Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] RST Omega Tnl


motonita82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym wszystkich przywitać :)

Mam problem z amorem jak w temacie RST omega.

Zacina się wkład amortyzujący (ten z blokadą) chwile chodzi a potem zatnie sięi tyle.

Rozbierałem kombinowałem i nic (wkład nierozbieralny).

Po obadanu przez bardziej zmyślnych ode mnie padła decyzja że trzeba go wymienić.

No i teraz pojawił się problem, gdzie nabyć taki wkład??

Prosze o pomoc, jesli macie jakiś pomysł ew. dojście do części prosze o kontakt.

W moim regionie zakup takiego wkłądu jest wielkim problem, a wymiana całego amora na nowy to trochę duży koszt.

Może macie jakiś pomysł co z tym zrobić, zamienić go na coś innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Velo, czekam na odpowiedz.

Rozważam zakup nowego widelca jeśli cena wkładu będzie za wysoka.

Chciałbym go jednak naprawić bo jest to właściwie nowy widelec (chyba że cena będzie zaporowa :/ )

Nawiasem mówiąc, rower (Agang gangsta 7.0) prawie nie używany, tyle co się gwarancja skończyła i taka nie miła awaria :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod wagę to że szukam już tego wkładu ok. 3 tygodni i nic !!!

Spróbuje go naprawić. Mam zamiar zlikwidować blokadę tak żeby amortyzacja działała cały czas.

Dzisiaj prawie mi się udało rozebrać "kartridz" ale muszę jeszcze nad nim popracować :)

Chodzi mi jeszcze po myśli żeby pozbyć się wkładu i zastosować zamiast niego sprężynę (najlepiej wywalił bym i wkład i sprężynę w drugiej goleni i zastosował jakieś sprężyny z motoru np. z wsk :D Nie było by amortyzacji odbicia,ale może by działało lepiej?? ). To takie "wolne myśli" - zobaczymy :)

Jeśli plan się nie powiedzie to pewnie pozostanie zakup innego widelca :/

 

P.s. Próbował ktoś rozebrać taki wkład??

Rozwierciłem punkty zaprasowane, które trzymają denka. Denko górne puściło ale nie jestem w stanie wyciągnąć środka.

Jutro dalszy ciąg zmagań :)

 

P.s.2

Wkład powietrzny jest ok. ale ta cena !!!!

Jak dla mnie zdecydowanie za wysoka. W tej cenie w ostateczności kupię jakiś inny widelec.

 

 

Edytowane przez motonita82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...