Skocz do zawartości

[akcesoria] Rubena Tubeless Kit


roge

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł do mnie zestaw do przeróbki kół na bezdętkowe firmy Rubena. W zestawie otrzymujemy:

1. Płyn uszczelniający 150ml.

2, Dwie gumowe opaski na koła.

3. Dwustronna taśma klejąca firmy 3m.

4. Dwa wentylki Presta z uszczelkami i kluczykiem do wykręcania wkładów.

 

Zestaw testowałem na razie z obręczą WTB KOM i23 29" i Geax Saguaro 2,2x29, wersja zwijana. Pierwszą czynnością, jaką musimy wykonać jest naklejenie taśmy dwustronnej na obręcz. Jest to chyba najbardziej upierdliwa część całej operacji. WTB ma pośrodku rowek, w który wciskamy "uzbrojoną" papierem taśmę dwustronną 3m. Na to nakładamy gumową opaskę z zaworkiem Presta. Zakładamy oponę, pompujemy aż zaskoczy, spuszczamy powietrze, lejemy mleko przez zawór, pompujemy, kręcimy kołem we wszystkie strony żeby się uszczelniło. Geax przejeździł 100km z dętką, wskoczył przy użyciu zwykłej pompki, chociaż musiałem się namachać.

 

Plusy:

1. Uszczelnia się  jak trzeba.

2. Kosztuje tyle, co wentylki u konkurencji.

 

Minusy:

1. Taśma 3m wymaga staranności i uwagi podczas przyklejania, bo jest bardzo sztywna.

2. Płyn uszczelniający wystarcza " na styk".

 

Reszta wrażeń w trakcie użytkowania.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest na 2 koła, napisałem, że są dwie opaski i wentyle.

Po 2 dniach i przejechanych 100km spadek ciśnienia około 0,5bara. Wygląda na to, że płynu będzie za mało do uszczelnienia dwóch opon 2,2x29, bo wg instrukcji w takim przypadku trzeba dolać 20-30ml. Na początek wlałem zalecane 75ml, a w zestawie jest butelka 150ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja jest kupno dwoch wnetylkow, do tego tasma montazowa i co najmniej 0.5L mleczka.

 

Sam kupilem zestaw Rubeny do kol 26.

 

 

 

Teraz juz uszczelnilem opony na ich wentylkach, tak jak pisalem tasmy montazowej i tyle.

 

Mleko 250ml to bardzo malutko, nie ma nawet na dolewke, a mi przy kolach 2.2 / 26 brakowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dalszych kilku dniach i kilkudziesięciu kilometrach koło się doszczelniło. Powietrze nadal schodzi, ale już bardzo powoli. Na tyle powoli, że nie czuję na razie potrzeby dopompowania, mimo ubytku wskazywanego przez manometr pompki. Nadal uważam, że 75ml zalecane przez Rubenę do kół 29, to minimalne minimum dla rozmiaru 2,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się dopisać do tematu zbiorczego, zestawów tubeless, dla potomnych :) 

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/167650-tubeless-zbior-dzialajacych-zestawow/
 

Ja osobiście, też rozważałem kupno gotowego zestawu Rubeny, ale korzystając z doświadczenia gajutrw, stwierdziłem że 150ml mleczka w zestawie to za mało, bo co będzie jak się próba nie powiedzie ?! 

Kupiłem wentyle Mariposa. za 39zł z czerwonymi kapturkami + 500ml Stan's za 70zł i taśmę roboczą Pattex za 12zł  i kula jak oszalałe :) a materiału jest na około 8 serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od 11 dni nie dopompowałem koła, więc wynika z tego że 75ml mleka Rubeny jednak wystarcza do uszczelnienia opony 29x2,2. Drugie koło uszczelniłem mlekiem Hitchinsona, które kupiłem myśląc że będę musiał robić dolewkę Rubeny. W drugie koło wlałem 100ml Hutchinsona i przy takiej ilości nie było powoli uciekającego powietrza przez pierwsze 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...