Skocz do zawartości

[10175,5] Cube analog by cezartbg


cezartbg

Rekomendowane odpowiedzi

Estetyka pierwsza klasa. Ciekawi mnie praca widelca. Sztywno, szybko i sprężyście? Czy może kanapa z pikowanej skóry? Masz bardzo mocno cofnięte siodło. Zważywszy na zastosowanie sztycy z offsetem, wyobrażam sobie, że rama powinna być o rozmiar większa lub lubisz jeździć na leżąco. Tak czy inaczej, pozytywna koza Tobie wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

rower ładnie wygląda

... a do wymiany ramy i tak dojrzejesz ... z czasem :D


spojrzałem na to ustawienie siodła i co mi się nasunęło

w tej ramie kąt podsiodłówki to 72 st - i tak mało

sama sztyca z offsetem zmniejsza o dalsze 3 st - cholernie mało

gallery_130651_3186_220102.jpg

jeszcze odsunięcie siodła urwie znowu 2-3 st - jest już q-sko płasko

 

albo bardzo siłowo pedałujesz na niskich kadencjach, albo musi być to b.niewygodny rower

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Kolejny sezon się rozpoczął i mam kolejny plan jak tu jeszcze zejść z masą o ok 450-500g ;)

Po pierwsze ta sztyca.... Racja siodełko jest b.daleko odsunięte, ale to przez stare nawyki jeszcze za dzieciaka bardzo pochylony jeździłem. 

Sztycę planuję Hylixa (bez offsetu) co powinno dać zysk ok 140g. Kolejne gramy na zmianie podkładek pod mostek i wywalenie jednej = skrócenie sterówki o 1 cm 

Największa zmianę przewiduję w napędzie. Planuję założyć z przodu jeden blat tylko nie wiem czy 34 czy 36, to pozwoli zaoszczędzić ok 350 gramów. Po tych modyfikacjach rowerek powinien ważyć ok 9700g ;) 

Co do pracy widelca po przesiadce z Recona stwierdzam że nie jest tak czuły(czasem nie wybiera tyle ile bym chciał ), ale ogólnie sprawuje się bardzo dobrze pracuje szybko. Mogę go polecić, a do tego wygląda obłędnie i waży malutko ;). Jak coś się ruszy w temacie to wrzucę fotki.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym bardzo długo czy faktycznie nie będzie mi się jeździło źle, ale spróbuję ;) Jak mi nie podejdzie to sztyce się sprzeda zwłaszcza że to  Hylix carbon w rozmiarze 31,6 (nawet na e-bayu nie ma tego rozmiaru , a zamawiam od polskiego przedstawiciela). Nie wiem zobaczymy co z tego wyniknie :P Na świętach montuję napęd, 1x10 tylko obawiam się że z moją kasetą przy podjazdach może być ciężko. Wszystko wyjdzie w praniu i będę pisał co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Kolejna aktualizacja :) Po zamianie napędu na na 1X10 udało się urwać 364g 

Brake (Front): (Hamulec przedni) Formula R1  - 178

-Rotor: (Front): (Tarcza prz.) Dartmoor nano  -86

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Formula R1   -194

-Rotor: (Rear): (Tarcze tyl.) Dartmoor nano  -86

Cassette: (Kaseta) Shimano XT CS-M771-10  - 285

Chain: (łanńuch)  Shimano CN HG94 XT   -246 -5g
Crankset: (Korby)+Pedals: (Pedały) + suport Shimano XT FC-M785 +
Hello'MTB 34T + allu bolts -1088 -75g          

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - 0 -132g
Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XT RD-M786  - 263

Fork: (Widelec) Dt Swiss XCR 2014 - 1280

Frame: (Rama) Cube Analog 2011 20'   - 2148
Grips: (Gripy)  Bontrager x lite -  23

Handlebar: (Kierownica) Mortop earldom  xc90   - 88
Headset: (Stery) (same łożyska) FSA No.10 semi-integrated  - 16

Seat: (Siodło) Selle Italia SLR XC   -180
Seatpost: (Sztyca) RFR Complite 31,6mm   -320
Seatpost clamp: (Zacisk sztycy)  Mortop  Ti    - 10,5

Shifters: (Manetki)+Cables: (Pancerze i linki) Shimano XT SL-M780 - 165 -152g

Skewers: (Zaciski koł) Progres  - 41

Spacers: (Podkładki pod mostek) FSA    - 35

Stem: (Mostek) Syntace f99     -105

Tire (Front): (Opona przednia) rubena scylla v96 26 x 2.1 - 505

Tire (Rear): (Opona tylna) rubena scylla v96 26 x 2.1   - 510
Top Cap: (Top cap) - 15
Tubes: (Dętki) Schwalbe XX-Light - 203
Wheel Front: (Koło przednie) Crank Brothers Cobalt 2 xc  - 745
Wheel Rear: (Koło tylne) Crank Brothers Cobalt 2 xc - 993

