Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox Dart 2


Czopsztejn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę w sprawie wyżej wymienionego amortyzatora. Konkretnie chciałbym zapytać, jak wygląda sprawa z wymianą tulei ślizgowych. Amortyzator ma już swoje lata świetności za sobą. Pokonał ze mną na pokładzie już 11k km. Luzy podczas jazdy nie są problematyczne, jednak przy mocniejszym hamowaniu wyczuwalne są charakterystyczne drgania goleni. Cały przebieg zrealizowany był na V'kach. 

Zbieram się do zakupu nowych kół, a co za tym idzie chciałbym też przeskoczyć na hydrauliki. Jednak tutaj pojawiają się moje obawy, ile on jeszcze wytrzyma, przy zwiększonej mocy hamowania i czy bardzo tarczówki skrócą jego żywotność. Czytałem parę tematów odnośnie wymiany tych tulejek, jednak czynność ta nie jest popularna i zastanawiam się, jak sprawa wygląda z dostępnością części i ewentualną robocizną.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i komentarze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 100km temu zmieniłem V-ki na tarczówki. Długo się łamałem czy 180 czy 160 i "dałem żyć" dartowi 2 ;) założyłem na początek 160 RT56 i żadnych niemiłych problemów dart na razie nie robi, a te 100km było zrobione w ciężkich warunkach na stromych kamienistych długich zjazdach gdzie hamowania trochę jest (jestem na etapie odblokowywania się na zjazdach więc więcej hamuję niż jadę ogniem). Zdam relację za tydzień jak mu przybędzie kolejne 300k ;) Woźnica waży 78kg :P

 

PS Dart przerobiony na powietrze, znaczy luft, znaczy air przez co jest trochę dłuższy bo z 80mm skoku zrobiło się trochę ponad 90mm. Przez tą zmianę powinien być bardziej wiotki ale na razie daje redę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię i czekam na relację po tygodniu, choć dla mnie to te 100km to bardzo mało jednak, żeby już przewidywać świetlaną przyszłość. Na pewno są lekkie luzy na tulejach, bo czuć je trzymając ręką za golenie, ale tak jak mówię to mi nie przeszkadza na chwilę obecną. Martwię się tylko jak szybko/czy w ogóle powiększą się ona po przeskoczeniu na hydrauliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Słuchaj, jeśli nie założysz tarczy 203 mm i jakichś czterotłoczkowych potworów stawiających rower na kole za pomocą jednego palca, to widelec trochę pożyje jeszcze. Jednakże musisz sobie zdawać sprawę, że luzy będą tylko się powiększać i wymiana widelca Cię nie ominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...