Skocz do zawartości

[Pytanie o Cube'a] Cube Aim Sl 29


mort3n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapewne były już tutaj jakieś dyskusje na temat tego roweru ale z racji że jest to mój pierwszy post chciałbym żebyście nie pojechali po mnie jak po.. ;) dlaczego nie użyłem wyszukiwarki bo użyłem ale tematy dotyczące tego roweru nie zaspokoiły mojej ciekawości.. A otóż tak.. planuję zakup Cube'a Aim Sl 29 i wiem że nie jest na jakimś super niewiadomo jakim osprzęcie bo na to póki co kasy brak, ale pytanie moje jest takie czy to się nada na początek, nie biorę pod uwagę stromych podjazdów i zjazdów oraz błota, to ma by rekreacyjny sprzęt o lekkim ale to lekkim zacięciu sportowym na codzienne przejażdżki rzędu 14-18km. Jak myślicie czy to dobry wybór na początek?

Edytowane przez mort3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy o jakiej napisałeś nada się w 100%. Jest to rowerek do rekreacyjnej amatorskiej jazdy mtb (czyli po górach). W niższym terenie sprawdzi się tym bardziej.

 

Jeśli spodoba Ci się ambitniejsza jazda po górach to śmiało będzie można go "uprade'ować" o komponenty z wyższych grup.

Najsłabszym elementem wg mnie jest amorek. Do amatorskiej jazdy na początku wystarczy ale do mocniejszej eksploatacji wypadałoby go zmienić na coś lepszego (chociażby model xcr).

 

P.S. Cube są zwykle dość drogie (a już na pewno 29"). Jesteś na 100% zdecydowany na ten model? Bo może dałoby radę znaleźć coś atrakcyjniejszego cenowo/osprzętowo w danym przedziale?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszędzie one są za ok. 2300, a mi udało się znaleźć za 2080 więc wydaje mi się że aż takiej tragedii cenowej nie ma. A jeśli chodzi o inne propozycje to czytając gdzieś w internecie jakieś wątki nikt na rower jako markę przede wszystkim ramę nie narzekał.. bardziej trochę na osprzęt który nie jest na najwyższej półce ale tych "żali" za dużo też nie było jednak zgadzam się z Tobą że np. amortyzator to trochę porażka..

 

Jednak z drugiej strony to jeżeli plan jaki sobie założyłem będę realizował i spodoba mi się to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zmienić rower np. po wakacjach za rok i kupić coś konkretniejszego ;)

 

Chociaż przeglądałem swego czasu jakieś aukcje i bywały używane rowery na tzw. "wypasie" no ale to były 26" a szczerze mówiąc nie wiem dlaczego ale odstrasza mnie to jakoś.. rower który teraz mam ma 26" i nie narzekam, no ale jakoś te 29" namieszało mi w głowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Taki rower kosztuje 2 tyś i więcej. Za te pieniądze kupisz nową ramę (poszukaj - wystarczy trochę wysiłku) i nowy widelec REBA. I to będzie przyzwoita baza do rozbudowy. "Ubieranie" się w cienką ramę i kiepski widelec to ślepa uliczka .I  w przyszłości spore koszty przy wymianie. A wymiana na pewno nastąpi. Stare sprzedaż za ile? Pozostałe klamoty kupowane na allegro kosztują grosze - oczywiście o jakości jak w w/w  rowerze. Ostatnio kupiłem praktycznie (idealny stan) nowe koła na piastach XT za 400zł z oryginalnego Cube LTD 29 SL (r. 2013) - potrzebowałem pod opony z małymi oporami toczenia.  Pewnie masz na czym jeździć. Więc nie ma pośpiechu. Pozostałe klamoty już przyzwoitej klasy kosztują grosze (używane jeszcze mniej). Wystarczy odrobina wysiłku. Pomyśl, jakie będzie twoje   samopoczucie podczas patrzenia na rower złożony tak jak proponuję. Za niewiele więcej złożysz rower, który w sklepie kosztuje 4-5 tyś. zł. I dopasowany pod ciebie. Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię i wiem o co chodzi bo myślałem już o tym, ale jak już wspomniałem na samym początku to nie ma być rower na "wypasie". Spodoba mi się, będę jeździł tak jak to sobie zaplanowałem to zmienię po prostu cały rower. Nie chcę się bawić na sam początek w składanie roweru, nie potrzebuję "rakiety"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 50% taniej to raczej nie, bo rower z podobnej półki (na moje oko) czyli Rockrider 520 kosztuje 1800zł i osprzęt jest dużo gorszy. To jeżeli mam zapłacić 200zł mniej i mieć Rockridera z gorszym osprzętem, a Cube'a z nieco lepszym to chyba wybór jest oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...