Skocz do zawartości

[rower]Kross level a2


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

jak wróce z wakacji to około 15 lipca zamierzam kupic ten rower i kumpel też. Chciałem spytać jak jest z serwicem, bo będe kupował w czechowicach-dziedzicach chyba, a sklep Krossa mam też w swoim miescie 50 km od Czechowic. Czy w moim mieście też moge oddać jak cos sie zepsuje albo rozreguluje. I co obejmuje serwis, jak to wygląda. Pytam bo nie potrafie za dużo zrobić przy rowerze więc jak cos sie zepsuje to pewnie będe musiał oddać do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć

Mam zamiar kupić ten rower w wersji 09.

Ważne są dla mnie piasty na łożyskach maszynowych. Tam, gdzie miałem kupić www.mudserwis.com wysłałem zapytanie (wysłałem też do Krossa, ale mi nie odpowiedzieli) czy rowery 08 i 09 mają takie łożyska i dostałem odpowiedź "nie w tym modelu piasty nie są na łożyskach maszynowych. w zeszłorocznym modleu też nie zawsze były na takich". Może ktoś jakoś mi potwierdzić tą informację? Zwłaszcza o 09.

Wysłałem też pytanie o kolor, bo na stronach jest, że A2 występuje w 2 malowaniach: biały-czarny, pomarańczowy-biały. I tu też odpowiedź z w/w sklepu, a mianowicie link, ale do A2 TX. Czy A2 pomarańczowy-biały istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam serdecznie

wszystkich posiadaczy Level A2 ki :)

 

otóz opowiem co nieco na temat tego roweru

 

na wstepie powiem ze kross wypuscil 2 rozne modele Krossa A2 na rocznik 2008

pierwszy krajowy kross a2

posiadal Amora RS Dart 2

hamulce na Vkach tektro

przerzutka Acera tyl -

 

cena okolo 1200zl

 

drugim jaki wyszedl na rynek exportowy byl to kross

z amorem XCR 100mm

hamulce tarczowe tektro HYDRAULICZNE

przerzutka dyl Deore XT shadow

przód alivio

 

cena 1599 kupiony w Czechowicach dziedzicach

 

ja posiadam te 2 wersje exportową i po krotce ja opisze

przebieg jaki musial wycierpiec ten rower to ponad rok i 2 msc

z iloscia 6500km

rowerek zaliczyl pare maratonów tak wiec zle nie jest

najgorsze co mnie w tym rowerze zawsze zaskakiwalo to slabej jakosci RAMA zwykle mowi sie o slabej jakosci lakieru ze sie sciera itp otóż fakt sciera sie lakier mi natomiast wraz z lakierem sciera sie aluminium które jest pod ów lakierem co najdziwniejsze rama sciera sie w miejscu pod mostkiem gdzie linka od hamulca hydralucznego z przodu ociera sie o rame w efekcie mam na dzien obecny tam taki fajny wyrzezbiony rowek po lince ktora sporadczynie dotyka tego miejsca podonie dzieje sie na górnym goleniu amortyzatora wspomiany wczesniej XCR ma starte krawedzie na wynikle na wskutek ocierania sie pancerza linki hamulcowej co do ramy to jescze powstalo mi na ramie takie fajne otarcie na spawie pod styca gdzie zwykle mialem zwyczaj wozic blokade rowerowa to w zasadzie wyglada tak ze na obszarze kolo sztycy 2-3 cm nie mam juz w cale lakieru a i robi sie tez juz wzarcie w aluminium

 

tak wiec rama z krossa A2 az prosi sie o wymiane z racji jej slabego wykonania

 

pozostale czesci sprawuja sie nastepujaco

przezrutka Deore XT shadow spisuje sie OK wymagala w sumie 2 regulacji ale tak pozatym ladnie wybiera biegi

raz nie wybierala dokladnie ostatniego ale to byla wina rozciagnietego lancucha ktory po 1 roku urzytkowania wydluzyl sie o cale ogniwo

