Skocz do zawartości

[siodło] skrzypi


Rekomendowane odpowiedzi

Czemu siodło mi skrzypi ? Z początku myślałem , że może pedały ale jak nie pedałuje a robie ostry slalon to też słychać takie skrzyp-skrzyp pewnie od przemieszczania cieżaru swoich 4 liter. Zauważyłem na tych dwóch prętach siodła są lekkie wytarcia (pręty stykają się z siodłem w pewnym punkcie). Przesmarowałem to smarem - troche pomogło. Po dniu czasem dwóch skrzypienie robi się już nieznośne. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w poprzednim rowerze. Przesmarowałem to obficie smarem grafitowym i pomogło, ale to był makrokesz, a jak wiadomo tam wszystko jest możliwe.

Jeżeli już smarowałeś te miejsca i nie pomagało, to może skrzypienie dochodzi z innej części siodełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść jarzemko i zacisk podsiodlowy, bo moze tam byc troche piachu. Sam tak mialem, gdy moj tyleczek podskakiwal na siodelku. Okazało sie że w tych dwóch miejscach byly ziarenka piasku które były powodem tego skrzypienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienic siodło,poprostu

Po 4 miesiącach używania ?? Siodło jest firmy "lookin" wiec nie jest to żaden makrocash. Przeczyszczę to wszystko i przesmaruje raz jeszcze. Jak nie pomoże to oddam rower na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie mam podobny problem tylko moje sidełko nie skrzypi lecz "strzela" ( nie nie nabojami 4 literki jeszcze mam całe ;)) . Nie mam pojęcia co może być przyczyna. Siodełko jest nowe tzn ma jakieś 4 miesiące a firmy Giant. Jeżeli mi sie nie uda zrobić czegoś z tym to będe musiał zainwestować w coś nowego a szkoda bo siodło naprawdę mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skrzypi to dobrze wyczyscic, nasmarowac i porzadnie skrecic ( w granicach rozsadku). Kiedys skrzypiala mi sztyca w ramie a ja walczylem z siodlem. Dopiero po podmianie siodla okazalo sie ze to nie ono. Wystarczylo toche smaru na sztycy i dobre skrecenie zacisku. Mowiac krotko - "smarujemy i jedziemy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mi ostatnio zaczelo strzelac, ale dalem sobie rade:)

1. diagnoza- strzela przy jezdzie na siedzaco, nie stojaco. strzela gdy nie pedaluje. zsiadlem z roweru- strzelanie moge wywolac mocnym naciskiem reki.

2. sztyca z ramy, szmata nasaczona benzyna ekstrakcyjna- przemylem dokladnie.

3. kilka kropel normalnego FL na koncowki pretow.

4. zdjalem zacisc i wyczyscilem dokladnie z najdrobniejszych ziarenek piachu (swoja droga duzo sie tam tego dziadostwa zdazylo zebrac).

 

nie wiem co dokladnie pomoglo, ala zadzialalo w 100 %;) teraz cichutko sune:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...