Skocz do zawartości

[krajno trasy] Jakie trasy polecacie w okolicach Swiętokrzyskiego PN?


Mattre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Planuję najbliższy weekend spędzić w Krajnie obok Świętokrzyskiego PN, jakie trasy polecacie w tych okolicach dla MTB XC?

Czy Łysica, Święty Krzyż to są lokalizacje, gdzie można bez problemu dostać się rowerem?

Generalnie to co nas interesuje najbardziej to ostre piony do podjeżdżania XC, techniczne ścieżki z mnóstwem kamieni i korzeni etc.

Jak z jazdą po terenie ŚPN w praktyce?

Czy ktoś wybiera się na objazd trasy maratonu w Łagowie dzień lub 2 przed zawodami?

Czy trasa powinna być już wtedy oznaczona?

Będę wdzięczny za garść podpowiedzi, widzę że trochę was jest na forum, zdaję się na wasze doświadczenie w okolicach Kielc.

 

Jeżeli jest ktoś, kto chce się podłączyć do nas (2 os 29 ery ht) zostawiam numer: 694-519-027 jesteśmy w Krajnie od 14.08.2014 wieczorem do 16.08.2014 popołudniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysica jest bardzo ciężka do zrobienia wg mnie i od św Katarzyny i od Kakonina, ale jak jesteście twardzi to atakujcie. Na Św. Krzyż prowadzi asfalt, ale pewnie wolelibyście go uniknąć to od Nowej Słupi jest tzw. "droga królewska" i to już jest wyzwanie.

 

Do tego przez ŚPN prowadzi czerwony szlak i to praktycznie cały czas przez las i pola(~100 km). Przez pasmo Jeleniowskie potem lasem na  Św Krzyż i dalej przez las aż na Łysicę i dalej. Kończy się za Kielcami a na rower to ośla łączka nie jest, bo szlak jest pieszy.

 

Polecam też zielony szlak ze Św. Katarzyny do Bodzentyna i trasę starej kolejki ze Św. Katarzyny do Nowej Słupi, ale to bardzo rekreacyjna trasa (za to malownicza i mega-szybka). 

 

Ja jestem miejscowy to po ŚPN jeżdżę za darmo i leśnicy nie mają nic przeciwko rowerom na szlakach, ale czasem możecie się natknąć na bramki, gdzie za wejście do parku pobierana jest opłata (na gołoborze na św. Krzyżu też).

 

Kurczę sobie wybraliście termin, bo bym się przejechał z wami jako coś na kształt przewodnika :sweat: (też 29er HT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przydalby sie przewodnik, nie powiem.

Pytanie jeszcze-czy do podjechania jest zielony szlak bodzentyn-bukowa gora?

I czy w pasmie jeleniowskim najlepiej trzymac sie szlaku czerwonego, czy warto gdzies odjechac na lokalne single, niewidoczne z poziomu mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW nie byłem tam jeszcze tzn. konkretnie na tym szlaku, ale sądząc po ukształtowaniu okolicy to powinien być do podjechania spokojnie, albo nie spokojnie i większa frajda.

 

W paśmie Jeleniowskim jest też czarny szlak pieszy biegnący przez gołoborze (nie do zrobienia na niczym), a co do singli to niestety w naszych lasach lubią znikać w szczerym lesie i jest mało takich naprawdę sprawdzonych, które gdzieś prowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...