Skocz do zawartości

[Rower][2000zł]29er/650b w ciężki teren


Folest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Stoję przed wielką życiową decyzją jaką jest wybór kolejnego jednośladu w cenie najchętniej nieprzekraczającej 2000 zł. Dotychczas jeździłem na Haro Flightline Two z 2010 rocznika w rozmiarze 19'. Z początku jeździło mi się bardzo wygodnie, ale po kilkuset kilometrach zaczęły się problemy z napędem, przez co zrezygnowałem z zjazdy w cięższym terenie. Mam 188cm wzrostu, przy 78 kg więc jestem stosunkowo lekki jak na rozmiar. Z internetowych porad wywnioskowałem że optymalnym rozmiarem ramy byłoby 21' na kołach 29 i takiego rowery prawdopodobnie będę szukał, jednak zainteresował mnie Kross R6, który w internecie znaleźć można za 2380 zł co wydaje mi się ceną bardzo ciekawą jak na rower z takim osprzętem, jednak kwota jaką top-narty (gdzie owy okaz jest sprzedawany) wydaje się być podejżanie niska.

Jest coś w tej cenie czym warto się zainteresować? Jestem otwarty na wszelkie propozycje :thumbsup: .

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie rady.


Zapomniałem dodać, rowerek będzie używany 60% ciężki teren- zjazdy po korzeniach i inne atrakcje leśne i 40% po asfalcie jako dojazd do szkoły.

Edytowane przez Folest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21" przy wzroście 188 cm? To chyba jakiś żart albo ktoś Ci specjalnie chce źle poradzić. Do cięższego terenu sugeruję jednak mniejszą ramę (sam mam 185 cm i 20" to u mnie górna granica, a lepiej mi pasuje 19"). Zauważ, że czasami trzeba zsiąść z roweru czy podeprzeć się nogami i wtedy niższa górna rura ramy pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór już dokonany, padło na Unibaja EVO 29 21' wbrew waszym wskazaniom  :whistling: . Niestety fundusze nie pozwalają na zbyt częstą zmianę roweru, a w tym przypadku ten 1' zapasu tak bardzo nie przeszkadza. Nie jestem przekonany co do ramy, ale pewnie jak wszystkie w tej cenie robiona jest z ryżu, więc trwałością myślę że nie powinna odstawać od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...