 

przód lekko terkocze jak sie jezdzi na skrajnych biegach tyl przod ale wystarczy przytrzymac manetke przedniej przerzutki i przstaje zapewne wymaga regulacji

 

co do amortyzatora XCR to poza tym scieraniem sie dodam tez ze mi po roku urzytkowania go rozerwalo

tak tak rowerwalo mi go na wyskosci licznika a raczej tego czujnika gdzie sie licznik montuje na goleniu prawym

z tego co wiem to amortyzator jest zrobiony z jakiegos stopu magnezowego ktory chyba nie wytrzymal mojej jazdy w zime i go zamrozilo po czym cisnienie zrobilo swoje amor poszedl do wymiany serwis krossa do ktorego musialem jechac do czechowic bo w katowiacach mi powiedzili ze tego typu awarie mam zaltwiac tam gdzie kupowalem serwis mi wymienil a w karcie gwaracyjnem znazlem ladny wpisz iz wymiana jest WARUNKOWA i ze pierwszy raz sie z czyms takim spotykaja oraz zarzucali mi jego nie smarowanie podczas exploatacji

tak wiec nie wiem albo ja tak katuje amora albo on jest taki tandetny

w kazdym razie puki jescze jezdzi po tej naprawie dolnego golenia to planuje wymiane cos z rodziny Manitou 7 ale to jak sie uzbiera ciutke pieniażkow

 

ktos pisal ze mial problem z ocenienim wagi tego roweru

moj sklepowo wazyl 14.4 kg wazony a nie czytanie z katalogu z kompletem blotnikow siodelkiem z krossa v6 oraz sakwa

 

po nastepujacych modyfikacjach

wymiana korby z turawity na SLX 44 170mm

wymiana kasety na deore XT 8 speed

wymiana lancuch 8 speed deore XT

oraz opony z kendy na shwalbe rocket Ron

 

rowerek wagowo schudł do 13 kg

koszt modyfikacji to bagatela 760zl

mysle ze to nie wysoka kwota jak za ponad 1kg mniej wagi na rowerze

 

mam nadzieje ze moje informacje sie komus przydadza :)

p.s mam rame 21" wzrost 192cm waga 76 kg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
co do amortyzatora XCR to poza tym scieraniem sie dodam tez ze mi po roku urzytkowania go rozerwalo

tak tak rowerwalo mi go na wyskosci licznika a raczej tego czujnika gdzie sie licznik montuje na goleniu prawym

z tego co wiem to amortyzator jest zrobiony z jakiegos stopu magnezowego ktory chyba nie wytrzymal mojej jazdy w zime i go zamrozilo po czym cisnienie zrobilo swoje amor poszedl do wymiany serwis krossa do ktorego musialem jechac do czechowic bo w katowiacach mi powiedzili ze tego typu awarie mam zaltwiac tam gdzie kupowalem serwis mi wymienil a w karcie gwaracyjnem znazlem ladny wpisz iz wymiana jest WARUNKOWA i ze pierwszy raz sie z czyms takim spotykaja oraz zarzucali mi jego nie smarowanie podczas exploatacji

tak wiec nie wiem albo ja tak katuje amora albo on jest taki tandetny

w kazdym razie puki jescze jezdzi po tej naprawie dolnego golenia to planuje wymiane cos z rodziny Manitou 7 ale to jak sie uzbiera ciutke pieniażkow

Ja tez mam problem z tym amortyzatorem a mam rower od maja dopiero tego roku lewe pokretlo sie zacielo oraz zlapal luzy:P.

Z tego co piszesz to trzeba jechac tam gdzie sie kupilo rower;/.Nie wiesz czy nie ma moze mozliwosci zalatwienia tego w autoryzowanym serwisie?

Bo ja mojego krossa kupilem na allegro wlasnie tam gdzie serwisowales swoj rower:P.

A tak z innej beczki co ile powinno sie wymieniac lancuch ja juz przejechalem ok. 1000km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...