Skocz do zawartości

[Odchudzanie] Merida MATTS 90-D zrzucenie kilku kg.


Bazyss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Z przodu XT, a z tyłu Tiagra - ciekawe.

Ale tajemnica - składasz rower prawie dwa lata i nie chcesz podać orientacyjnych kosztów ( top secret :icon_cool: ).

Na koniec zmień ramę i zyskasz kolejne 200 g - tyle że to już będzie całkiem inny rower :icon_lol: 

PS

Mam dwie Meridy - Matts Viper '99 i Matts TFS 100 '09 i parę razy przemknęło mi przez myśl, żeby coś z nimi zrobić, a zwłaszcza z tą pierwszą, jednak chyba z lenistwa mam już kolejny rower.

Sentyment jednak pozostał, więc kto wie - może za jakiś czas dam im drugie życie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marjanek - ale o czym Ty piszesz?

KrissDeValnor - Połączenie napędów XT i Tiagra jest przemyślane i spełnia moje 100% oczekiwania podczas jazdy.

tor23 - Siodełko Accent Derry mnie odpowiada, jazda na nim jest bardziej komfortowa niż na poprzednim X-Mission.

Opony WBT Nono - dzięki za link, może spróbuję jak wykończę Larseny a jeździ mi się na nich zadowalająco. Wybór również nie był przypadkowy. Znajomy miał je w swoim Unibike-u, po pozytywnej opinii oraz cenie wybór padł na Larseny :)

 

Czy do tiagry można zastosować karbonowy wózek np. z XTRa ?

 

Edytowane przez Bazyss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi w oczy rzuciło się coś innego - Kaseta Ultegry 11-23.

Miałem taka w szosie i na górki Kocie nie wystarczało a co dopiero MTB... 

 

Geneneralnie cały rower mega ale chyba kolejnym logicznym krokiem jest zmiana ramy - tutaj spokojnie jest do urwania 300-400g np. na HFS'ie. 

 

Maciej

 

PS. W Tiagrze nie zastosujesz wózka z XTR'a bo jest inaczej montowany. Z resztą te wózki nie grzeszyły wytrzymałością. Jedyna opcja to wyrzeźbić coś z karbonu. Pytanie tylko czy nie łatwiej wstawić np. wylajtowanego XTR'a M952 (zakładam że ta Tiagra to sposób na obejście systemu Dyna-Sys)

 

Edytowane przez WMaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...