Skocz do zawartości

[rower] Author Impulse 2008, pomoc w wyborze .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam okazję kupić w/w rower za 400 zł jest w nim uszkodzona tylna przerzutka, a dokładniej cytuje:

"Po prostu na ostatniej wycieczce złamało się mocowanie przerzutki i łańcuch jest poplątany a przerzutka na nim wisi .. do wymiany tylko tylna cześć przerzutki."

Wyliczyłem że sama tylna przerzutka, dokładnie to kolanko to koszt 30-40 zł + jakiś łańcuch .
Więc myślę że wyjdzie mnie cały rower ok 550 zł , nowy na chorwackiej stronie tej firmy po przeliczeniu kosztuje ok 1200 zł .
Jest to opłacalne za ten model roweru ?
Generalnie chciałbym powoli go modyfikować, inny widelec potem przerzutki etc etc, czy ta rama nadaje się do takich zmian czy odpuścić go sobie .. ?
Do tego mam pytanie rama ma 17" a koła 26" będzie dobry dla osoby która a 176 wzrostu ?
Bardzo proszę o odpowiedź a także pozdrawiam .

Specyfikacja tego roweru:

Rama: pressforming stopu 7005 26 " Wózek: MUSTANG (63 mm) Części: głowa VP Comp. nierdzewna1-1/8 " Mechanizm korbowy: Prowheel 48-38-28 170 korby mm BB Części: VP Comp.cartridge Przerzutka przednia: Shimano C050 (31,8) Przerzutka tylna: SHIMANO TX-31 Manetki: SHIMANO Revoshift (21) Kaseta: SHIMANO MF-TZ-07 14-28 Łańcuch: SHIMANO UG-50 Piasty: QUANDO 36 otwory Hamulce: V-stop Dźwignie hamulcowe: TEKTRO plastik / Stop Felgi: Aluminiowe 36 otworów Szprychy: stal Opony: AUTHOR AT-1310 26 "x 1.95" Pedały: plastikowy Kierownica: Stal KALIN Uchwyty: AUTHOR utwardzana pianka Mostek: Stal KALIN Sztyca: Stop KALIN (27.2) Klamra siedziska: AUTOR (31.8) Siodło: AUTHOR Mega Top Eco

I sam rower wygląda tak :
impulse_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, chyba, że za 250zł. Za około 500 złotych można już trafić rower na kasecie zamiast wolnobiegu i to tym się w pierwszej kolejności kieruj, bo bardzo ułatwi ci rozbudowę.

Co do ramy - 17" da radę, ale na Twój wzrost lepsza będzie 18 lub nawet 19, zależnie od producenta.

Ogólnie masz dwie opcje - klasyk na osprzęcie Deore LX lub podobnym, albo właśnie ok. 6 letni z kasetą i czymś ok. acera/alivio

 

Musisz trochę się naszukać, przede wszystkim na prywatnych ogłoszeniach, bo handlarze za byle badziew chcą kupę kasy. Jak coś znajdziesz, to wrzuć do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/rower-mtb-rama-aluminiowa-full-shimano-stx-rc-i4290539286.html
 

Tutaj tylko trzeba by było już zainwestować w jakiś widelec i ta cena trochę wysoka chyba że aż tak się nie znam :).

 

 

 

http://allegro.pl/sprzedam-rower-mtb-kross-hexagon-v3-model-2009-i4309943096.html


 

Edytowane przez dali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Musisz trochę się naszukać, przede wszystkim na prywatnych ogłoszeniach, bo handlarze za byle badziew chcą kupę kasy. Jak coś znajdziesz, to wrzuć do oceny.

 

 

 

 

 

"Znajomy" od którego kupowałem rower dla dziewczyny polecił mi tego felta q250 http://allegro.pl/show_item.php?item=4317783765, w/w authora wyśmiał :)

 

Rama 15,5" z tyłu koło schwalbe,do tego licznik rowerowy kelys'a reszta do wymiany :)

Cena za cały rower który jeździ w miarę ale potrzebuje kilku poprawek typu nowy łańcuch i regulacja linki od przerzutek to 470 zł .

Póki co chce do pracy aby tym jeździć więc oddam go do warsztatu na czyszczenie i jak pisałem wyżej założenie nowego łańcucha i regulacje, może w tym miesiącu kupie lepsze koło do przodu, a potem chce wymienić cały suport + korbe jednorzędową, tego alivio jeżeli będzie ok to na razie zostawie i potem zmienie przerzutkę z tyłu całą, a na końcu uzbieram na jakiś lepszy widelec .

 

 

Edytowane przez dali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy kupiłeś? Sztyca siodełka nie wchodzi równo w ramę, a to raczej nie jest dobry objaw. W najlepszym wypadku sama jest krzywa, ale może być też rama. Chyba, że to jakiś dziwny celowy zabieg, ale nie sądzę.

 

Rozumiem, że droga do pracy wiedzie przez las i błoto? Bo w innym wypadku kupno tego roweru mija się z celem. Nie mówiąc już o rozmiarze ramy, bo tak małej do zwykłej jazdy się nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztyca od siodełka krzywo wchodzi, mam różne drogi dojazdu do pracy, ale to nie jest rower do tego, chce go fajnie zrobić i jeździć trochę bardziej ostro .
Rower ma mi służyć do jeżdżenia do pracy, i do jazdy miejsko leśno i każdej innej jaka się trafi .

Edytowane przez dali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...