Misc : (Inne)

Razem : 9808,5 g -364g

 

FOTO:

2lcbw4h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych modyfikacjach rowerek powinien ważyć ok 9700g ;)

POWINIEN - ale miał inne zdanie :P 9800

normalka :devil:

 

 

Myślałem o tym bardzo długo czy faktycznie nie będzie mi się jeździło źle, ale spróbuję

IMHO warto. O wiele lepiej się pedałuje z wysoką kadencją, a do tego lepszy rozkład masy na podjazdy. Jak obniżysz kokpit, to możesz mieć uda zbyt blisko tułowia (w górnej pozycji korby), co upośledza oddychanie ale także zakres ruchu nogi. Ja używam zero offsetu i jeszcze siodło przesuwam maks. do przodu i dla mnie jest super. Nie jestem ścigantem i daleko mi do tego, ale warto mieć dobrą pozycję nawet do jazdy rekreacyjnej

.

Nie napisałeś jakie masz pedały (chyba m-780 ?)i nie wiem , czy uwzględniłeś je w rozpisce masy?

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba napędu 1X10 i jestem zadowolony choć dźwięk na skrajnej dużej zębatce jest trochę niepokojący ;) Co do pedałów (tak są to 780) są dodane do korby bo najpierw je przykręciłem i dopiero mi się przypomniało że ich nie ważyłem, także wszystko się zgadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zostaw ramę :D

Wygląda obłędnie i pomimo faktu, że nie podobają mi się widelce DT, tak tutaj pasuje wyśmienicie. Jak sprawują się koła od CB? Przyznam szczerze, że chętnie widziałbym je w swoim rowerze :teehee:

 

Co do ramy, jestem zdania, że okej, fajnie: wymiana ramy przynosi zbicie wagi, często lepszą sztywność, etc, etc. Są to plusy nie do przecenienia i z tym nie ma co polemizować. Niemniej jeśli ta rama odpowiada pod względem ergonomii, geometrii, feng shui czy jakimkolwiek innym, to nie widzę powodu, aby zaspokajać swoją próżność nową ramą, która IMHO jest budową nowego roweru na zabawkach z poprzedniego projektu. Może dlatego wciąż ujeżdżam starego Peak'a i używam 9b  :002:

 

Brnij chłopie w ten projekt, wkładaj kij w mrowisko, bo jeśli rama nie jest zużyta, to hulaj :woot:

Edytowane przez adii22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koła CB są świetnie, sztywne i naprawdę dają radę. Jedyne do czego bym się przyczepił to ich masa, bo w tej cenie można kupić coś o wiele lżejszego. Ale ich wygląd... dla mnie są obłędne! 

Niedługo szykuje się kolejna zmiana. Sztyca idzie do wymiany na KCNC ti pro lite co powinno dać ok 150 g zysku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ileż ja bym dał za te kółka ... do mojego Lefty'ego !:)

cezartbg - czy możliwym jest znalezienie takiego cudeńka ? http://s718.photobucket.com/user/koosdeboer/media/lefty2.jpg.html

Wygląda na to że takie koła istnieją , ale czy są do zdobycia nie za wielką wodą :)? Projekt super , też miałem sentyment do ramy ze swojego poprzedniego projektu . Pod jaką masą jeździ DT ? Sztywny jest przy ostrzejszej jeździe ? Czyżby golenie 32mm ?

Pozdrówka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

matis1906 oczywiście że dostaniesz takie ;) Aczkolwiek potrzeba cierpliwości. Ja na swoje koła polowałem nieco ponad miesiąc ale mój kolor jest najbardziej podstawowy. Jedyna rada to przeglądać allegro tablicę i olx i być cierpliwym. Ważę 72 kg a widelec sprawuje się dobrze choć czasem nie jest tak dokładny jak bym tego oczekiwał, co do sztywności to nie ma żadnych problemów. Z tego co pamiętam to golenie mają 28,6 mm ale nie sprawdzę bo rower 240 km stąd :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam , przeglądam ... nic ciekawego nie wypływa póki co . Piękne kółeczka . Opinie co do Dt są podzielone , a to że sztywności mu brakuje , masa ridera ograniczona . Co do wyglądu moja opinia jest niezmienna od pierwszego spotkania z XRC ;) Zazdroszczę , zawsze miałem w głowie DT , nigdy nie udało mi się tego zrealizować . Może kiedyś wrócę do amortyzacji "dwugoleniowej" i zapoluję na DT właśnie . Ładna masa , teraz każde 100g w dół będziesz mocno odczuwał , rower będzie wraz ze spadającą masą robił się narowisty . Najbardziej pozwolą odczuć ten efekt lekkie oponki . Jestem ich zwolennikiem bo miałem maxxisy flyweight , jeździłem na maxxlite a obecnie mam geax barro race i z żadnymi jak do dziś dnia nie miałem ani jednej gumy (!) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

matis1906 Co do DT jestem zadowolony a za nówkę sztukę z gwarancją dałem tylko 1600 zł ;) Kiedyś na allegro stary model tyle chodził więc napisałem czy nie mają jeszcze na stanie. Pan ze sklepu odpisał że nie, ale mogę sobie zaklepać miejsce w kolejce na nowy model (czarny) i jak tylko będzie na promocji to pierwsza sztuka moja :)

