Skocz do zawartości

[klucz dynamometryczny] Jaka firma, jaki zakres ?


Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli ten:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5080276645   ??

 

A gdzie chociażby na kolanie wypisana notatka o kalibracji itp. Nie kupiłym takiego taniego gówna. Wolałbym kręcić reką niż takim mało pewnym kluczem. Efekt ten sam. IMO poczekaj, odłóż i kup któryś z Proxxon'ów MicroClick

 

 

Kolega kalafior przedstawił test wykonany przez siebie, więc nie wiem czemu tak twierdzisz. Inna sprawa to samo wykonanie i trwałość takiego klucza.

 

Cze ktoś miał styczność z kluczem  firmy Draper? Kolega mechanik polecał. 

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-3-8-10-80nm-draper-kupczyk-i5103815966.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Do posiadaczy klucza firmy mighty. Czy w waszym modelu macie problem z wychwyceniem momentu zablokowania klucza? Strasznie delikatnie się to u mnie blokuje. Mam z tym problem, szczególnie przy carbonie. Przy alu jakoś lepiej mi to wychodzi. Tak, czy siak przy braku mega delikatności spokojnie mógłbym kręcić śrubą do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy klucza firmy mighty. Czy w waszym modelu macie problem z wychwyceniem momentu zablokowania klucza? Strasznie delikatnie się to u mnie blokuje. Mam z tym problem, szczególnie przy carbonie. Przy alu jakoś lepiej mi to wychodzi. Tak, czy siak przy braku mega delikatności spokojnie mógłbym kręcić śrubą do oporu.

 

Nigdy nie miałem z tym problemów - kręcę coraz mocniej, w końcu następuje "przeskok" klucza, którego nie da się nie wychwycić i gotowe. No toptulu tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w ręku mam klucz dyn.... do tego najtańszy. Nie wiem na jakiej zasadzie on działa. U mnie zablokowanie jest, ale np. przy zacisku do sztycy przy karbonie jest to prawie nie wyczuwalne i można krēcić do zerwania śruby.

 

Na innym forum znalazłem dokładanie ten sam problem.

"Kupiłem kluczy Mighty 2-24NM i przy ustawieniu 2Nm moge urywać śruby, ma to jakąś bokade,czy klucz walnięty"

"ok klucz dobry tylko dokręcałem kiedyś innym i ten co mam teraz to to ugięcie takie delikatne,że trzeba się wczuć i wyciszyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/Oe2q7AIFo98?t=2m35s Mówi to samo. Grzechotka jest osobno a za moment odpowiada mechanizm w miejscu zgięcia.

 

Generalnie im mniejszy zakres (nie maksymalne wartości tylko ich rozpietość) klucza tym dokładniej można go ustawić i tym łatwiej jest wyczuć moment. Na chwilę obecną posiadam dwa klucze i śrubokręt. Ten ostatni jest już do bardzo małych momentów i mierzy w zakresie 0-5Nm. Zaślepka w lewym ramieniu korby często ma oznaczenie 1.7Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z mighty tools.

Na początku czuć i slychać było wyraźnie kliknięcie, ostatnio dokręcałem mostek 10nm i nic, jak zwykła grzechotka.

Odesłałem do sklepu, oni twierdzą że jest ok...

„ΔΥΝΑΜΟΚΛΕΙΔΟ Mighty 2-24nm 1/4 torque wrench” w YouTube

Tutaj jest filmik z działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...