Skocz do zawartości

[bagażnik samochodowy/przepisy] na dach czy na hak ?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Powiedz czy tylko jesteś mocny w gębie??? Obawiam się, że tak bo żaden funkcjonariusz nie poda ci nazwiska gdyż ma do tego prawo. Za to musi ci podać swój nr służbowy. Gdybyś choć jedną taką skargę napisał to byś doskonale o tym wiedział.

 

Coś taki nerwowy? :down:

Nie miałem okazji trafić na nadgorliwca więc nie musiałem pisać skarg :002:

A przy okazji - zauważyłeś, że podczas kontroli drogowej policjanci się sami przedstawiają z nazwiska ? :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ak zauważyłem ale zauważyłeś, że przedstawia się tylko jeden?

Kolega wyżej słusznie zauważył, że może lepiej zainteresować się co się dzieje w sprawie zmiany przepisów :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem chwili żeby napisać do redaktora Weissa.. Jak ktoś ma pomysł jak napisać petycję i zbierać podpisy (kwestie techniczne) jestem otwarty.

Myślałem o tym, co by się nie odezwać do Łukasza Puchalskiego (pełnomocnika Prezydenta m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej). Im więcej osób związanych z rowerowaniem tym zainteresujemy, tym więcej się dowiemy.

EDIT: Panowie mam prośbę - dajcie spokój z przepychankami w tym temacie. To będą czytać ludzie których chcę zainteresować tematem, więc ....merytorycznie proszę.

 

Edytowane przez ElDiablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ktoś ma pomysł jak napisać petycję i zbierać podpisy (kwestie techniczne) jestem otwarty.

A moze ktoś wrzuci linki do odpowiednich przepisów w Niemczech i np. W.Brytanii czy USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty myślałeś ja pisemko do Łukasza wysłałem. Zobaczymy co odpowie.

Ano widzisz... brak czasu. Zastanawiałem się że w razie czego będzie mógł podpowiedzieć jak to załatwiać w kwestiach formalnych!

 

A moze ktoś wrzuci linki do odpowiednich przepisów w Niemczech i np. W.Brytanii czy USA?

USA nas dokumentnie nie interere. Kraje Uni owszem, zawsze można się z lekka powołać, iż cywilizowani mają "tak i tak"....

Edytowane przez ElDiablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA nas dokumentnie nie interere. Kraje Uni owszem, zawsze można się z lekka powołać, iż cywilizowani mają "tak i tak"...

A to niby czemu? :002:

Na razie znalazłem w necie tylko to

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.rms.nsw.gov.au%2Fregistration%2Fdownloads%2Fvsi%2Fvsi_10.pdf&ei=v73IU9aCHIel4gSOsoCAAQ&usg=AFQjCNEKLhoeUfEdoEItMZSpl3SPEgHKZw&sig2=fOvC-F1imuleKRITTuEbEQ&bvm=bv.71198958,d.bGE - wprawdzie z Australii, ale wszystko jest ładnie opisane z rysunkami

http://www.autoplenum.de/Antworten/D/4887/Benoetige-ich-fuer-ein-drittes-Kennzeichen--Fahrradtraeger--d.html i tłumaczenie http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.autoplenum.de%2FAntworten%2FD%2F4887%2FBenoetige-ich-fuer-ein-drittes-Kennzeichen--Fahrradtraeger--d.html - czyli trzecia tablica rejestracyjna musi być zgodna z normami DIN i nie wymaga urzędowego znaku (hologramu)

 

 

Ty myślałeś ja pisemko do Łukasza wysłałem.

 

A ja napisałem projekt petycji o zmianę przepisów http://www.sendspace.pl/file/2b8dd6d5500db78ddd28811

Komentarze mile widziane. Jak ustalimy ostateczną wersję to proponuje drukować, podpisywać w grupach i wysyłać na adres Ministerstwa.

 

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prroszę, jednak można merytorycznie. Brawo Panowie.

Robert puść to pisemko Łukaszowi, czy w takiej formie jest ok, czy ma uwagi (trochę w tym siedzi) i lecim z koksem!

 

edit: Może by moderator przykleił temat i zmienił jego tytuł np: [bagażnik samochodowy] Na dach czy na hak/przepisy. Sądzę że ogólnie rozwija się w sensownym kierunku.

 

edit2: Tak się zastanawiam, czy aby nie dodać w petycji argumentu iż: "wożąc 3 tablicę rejestracyjną wpływa się wszakże na lepszą identyfikację pojazdu w ruchu drogowym". Trzeba zasugerować iż przekładanie tylnej tablicy z samochodu na platformę (tak sugerowane było w interpelacji), jest/może być kłopotliwe  Innymi słowy preferujmy jednak posiadanie 3 tablicy zintegrowanej z bagażnikiem.

