Skocz do zawartości

[bagażnik] Bagażnik samochodowy do przewozu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób wożących rowery na platformie montowanej do haka. Czy ktoś z Was wozi cztery rowery w ten sposób? Szukam rozwiązania do przewozu dwóch rowerów dla dorosłych i dwóch dzieciecych (koła 24"), na dachu teoretycznie wagowo by to mogło być ale to na granicy obciązenia podanego przez producenta, wiłabym na haku ale nie wiem jak to aż z czterema rowerami się sprawdza.

Druga sprawa, używa ktoś platformy ze sklepu JULA? cena wydaje się być w miarę przyzwoita.

http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/artykuly-transportowe/zabezpieczanie-bagazu/bagazniki-rowerowe/uchwyt-rowerowy-609208/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze polecam to : 

https://www.strefakierowcy.pl/19243,inter-pack-eco-4.html 

Latam już dwa lata, najczęściej 4 sztuki endurówek/zjazdówek , bez najmniejszego problemu. Jeden wielki plus , nie ma łap do przekładania przez ramy, co przy 4 rowerach jest ...problematyczne. Brak bajerów typu odchylanie , ale dla mnie to niepotrzebne ( mam kombi , przymierzałem jakieś inne i się okazało że i tak klapy nie otworzę ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi o inter pack eco 4

Nooo. całkiem git. No i ta cena. A jak oceniasz pomysł zamontowania tego urządzenia (wraz z czterema rowerami) do niezbyt dużego samochodu Honda Jazz? Nie będzie to za dużo dla takiego wypierdka? Silnik co prawda 100KM (jakoś powinien uciągnąć, bo z czterema osobami na pokładzie i pełnym bagażnikiem (380 l) daje sobie radę bez problemu.)  ale gabaryty auta nikczemne z zewnątrz. :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiem tak ....przy mondeo mk4 w kombi , czuć zmianę rozkładu masy :D

Tego się spodziewałem. Ale z drugie j strony widziałem "jariskę" z trzema na haku. Okazjonalnie (kilka razy w roku trasy max. 100 km) może by to zdało egzamin. Najczęściej byłyby wożone dwa rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś tego bagażnika?

 

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/bagazniki-samochodowe/bagazniki-na-dach/p,uchwyt-dachowy-imola-alu-peruzzo,568315.html?_pli=e0a49f

 

od razu powiem - rower 29er (13,5 kg), opony o szerokości 2,25 i 2,10 (zależy które założę)

 

Rower max 150 km na dachu będzie jechać przy niedużych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś ma coś takiego:

http://allegro.pl/bagaznik-platforma-na-rower-tyl-klape-aguri-advans-i6796949547.html

ciekawi mnie czy rowery się sztywno trzymają i czy "haczyki" nie rysują lakieru...

 

 Mam ten bagażnik w wersji na 2 rowery,ale od niedawna,użyłem go dopiero 3razy. Rower fajnie siedzi,nie mam zastrzeżeń,patrzę na rower w lusterkach i nic nie drga ani się nie rusza przy dobrym zamontowaniu,nie ograniczam prędkości bo nawet nie słychać żadnego oporu powietrza. Śladów na lakierze od montażu pasków nie zauważyłem,ale jak napisałem krótko go użytkuję. Za tą kasę bardzo solidny i ładnie wygląda :thumbsup:   Kiedy nie wożę roweru to go zdejmuję,bo jednak problemowe jest korzystanie z bagażnika,silowniki klapy nie utrzymują jej z zamontowanym bagażnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Kupiłem ostatnio platformę do przewozu 4 rowerów Inter Pack- a i zasilanie  jest na wtyk 7 bolcowy, co ciekawe zgodnie z przepisami wymagany jest 13 bolcowy, ale czy nie jest to sztuczny przepis? Kto to będzie sprawdzał? Jakaś masakra jak w Polsce. Ponadto platforma jest super i wygoda niesamowita w porównaniu do czepiania rowerów na dach.

