Skocz do zawartości

[bezpieczeństwo] linki w lesie.


ezios

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Odwieczny problem braku miejsca.

Wszelkiego rodzaju motocykliści w lasach dają w kość i koszmarni niszczą. Oczywiście nie jeżdżą tylko drogami a pchają się na szlaki i wszędzie indziej.  Nie ma się co dziwić linkom.  Gdzieś pęka ludzka wytrzymałość  i zaczynają się takie akcje.

 

A rowerzyści....

To też jest problem bo fajnie jest pojechać trudnym szlakiem na rowerze. Ale z drugiej strony nie jest fajnie jak wycieczka rowerzystów leci szlakiem i spycha pieszych.... 

Są tacy co grzecznie zwalniają i dają czas żeby i ustąpić.

Ale nie raz spotkałem się z oszołomami którzy krzyczą tylko uwaga i lecą a ludzie muszą zeskakiwać na bok.

Dziwicie się że ludzie tak działają?

 

Rosnące bezhołowie jednej grupy wywołuje radykalizację drugiej.

Taki standardowy brak zrozumienia i uprzejmości nagradzany z obu stron oklaskami na stojąco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiego rodzaju zmotoryzowani powinni mieć wytyczone specjalne trasy z daleka od szlaków i było by już lepiej. Problem w tym, że nie ma kto się za to zabrać. Efektem jest to co jest. Ci ludzie też chcą skorzystać z lasu i nie widzę powodu dla którego nie można by im tego legalnie umożliwić.

 

Co do rowerzystów to jeszcze nigdy nie miałem okazji przed nikim uciekać ze szlaku. Poza tym rower na zjazdach tłucze się jak cholera i jest czas na zrobienie miejsca. To, że ktoś nie myśli lub ma słaby refleks albo ma wszystko w czterech literach osobiście mnie nie interesuje. Skończyły się już dawno czasy "tylko pieszych" szlaków. To se ne vrati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@beskid, Wytyczenie szlaków motocrossowych rozwiąże problem jedynie częściowo. Jest pewna grupa pseudo-sportowców, którzy zawsze będą stawać okoniem - dla zasady. Ot przykład nielegalnych wyścigów ulicznych. Większość uczestników pojawia się tam, nie dlatego, żeby się sprawdzić, tylko dlatego, żeby poczuć dreszczyk emocji nielegalnej imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do rowerzystów to jeszcze nigdy nie miałem okazji przed nikim uciekać ze szlaku. Poza tym rower na zjazdach tłucze się jak cholera i jest czas na zrobienie miejsca.

 

No widzisz  a mi się zażyło w ostatniej chwili odciągać córkę spod kretyna na rowerze który na zablokowanych kołach leciał wąziutką ścieżką i miał wszystkich w D..  

Zresztą  kobieta kawałek wcześniej mało się nie wywróciła...  Nie były to wprawdzie góry a nasze podkrakowskie szlaki ale co to zmienia?

Niektórzy może i refleks mają ale sprawność nie taką żeby uciekać z drogi debili.

Zresztą chyba nie o  to chodzi. Prawda?

 

Rower się tłucze.... Nie zawsze nie na każdym szlaku no chyba że ty sobie puszki przywiązujesz ;)

 

 

 

To, że ktoś nie myśli lub ma słaby refleks albo ma wszystko w czterech literach osobiście mnie nie interesuje

 

Mnie też a że nie lubię jak ktoś mnie terroryzuje to nie daje się zepchnąć...

Ale ja jestem wredny i to obje wiemy tylko nie miej pretensji jak nie zejdę ci w trybie przyspieszonym  z drogi w krzaki bo Ty jedziesz....

Dla jasności i żeby nie było nieporozumień. Nie mam nic przeciwko osobą jadącym normalnie z dostosowaną prędkością,  myślącym i szanującym innych.   Kretynów wylatujących na ślepo i jak by mieli mrówki w gaciach nie toleruję.

 

Zresztą myślę ze głownie dzięki takim orłom pojawiają się takie kwiatki jak linki.

Kogoś wystraszą a ten wpadnie na genialny pomysł odwetu i nie pomyśli że  może normalnej osobie zaszkodzić.

 

 

 

 

Skończyły się już dawno czasy "tylko pieszych" szlaków

 

No patrząc na TPN to nie wiem czy się skończyły....Zresztą nie tylko tam są zakazy.

I to jest swego rodzaju problem.  Nie ma tras różnego typu dla rożnych turystów.

Niestety ciągle "nie da się"   Ale zdecydowanie rozdzielenie ruchu powinno być a tam gdzie szlak jest współużytkowany absolutnie piesi powinni mieć bezwzględne pierwszeństwo.

Sorry nie ma że boli....

 

Czemu zakazali wjazdu na "szlak" do morskiego oka?  Wydaje się to idiotyzmem.

Wiesz zapewne....

Niestety nieumiejętność zachowania się powoduje zakazy i właśnie nasilenie takich akcji jak linki.

Niedobrym jest że sprawa zaczyna znajdować nagłośnienie bo zacznie być wielu naśladowców którzy już tylko dla zabawy albo z czystej złośliwości zaczną wieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się patologię likwiduje. Od czego są odpowiednie służby?? Trzeba wspomóc Straż Leśną Policją w górach też Strażą Graniczną. Dać jej broń z możliwością ustawowego użycia i przestać się z nimi patyczkować. Wyłapać raz czy drugi przy schroniskach, pozakładać kajdanki, sprzęt na ich koszt do utylizacji i dalsza sprawa na wokandzie. Tylko na to trzeba zmiany prawa. U sąsiadów działa?? Działa bo jest nakaz rejestracji i za jazdę w parku to już jest odpowiedni paragraf. A nie jak u nas strażnik parku słyszy od miejscowej szumowiny, że jak go spotka w jego lesie to go zaj....  i kładzie uszy po sobie.

 

Krzysztof umówmy się co do jednego, że ktoś kto zachowuje się tak jak w przypadku Twojej córki to zwykły lamus i tyle. W cięższym terenie z taką postawą długo się zdrowiem cieszył nie będzie. Nie identyfikuję się z tego typu osobnikami bo to przez nich jestem pozbawiony legalnego wjazdu w niektóre miejsca. Co do Morskiego Oka to krewni tej kiedyś rozjechanej dziewczynki spuścili niezły w... temu idiocie i tak to się powinno kończyć w podobnych drastycznych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...