Przygotujmy to wspólnie i sensownie. Mając już gotowy tekst udostepnimy go tu na stronie i podpisujemy!

 

Edytowane przez ElDiablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu moim zdaniem nie chodzi o przepychanki, tylko by coś sensownie zmienić....

Przecież stróże prawa świetnie zdają sobie sprawę z niedoskonałości naszego prawa w tej kwestii. Ot przykładem post kolegi Vibowit o pisemku które otrzymali.

Jest nas tu na forum parę zainteresowanych osób jak sądzę, nie wiem ilu użytkowników ma forum. NIech połowa wydrukuje to, zbierze jeszcze 2-4 podpisy znajomych i się zbierze całkiem konkretny postulat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

edit: Może by moderator przykleił temat i zmienił jego tytuł np: [bagażnik samochodowy] Na dach czy na hak/przepisy. Sądzę że ogólnie rozwija się w sensownym kierunku.

 

 

 

Ja bym zrobił 2 tematy. Z tego wydzielił wszystko odnośnie walki o zmianę przepisów i dał nowy temat, a tu pozostawił rady co do wyboru itp....żeby już co roku o to samo temat nie powstawał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie jestem przekonany. Dosyć istotnym kryterium wyboru może być dla niektórych zgodność z przepisami, jakkolwiek są one absurdalne.

Innymi słowy dobrze żeby poznać wszystkie aspekty dotyczące bagażnika na dach i hak.

Jak znam życie i tak moderacja to przypnie. W sumie mamy tu wszystkie informacje dotyczące tej sprawy.

Oczywiście można otworzyć drugi temat z odnośnikiem dotyczący stricte petycji którą chcemy wysłać, ale informacje tu zawarte chyba stosunkowo mocno uzupełniają temat włączając w to przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da.

Typowo polskie podejście. Narzekać i nic nie robic bo nic to nie da. :verymad:

A w sprawie ACTA się dało? :002:http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104665,13321914,Rok_po_ACTA___co_nam_daly_protesty__W_imie_czego_wyszlismy.html

 

 

Odnieśli sukces - po podpisaniu ACTA rząd wycofał się i ogłosił, że nie będzie ratyfikował umowy.

 A przedtem się tłumaczyli tak http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/09087724

"Działając w ramach swoich kompetencji, Ministerstwo Infrastruktury rozważy możliwość wprowadzenia do przepisów normy dopuszczającej możliwość umieszczenia (przełożenia) tylnej tablicy rejestracyjnej wydanej dla pojazdu na zamontowany z tyłu pojazdu bagażnik rowerowy, jeżeli posiada on miejsce konstrukcyjnie do tego przystosowane.

   Należy jednak zaznaczyć, że ewentualne wprowadzenie powyższej normy będzie wiązało się z koniecznością określenia wymagań w zakresie warunków technicznych użytkowania mocowanych do haku holowniczego bagażników rowerowych w ruchu drogowym. Brak takich uregulowań powoduje, iż mocowane na haku holowniczym bagażniki rowerowe mogą stwarzać zagrożenie dla innych użytkowników dróg poprzez ograniczenie widoczności tylnych świateł, tylnej tablicy rejestracyjnej, a także ze względu na brak przeprowadzania stosownych badań na wytrzymałość konstrukcji takiego bagażnika."

 

Dla mnie sprawa jasna...Po co się męczyć skoro można doić kierowców z kasy. Do panów urzędników docierają tylko masowe protesty typu blokowanie dróg przez Leppera czy zadymy górnicze w Warszawie...

 

Na podstawie tj australijskiej strony przygotowałem jeszcze projekt warunków technicznych dla bagażników rowerowych montowanych na haku http://www.sendspace.pl/file/2e68ca382ccca3383059a56

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Thomlodz

robertrobert1, dnia 18 Lip 2014 - 5:43 PM, napisał: snapback.png

To nic nie da.

Typowo polskie podejście. Narzekać i nic nie robic bo nic to nie da. :verymad:

 

Kolego @ Thomlodz nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Powyższy mój sceptycyzm odnosił się do poniższych słów

 

Wydrukować ten artykuł, fotografię i wozić w samochodzie jako precedens na nadgorliwego struża prawa burzącego sie na brak świateł i tablicy na bagażniku na hak.

