mm to 100mm czy więcej ładujesz na własną odpowiedzialność. Tak jak napisał beskid zmieni to geometrię roweru, może być ok, a może być kicha, przekonasz się dopiero po fakcie. Jakimś wyjściem może być widelec o zmiennym, ustawialnym skoku. Wszak na Rebie czy Reconie świat się nie kończy ;)

Zwróć uwagę na średnicę sterówki żeby widelec pasował do Twojej ramy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nigdy przenigdy nie kupuj amorka używanego. Tym bardziej Fox'a czy Sid'a.

Używka nie wchodzi w grę.

Trochę taniej wyjdzie Rock Shox XC 32 TK Solo Air, ale jak już mam wydać ok. 1000zł., to w sumie mała różnica, czy będzie to 900 czy 1300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...