Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Reba RL i rozmiar sterówki.


Wnk12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :) odrazu powiem że mało się znam na mocowaniu i zwracaniu szególnej uwagi przy zakupie części do roweru na wymiary lub inne ważne rzeczy do wpasowania elementów w daną ramę... i popełniłem taki błąd że przy zakupie amortyzatora (Rock Shox Reba RL) przedniego nie zwróciłem uwagi na rozmiar steru :( ( to najważniejsze na co powinienem zwrócić uwagę WIEM! :() zakupiłem 1 1/8" - 1 1/2" :( gdzie w ramie posiadam tylko 1 1/8" :( i teraz pytanie czy da się coś z tym zrobić ? moi koledzy wspominali o jakichś "kołnierzach" czy czymś takim :\ ale mogę powtórzyć bzdury po nich :( które mogły by jakoś amorek ustabilizować czy istnieje takie coś ? i czy jest jakaś inna możliwość niż sprzedanie Amorka (tego z 1 1/8" - 1 1/2")  i zakup innego z rozmiarem steru 1 1/8"

Proszę bardzo o pomoc mi świeżakowi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@jahoo84, No bez jaj ...

 

 

@@Wnk12

Temat sie juz kilkakrotnie przewijał przez forum ... wystarczy zdobyć odpowiednie stery i wsadzi się wideł 1i 1/8 na 1,5 do ramy pełne 1 i 1/8 ...

Troszkę się podniesie główka ale się da ... Stery np takie

 

http://rowerowy.com/sklep/czesci/stery/tapered/prod/fsa_orbit_ita

 

Wszystko zależy jaką masz ramę bo z tego co mnie pamięć nie myli działa to tylko w ramach z główką 1 i 1/8 ale ze sterami półzintegrowanymi.

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże! rzeniol jesteś moją nadzieją! :) naprawdę rower to jest wszystko co mam, jest to coś po kim zostało mi w sercu i proszę pomóż mi, czyli to coś za 68 zł musiał bym dokupić, każde w twoje słowo uwierzę i dokupię, jeżeli mówisz prawdę. ??

 

 

Edytowane przez Wnk12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PW mi napisałeś że masz Hexagona X3 ...

 

Z tego co pamiętam X3  ma właśnie stery półzintegrowane ... i te stery które zaproponowałem powinny ci pomóc w montażu tego amorka w tej ramie.

 

Tylko jest kilka ALE :) ...

Pierwsze ale ...

Link, który podałem ma zobrazować przedmiot który powinieneś kupić, w tym sklepie są akurat niedostępne dlatego pisałem "musisz zdobyć"

Nie musi to być produkt FSA, widziałem też kiedyś samą dolną część sterów (miska + łożysko) i w jakimś sklepie nazywało to się "adapter".

 

Drugie ale ...

Przy takim rozwiązaniu może wystąpić konieczność skrócenia kołnierza, który wchodzi w główkę ramy, w dolnej misce ...

Sporo ram ma obrobioną główkę płycej niż to jest wymagane przy wysokości kołnierza zaproponowanych sterów FSA  ...

Jak już zdobędziesz te stery, to obcięcie tego kołnierza jest najmniejszym problemem.

 

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowujesz się jak baba ... przecież nie kupie ich w sklepie i nie przyjadę ci z nimi  do Legnicy żeby je zamontować ...

Pytasz o radę to dostajesz rozwiązanie ... poświeciłem czas aby nakierować cię na rozwiązanie ... sorry ale reszty za ciebie nie zrobię.

 

Na początek zdobądź te stery ... jak już je będziesz miał to będzie z górki.

Jak nie zrobisz tego sam to znajdziesz serwis, któremu zapłacisz za sklecenie tego w całość ...

Jak chłopcy w serwisie będą kumaci to będą wiedzieli co i o ile na twoja wyraźna prośbę obciąć ...

 

Pozdro 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek nie napisałem ci takiego czegoś że masz mi kupić czy załatwić, tylko jestem dno w takich tematach, nawet kolega który ma wyśmienitego KTM Race Line 2012 nie wie "o co kaman" dlatego się pytam a nie wal we mnie takimi tekstami ze zachowuje sie jak baba! bo cieszy mnie że chcesz pomóc..ale oszczędź takie teksty

 

Pierdzielisz jakbyś się szmat najadł, dajesz mi górną końcówkę jak od dołu nie chce się przebić do góry xD

Edytowane przez Fenthin
Daruj sobie takie teksty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim najpierw sprawdziłbym, czy ten widelec w ogóle wejdzie w główkę ramy, bo słyszałem, że różnie z tym bywa. Stery zewnętrzne swoje wystają, więc to też wypadałoby uwzględnić. A nóż widelec się zmieści. Wtedy pozostaje kupić odpowiednie stery (lub samą dolną miskę) i cieszyć się jazdą. Jeśli nie wejdzie, sprzedać i kupić widelec z prostą rurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kolego widelec wchodzi ale zatrzymuje się na 3-4 cm przed końcem rury sterowej (przy największym zgrubieniu) oczywiście wybijając przy tym suport (tzn łożyska wyciągnełem górne i dolne ) i mimo to zostawało ze 3 cm

Edytowane przez Fenthin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...