Skocz do zawartości

[Serwis] Rock Shox Recon Silver TK Solo Air


inTro84

Rekomendowane odpowiedzi

Wylałem oleju z tłumika (150 ml na 120 ml - około) nic to nie zmieniło.

Na pewno trochę oleju się wlało, ale jak rower stoi to jest sucho, a po krótkiej jeździe imbus jest mokry. Więc tak jak pisałeś, zobaczę dzisiaj uszczelki, prawdopodobnie wymienię wszystkie i wtedy się okaże. Nurtuje mnie tylko ilość oleju w tłumiku. Według manuala powinno być 150 ml. A znalazłem taki katalog, gdzie są opisane amorki z RS i tam dla mojego amora dla kół 26 cali jest 150 ml, lecz ja mam 27,5 i według tego powinno być 118 ml. Spora różnica i nie wiem ile zalać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2020 o 17:19, Jarek50 napisał:

spod regulacji tłumienia cieknie olej

Też tak miałem jak użyłem starej (czyli używanej) uszczelki 'cruch washer'; to te czarne plastikowe kółeczko, które dokręcasz razem z aluminiową podkładką 'crush washer retainer'. Jak sugeruje nazwa 'crush', uszczelka jest miażdżona. Nawet chyba rockshox zaleca zawsze montować nową uszczelkę. W każdym razie u mnie, po zamontowaniu nowej jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

cześć,

Mam pytanko,

Ostatnio zauważyłem, że z pod korka od tłumika sączy mi się olej - serwis amortyzatora robiłem w październiku zeszłego roku, od tamtego czasu zrobione może z 150km. Czy w takim przypadku mogę wykręcić i wyjąć cały tłumik bez rozbierania całego amortyzatora w całości (dolne golenie itd...)? Chce wyjąć korek i przy okazji tłumik aby sprawdzić co się dzieje, ale nie chce wyciągać widelca z roweru i rozkładać go na nowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Nie chce zakładać nowego tematu. Wiec zadam pytanie tutaj. 

Otóż pojawiło się u mnie cos takiego podczas pracy rs recona - ogólnie to pracuje bardzo dobrze, trzyma ciśnienie, dobrze działa blokada i tłumienie odbicia ale: podczas minimalnego skoku, kiedy amortyzator jest ze tak to ujmę na max wyprostowany i wybiera "liście" reaguje bardzo agresywnie, bardzo szybko, tak jakby nie było tłumienia odbicia ew. odbojów graniczących ruch amortyzatora.  Objawia się to tym ze wewnętrzne elementy amortyzatora uderzają o siebie co jest mało komfortowe. Można to ująć w taki sposób ze w pierwszej fazie  ugięcia strzela jak z procy, jakby pracował na sucho, bez oleju.

W środku brak jakichkolwiek zmian, jest świeży olej, zrobiłem mu mały serwisu, co może być nie tak?  Za mało oleju, gdzie? W jakiej komorze? Blokada działa. Jadąc po korzeniach czuć to najbardziej.

Edytowane przez Spascmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

nie chcę zakładać nowego tematu dlatego piszę tutaj.

Pytanie 1 - do swojego widelca zgodnie z informacjami, które otrzymałem na stronie https://trailhead.rockshox.com/en/ zamówiłem service kit o nr. 11.4018.014.000 w którym są czarne uszczelki kurzowe. oryginalnie w moim widelcu były szare uszczelki, w zestawie serwisowym Basic (00.4315.032.020) też miałem uszczelki koloru szarego. I tu jest pytanie, czy te uszczelki różnią się czymś? czy będą one tak samo pasować jak te szare?