Edytowane przez Miszle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale czy nie jest to sztuczny przepis? Kto to będzie sprawdzał?

 

Pewnie nikt. Ale może się trafić, że natkniesz się na policjanta który ma słabszy dzień albo mu podpadłeś i czepi się dla samej zasady (jeśli będzie wiedział, że może się czepić). Także moim zdaniem ryzyko bardzo niewielkie, ale jest (więc poprostu musisz być tego świadomym bo już i tak kupiłeś tą platformę).

A swoją drogą to ona posiada jakąś homologację? Bo jeżeli jest niezgodna z naszym prawem to nie powinna jej mieć. Sprawdź sobie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem 2 sztuki Thule ProRide 591, to mój pierwszy uchwyt na rowery i dla pewności wolę się spytać:

 

W jaki sposób przewozicie rowery:

 

* jeden rower skierowany do przodu, drugi do tyłu (drugi uchwyt jest wtedy zamocowany "tyłem do przodu"),

* oba rowery skierowane do przodu (wymaga to przełożenia szczęki drugiego uchwytu na odwrotną stronę)?

 

Czy któryś z tych sposobów jest zalecany?

 

Pozdrawiam,

Crocodil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz nawet na kilka sekund zostawić rowery bez opieki to tę Aterę sobie odpuść. Podobna konstrukcja do tego Thule z filmiku.

 

Czy ja dobrze widzę, że ta Barracuda jest tylko i wyłącznie na jakąś stronę auta? tzn. lewa lub prawa? I trzeba taką też kupić? Nie ma opcji przekładki w dowolnym momencie? Jeżeli tak jest, to odpuściłbym ją rownież

 

Kupiłem w końcu 2 barracudy i jestem bardzo zadowolony. W długi weekend przejechałem z rowerami ok 700 km i w aucie w ogóle nie było słychać, że mam coś na dachu. Uchwyty trzymają doskonale (0 problemów przy 140km/h czy na wyboistych drogach). Montaż samych bagażników jest mega prosty, a założenie rowerów na nie trwa 2 minuty. Duży plus dla regulowanej wysokości tych szczypiec. 

 

Jeśli chodzi o prawą/lewą stronę, to faktycznie tak jest, ale chodzi tylko o to, że kiedy rowery jadą na przemian (jeden przodem, drugi tyłem) na lewym i prawym bagażniku, to całość zajmuje mniej miejsca. Pierdoła, nad którą niespecjalnie długo się zastanawiałem, tym bardziej, że kupiłem zestaw (lewy + prawy)(: 

 

Tak czy siak - stosunek ceny do jakości wypada mega pozytywnie w porównaniu z Thule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam ten bagażnik w wersji na 2 rowery,ale od niedawna,użyłem go dopiero 3razy. Rower fajnie siedzi,nie mam zastrzeżeń,patrzę na rower w lusterkach i nic nie drga ani się nie rusza przy dobrym zamontowaniu,nie ograniczam prędkości bo nawet nie słychać żadnego oporu powietrza. Śladów na lakierze od montażu pasków nie zauważyłem,ale jak napisałem krótko go użytkuję. Za tą kasę bardzo solidny i ładnie wygląda :thumbsup:   Kiedy nie wożę roweru to go zdejmuję,bo jednak problemowe jest korzystanie z bagażnika,silowniki klapy nie utrzymują jej z zamontowanym bagażnikiem.

Dzięki za wartościową opinię! Dzisiaj mam zamiar kupić wersję na 3 rowery i w weekend pojechać z nim (i rowerami) na wczasy. Tylko małe pytanie - na jakim samochodzie masz zamontowany ten bagażnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za wartościową opinię! Dzisiaj mam zamiar kupić wersję na 3 rowery i w weekend pojechać z nim (i rowerami) na wczasy. Tylko małe pytanie - na jakim samochodzie masz zamontowany ten bagażnik?