 

W temacie bocznym czyli w sprawie naszego kulejącego prawa już się wypowiedziałem

 

 Zawsze prawo nie nadążało za życiem i zawsze tak będzie. Najważniejsze aby nowelizacja następowała w bardzo szybkim tempie jak powstaną jakieś nowe produkty masowo użytkowane.

 

i już działam

 

Ty myślałeś ja pisemko do Łukasza wysłałem. Zobaczymy co odpowie.

 

Tak więc na przyszłość zanim kogoś zmieszasz z błotem przeczytaj z uwagą cały wątek i a nie odnoś się do cytatów wyrwanych z kontekstu bo tylko wprowadzasz nerwowość, zamieszanie i zaśmiecanie forum.



"Działając w ramach swoich kompetencji, Ministerstwo Infrastruktury rozważy możliwość wprowadzenia do przepisów normy dopuszczającej możliwość umieszczenia (przełożenia) tylnej tablicy rejestracyjnej wydanej dla pojazdu na zamontowany z tyłu pojazdu bagażnik rowerowy, jeżeli posiada on miejsce konstrukcyjnie do tego przystosowane.

   Należy jednak zaznaczyć, że ewentualne wprowadzenie powyższej normy będzie wiązało się z koniecznością określenia wymagań w zakresie warunków technicznych użytkowania mocowanych do haku holowniczego bagażników rowerowych w ruchu drogowym. Brak takich uregulowań powoduje, iż mocowane na haku holowniczym bagażniki rowerowe mogą stwarzać zagrożenie dla innych użytkowników dróg poprzez ograniczenie widoczności tylnych świateł, tylnej tablicy rejestracyjnej, a także ze względu na brak przeprowadzania stosownych badań na wytrzymałość konstrukcji takiego bagażnika."

 

Ministerstwo nie potrzebnie panikuje gdyż na rynku mamy przecież bagażniki mocowane na klapę  i najpopularniejsze bagażniki dachowe, które to nie mają żadnych badań i certyfikatów a przecież pod względem konstrukcyjnym są dużo słabsze niż bagażniki na hak i stwarzają większe zagrożenie co już było przytoczone we wcześniejszych wypowiedziach.

Dlatego z Ministerstwem trzeba rozmawiać na podstawie faktów a wówczas, może  powoli , ale dojdziemy do celu.

Edytowane przez robertrobert1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Powyższy mój sceptycyzm odnosił się do poniższych słów

 

No to napisz to Kolego tak, aby nie było wątpliwości kogo cytujesz. Nie każdy ma czas i ochotę aby to analizować

 

 

Tak więc na przyszłość zanim kogoś zmieszasz z błotem przeczytaj z uwagą cały wątek i a nie odnoś się do cytatów wyrwanych z kontekstu bo tylko wprowadzasz nerwowość, zamieszanie i zaśmiecanie forum.

Nie przesadzasz czasem? :wallbash:  Zauważ że ja jednak robię coś konkretnego. A Ty mnie tylko krytykujesz :(

 

Napisałem maila do Janusza Weissa weiss@polskieradio.pl, ale serwer odrzucił, bo "skrzynka pełna" :002:

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można napisać do któregoś medialnego Policjanta ale ów tylko będzie odnosił się do aktualnego prawa.

 

Może zatem należałoby sprawę ruszyć przez najsilniejsze media czyli media motoryzacyjne. W naszym kraju kierowcy mają dużą siłę przebicia, znacznie większą od rowerzystów.  TVN Turbo może zainteresuje się tym tematem :whistling: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z kumplem o tej sprawie, ponoć ze dwa miechy temu w programie TVN mówili o absurdzie tych bagażników...jakoś mi to umknęło....

Edit: Znalazłem http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/przeglad-samochodowych-bagaznikow-na-rowery,90189.html ale słowa nie ma w kwestii przepisów!!!!!!!!

 

Edytowane przez ElDiablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał sponsorowany, dla laików, faktycznie nie poruszający uregulowań prawnych, nieporuszający możliwości zapakowania 4 rowerów. Dla nas mało wartościowy.

 

Taka jest moja ocena.

 

I jeszcze uwaga. Jak na osobę z chorym kregosłupem dość swobodnie kobiecina podnosiła ów luksusowy bagażnik, bagażnik o wadze roweru chociaż wcześniej biadoliła, że nie podniesie roweru na wysokość dachu.

 

Na koniec znalezione w sieci ...test i ocena kilku bagażników.

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/autozubehoer-technik/fahrradtraeger_2011/default.aspx?tabid=tab1

Edytowane przez robertrobert1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...