(zdjęcia kradzione z internetu, zapomniałem zrobić)

szare uszczelki:

IXu84YF.png

czarne:

oaTutPX.png

pytanie 2 - Od jakiegoś czasu blokada w moim widelcu nie działa prawidłowo - po przyciśnięciu przycisku odblokowania na manetce poploc linka odpuszcza blokadę, ale linka nie odbija całkiem. widelec jest w pół otwarty, trzeba ręcznie pociągnąć linkę i wtedy odbija prawidłowo. spotkał ktoś się z takim problemem? tłumik rozbierałem, sprężyna nie jest pęknięta i siedzi na swoim miejscu.

znalazłem na youtubie taki poradnik - u mnie jak ściągnę linkę i spróbuję ręką zablokować amortyzator to też trochę ciężko ten niebieski element działa. przy najbliższej okazji spróbuję zeszlifować ten plastik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do widelców RS z goleniami 32mm są dwa typy uszczelek (jeśli chodzi o kompatybilność)  - z kołanierzem (flanged) i bez (flangless). Kolor nie ważny. Dodatkowo w tych bezkołnierzowych (śwkeże widly) masz opcję iszczleek ultra low friction (skf) w normalnej cenie. Do kołnierzowuch takie.uszczelki kosztują 150zl.

Odnośnie blokady - masz wersję tłumika, że pociągnięcie linki blokuje i manetkę tylko z przyciskiem?

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Dokumosa

manetka sprawdzona, jest okej - zacząłem się rozglądać za nową Reba, ale w katalogu części zamiennych zauważyłem, że można kupić całkiem nowy tłumik.

znalazłem coś takiego:

https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/rockshox-wnętrze-przepustnicy-w-prawo-pod-klucz-sektor-xc32-recon-tora-manual/136338293/p?queryID=30e5edfbfdd4fa1d361acb7f56205064&buscador_search

200zł a 2000zł za nową Rebe to jednak różnica całkiem spora, a też zmieniając na Rebe nie wiem czy bym poczuł jakąkolwiek różnicę oprócz wagi. plus wolałbym już zmienić na SIDa select, ale to już dochodzi koszt zmiany koła (piastę mam 100x15 z ceterlock, co raczej eliminuje adaptery).

takie coś podejdzie do mojego widelca? manetka mnie bardziej denerwuje niż pomaga (jej ergonomia to jest dramat) więc blokada z korony byłaby nawet lepsza.

ktoś wie czy ten tłumik z bikeinn podejdzie do mojego widelca? RockShox Recon Silver TK 2015 z manetką (nr. seryjnego nie pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wpisaniu numeru seryjnego na https://trailhead.rockshox.com/en/ dostaję coś takiego, teoretycznie będzie pasować:

8zzr7Ap.png

teraz zauważyłem, że na tej stronie jako upgrade kit widnieje takie coś:

00.4318.002.007

Remote Upgrade Kit - Turnkey 17mm - Includes Remote Compression Damper and PopLoc Remote Right 32mm Sektor Silver/XC32/Recon Silver B1

https://www.rowertour.com/p/251081/upgrade-kit-rock-shox-poploc-sektor-silver-xc32-recon-silver

chyba przeboleję fakt manetki i kupię ten kit, ten tłumik wygląda podobnie do MC więc może będzie troche lepiej chodzić widelec przy okazji.

wracając do manetki - czy mogę w jakiś sposób podmienić manetkę na jakąś inną niż poploc? ciąg linki 17mm (przynajmniej tak jest według nr. seryjnego)

jakaś manetka od dropera będzie pasować? gdzieś kiedyś na youtubie widziałem filmik, że można wykorzystać manetkę od przedniej przerzutki (mam 1x12) - w sumie mam lewą sl-m610 z starego napędu 2x10...

ktoś wie czy to ma prawo zadziałać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Blokada działała, nalałem 100ml jak było i również wszystko działa jak należy, wyciągnąłem jeszcze raz tłumik i sprawdziłem poziom oleju, po pomiarach suwmiarką wychodzi na to że olej jest na poziomie jak na foto, a biorąc pod uwagę objętość samego tłumika to olej zwiększa jeszcze bardziej swój poziom.

skoro tak było i po serwisie działa jak należy to zostawiam 100ml.

 

tlumik-kompresji-rock-shox-turnkey-32-recon-sektor-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten poziom oleju, który masz obecnie może powodować pewne problemy z osiągnięciem pełnego skoku (w zależności jaki masz skok nominalny). Jest to o tyle dziwne, że nie spotkałem żadnego recona silver, w którym lałoby się do tłumika grubo poniżej 100ml oleju. W każdym razie jeśli działa to nie przejmuj się i nic nie zmieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...