Skocz do zawartości

[10175,5] Cube analog by cezartbg


cezartbg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po raz kolejny ;) Temat zakładam drugi raz ponieważ nie doczytałem regulaminu. Teraz wszystko jest zgodnie z przepisami.

 

Niestety wciągnęło mnie. Planowałem zmienić tylko amortyzator, a ze stockowego roweru zostały już tylko praktycznie rama sztyca i opony. Chciałbym zaprezentować Wam mój projekt, który wciąż rozwijam. W panach mam zejście poniżej 10kg, myślę że to będzie optymalna waga zważywszy na to że rama waży 2148g !!! Poniżej przedstawiam specyfikację: 




Brake (Front): (Hamulec przedni) Formula R1  - 178

-Rotor: (Front): (Tarcza prz.) Dartmoor nano  -86

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Formula R1   -194

-Rotor: (Rear): (Tarcze tyl.) Dartmoor nano  -86

Cassette: (Kaseta) Shimano XT CS-M771-10  - 285

Chain: (łanńuch)  Shimano CN HG94 XT   -251
Crankset: (Korby)+Pedals: (Pedały) + suport Shimano XT FC-M785 -1163              

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Shimano XT FD-M785 Top Swing  - 132
Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XT RD-M786  - 263

Fork: (Widelec) Rock Shox Recon 2013   - 1831

Frame: (Rama) Cube Analog 2011 20'   - 2148
Grips: (Gripy)  Bontrager x lite -  23

Handlebar: (Kierownica) Mortop earldom  xc90   - 88
Headset: (Stery) (same łożyska) FSA No.10 semi-integrated  - 16

Seat: (Siodło) Selle Italia SLR XC   -180
Seatpost: (Sztyca) RFR Complite 31,6mm   -320
Seatpost clamp: (Zacisk sztycy)  Mortop  Ti    - 10,5

Shifters: (Manetki)+Cables: (Pancerze i linki) Shimano XT SL-M780 - 317

Skewers: (Zaciski koł) Progres  - 41

Spacers: (Podkładki pod mostek) FSA    - 35

Stem: (Mostek) Syntace f99     -105

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Smart Sam 2.25 - 754

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Smart Sam 2.25   - 735
Top Cap: (Top cap) - 15
Tubes: (Dętki) Schwalbe XX-Light - 203
Wheel Front: (Koło przednie) Crank Brothers Cobalt 2 xc  - 745
Wheel Rear: (Koło tylne) Crank Brothers Cobalt 2 xc - 993

Misc : (Inne)

Razem : 11197,5 g

 

Link do fotek: https://plus.google....sts/DcFqDMRdnM2

Piszcie co Wam się podoba a co nie  ;). Byłbym wdzięczny za wasze rady co do opon i sztycy.  Ponieważ jest to mój pierwszy projekt proszę o wyrozumiałość ;)

Pozdrawiam cezartbg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fotki z długimi przewodami to jeszcze ze starymi hamulcami. Niestety nie mam fotek całego roweru w tej specyfikacji bo nie zdążyłem ich zrobić. Na jednym zdjęciu tym bez kierownicy i siodełka są już zakręcone R1 a zdjęcia samych kół są z  Dartmoorami. Fotki całości dam za ok 1,5 tygodnia jak wrócę do domu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymień ramę. Obecnie 26" ramy z węgla są śmiesznie tanie. Po takiej wymianie swobodnie byś miał 1 kg mniej. Podkładki pod mostkiem dość ciężkie...

Sztyce bym wymienił na Smica, tania a zysk ponad 100 gramów. Recona zamień na Rebe która mozna kupić juz za 700 zł niemal nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

160 gramów poniżej 400 zł? Pozostaje Ci tylko Hylix carbon z alibaby. KCNC bym w życiu nie kupił... klejnoty w życiu moga sie jeszcze przydać. ;-)

 

Może nie 160, ale 186g za mniej, niż 100 zł. Od początku sezonu z nią jeżdżę i nic jej zarzucić nie mogę ; GUB Ultralight, jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sztyca musi być w granicach 160g ;) bo wtedy wg moich obliczeń mam szansę osiągnąć granicę 99XXg. Niedawno miałem na oku jedną sztycę z podejrzanie niską ceną i wagą bodajrze 168g, ale po prośbie wysłania fotki na wadze kontakt się zerwał.

 

Prosiłbym także o zmianę tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z całym szacunkiem do autora projektu, ale wydaje mi się, że mamy do czynienia z małą pomyłką. 
Dawanie takich części w taką ramę kojarzy mi się z tuningowaniem VW Polo. Chyba, że projekt jest najprościej w świecie robiony od tyłka strony. 
Co nie zmienia faktu, że części fajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "Uczepiliście" się tej ramy ;) . Wiem że jest ciężka jak kowadło, jej geometria jest przestarzała i tak dalej. Ale ja właśnie chcę tuningować VW Polo. Dlaczego? Bo to moja pierwsza Polówka kupiona za pieniądze z pierwszej etatowej pracy. Już wtedy byłem fanem rowerów ale to był maks na co mogłem sobie pozwolić. A że teraz sprawy mają się lepiej, postanowiłem zafundować sobie rower z wysokiej półki na bazie starego Cuba. Jestem człowiekiem sentymentalnym i szkoda mi było się go całkiem pozbywać. Zawsze mogę wymienić tą ramę na karbon i zaoszczędzić ten kilogram ale to już nie będzie ten sam rower. Mój projekt oparłem na zasadzie : "ma być lekko ale ma mi się podobać". Gdybym faktycznie chciał maksymalnie lekki rower nie kupiłbym Cobaltów tylko złożyłbym coś o 500g lżejszego kupił karbon i miał rower w granicach 8,5 kg. Ja wolę jeździć moją "starą odpicowaną Polówką" i cieszyć się jazdą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja uważam, że fajnie miec rower, który jest z Tobą przez lata i widzisz jak się zmienia :) Jeżeli te nowe części były zakupione w okazyjnych cenach, może też jakieś używki, to czemu nie. Gdyby rozpatrywać wszystko wyłącznie glosem rozsądku, to autor musiałby cały rower sprzedać i kupić coś na większych kołach. A i tak znajdą się tacy, co powiedzą - cooo? 27,5? Utopiłeś. Za taką kasę tylko 29er ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...