Co da zmian to dawno nic nie było ale na horyzoncie widnieje przerzutka i manetka xtr. Pożyjemy zobaczymy :)

 

Kilak nowych fotek: 

208ta55.jpg

 

2hegg04.jpg

 

Edytowane przez cezartbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Co do napędu 10 przełożeń wystarcza spokojnie, przy korbie 34 i kasecie 11-32 nie miałem większych problemów (bywały momenty tak strome że jechałem wężykiem bo zabrakło przełożeń) z wjechaniem na Gubałówkę, Morskie Oko (tak wiem że nie wolno) i pod ścianę Gerlacha do  Sliezskyego Domu 1670 m.n.p.m. Trzymanie dużej prędkości z załadowanym rowerem (sakwy śpiwór namiot itp.) 28km/h bez wiatru spokojnie ;) Także polecam bez żadnych obawień :P bo po pierwsze rower schudnie ok 300g, a po drugie dużo ładniej się prezentuje. 

 

Rzucam fotkę z tegorocznej wyprawy ;) 

 9bepol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tarcz to celowo z przodu dałem czerwoną a z tyłu czarną :P Miałem wrażenie że tył będzie zbyt czerwony. Mi się podoba i na razie tego nie zmienię, chyba że dorosnę do 140 mm z tyłu. Szybko to nie nastąpi bo w tym roku w górach spaliłem klocki i musiałem je szlifować a na 140 mm byłoby jeszcze gorzej :D 

 

Zmiany: 

Przerzutka już jest Xtr M986 SG zysk 47 gramów :) Zmieniłem także śrubę kasety na czerwoną Tokena (waga bez zmian) Poprawiona waga łańcucha po skróceniu. Wrzucam całą rozpiskę.
 
 
Brake (Front): (Hamulec przedni) Formula R1  - 178
-Rotor: (Front): (Tarcza prz.) Dartmoor nano  -86
Brake (Rear): (Hamulec tylny) Formula R1   -194
-Rotor: (Rear): (Tarcze tyl.)  Dartmoor nano  -86
Cassette: (Kaseta) Shimano XT CS-M771-10  - 285
Chain: (łanńuch) Shimano CN HG94 XT  102 ogniwa -240
Crankset: (Korby) Shimano XT FC-M785 175mm + Hello'MTB 34T + allu bolts - 651           
Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XTr RD-M986  - 215
Fork: (Widelec)  Dt Swiss XCR 2014   - 1280
Frame: (RamaCube Analog 2011 20'   - 2148
Grips: (Gripy)  Bontrager x lite -  23
Handlebar: (Kierownica)   Mortop earldom  xc90   - 88
Headset: (Stery) (same łożyska) FSA No.10 semi-integrated  - 16
Pedals: (Pedały) Shimano XT PD-M780 - 343
Seat: (Siodło)  Selle Italia SLR XC   -180
Seatpost: (Sztyca) Kcnc Ti pro lite 31,6 mm - 165
Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Mortop  Ti    - 10,5
Shifters: (Manetki)+Cables: (Pancerze i linki) Shimano XT SL-M780 - 165
Skewers: (Zaciski koł) Progres  - 41
Spacers: (Podkładki pod mostek) FSA    - 35
Stem: (Mostek) Syntace f99     -105
Suport: Shimano XT BB70 HII BSA - 94   
Tire (Front): (Opona przednia)  Rubena scylla v96 26 x 2.1  - 505
Tire (Rear): (Opona tylna) Rubena scylla v96 26 x 2.1  - 510
Top Cap: (Top cap) - 15
Tubes: (Dętki) Schwalbe XX-Light - 203
Wheel Front: (Koło przednie) Crank Brothers Cobalt 2 xc  - 745
Wheel Rear: (Koło tylne) Crank Brothers Cobalt 2 xc - 993
Misc : (Inne)
Razem : 9599,5 g

 

14jpxkz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę gramów byś zyskał, gdybyś zdecydował się na pedały Looka (Quartz, S-track) albo Cranki. Podkładki pod mostek ze stożkową nakłdką FSA wyglądają OK, ale bez tej nakładki byłoby jednak lżej i tylko ciut gorzej wizualnie. Z oponami nie chce mieszać, to sprawa indywidualna. Ja tylko powiem, że u siebie mam Bontrager XR0 w rozmiarze 2.1 i ważą ok 420 sztuka. Nie są przy tym papierowe i nawet ładnie przez piach przejeżdzają. Nabite mocniej leca po asfalcie az miło. Tylko taka sugestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...