 

 

 

 Ja używam na hatchback-u, a3 sportback -4drzwi.  Montaż jest dość uniwersalny,jak zresztą widać na filmiku na stronie producenta ,choć na sedanie wygląda trochę dziwnie,ale może też da się go solidnie zamocować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9106 i jestem tak średnio z niego zadowolony :[

Kupiłem z uwagi na braka haka oraz dosyć wysokie auto (minivan), przez co bagażnik na dach byłby za wysoko.

Bagażnik zdejmuję tylko na zimę, a mimo to mam strasznie porysowaną klapę od mocowanie się z tym... Trochę brakuje miejsca na trzeci rower, plusem jest zapięcie na kluczyk.

Dodatkowo raz miałem przypadek, że jadąc z rowerem do centrum handlowego, zahaczyłem kierownicą o belkę na bramie wjazdowej. Niestety bagażnik ucierpiał na tym bardziej niż rower i teraz mam skrzywioną podstawę na jedno koło.

Z minusów dodam jeszcze to, że mam zablokowaną tylną wycieraczkę oraz to, że zamocowane rowery bardzo ograniczają widoczność przez tylną szybę.

Jak będę zmieniał auto, to na pewno wybiorę wersję na hak.

Edytowane przez axis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysowanie klapy przy montażu, zahaczanie o przeszkodę manewrując na parkingu -  to raczej nie wady bagażnika  ;)

Oczywiście 2 czy 3 rowery zasłonią tylną szybę (więc wycieraczka nie potrzebna), ale to jedyny minus.

Lepszego rozwiązania na klapę nikt nie wymyślił.

Łatwość montażu i pewność zamocowania rowerów nie do pobicia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9106 i jestem tak średnio z niego zadowolony :[

Kupiłem z uwagi na braka haka oraz dosyć wysokie auto (minivan), przez co bagażnik na dach byłby za wysoko.

Bagażnik zdejmuję tylko na zimę, a mimo to mam strasznie porysowaną klapę od mocowanie się z tym... Trochę brakuje miejsca na trzeci rower, plusem jest zapięcie na kluczyk.

Dodatkowo raz miałem przypadek, że jadąc z rowerem do centrum handlowego, zahaczyłem kierownicą o belkę na bramie wjazdowej. Niestety bagażnik ucierpiał na tym bardziej niż rower i teraz mam skrzywioną podstawę na jedno koło.

Z minusów dodam jeszcze to, że mam zablokowaną tylną wycieraczkę oraz to, że zamocowane rowery bardzo ograniczają widoczność przez tylną szybę.

Jak będę zmieniał auto, to na pewno wybiorę wersję na hak.

A jakie rowery tym woziles? Bo mam jedną damkę i nie wiem czy potrzebny jest adapter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupiłem Thule 9105 po chyba kliku miesięcznej analizie. Największą wygodą są bagażniki na hak jednak koszt bagażnika + mocowanie haka to około 2500 zł. Został więc wybór pomiędzy bagażnikiem dachowym albo na tylną klapę jednak zakładanie i ściąganie z dachu wydaje mi się mało wygodne +trzeba pilnować wysokości na drodze. Nie chciałem wydawać kokosów zwłaszcza że bagażnik będzie używany kilka razy w roku więc kupiłem używkę za 599 zł na allegro. Muszę przyznać że składanie to był lekki koszmar ale gdy już wszystko jest dopasowane i skręcone to bardzo fajnie go się montuje i zdejmuje z klapy.Nic się nie trzęsie a wszystko trzyma się bardzo stabilnie. Co do rysowania są ochronne gumki, mi się zdarzyło porysować zderzak przy pierwszych dopasowywaniach ale ogólnie jestem bardzo zadowolony mimo obaw jakie to bagażniki na klapę są beee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 200km zrobione, na Thule Clipon High 9106, bez żadnych problemów.

 

Mocowanie wygląda jak poniżej.

 

Zastanawiam się nad:

- czy mocowanie górne jest bezpieczne, zaczepy są wygięte - jak to wygląda u innych?

- tablica rej. Jest odsłonięta, ale jadąc z rowerami mam w dużej mierze zasłonięte światła (zwłaszcza hamowania) - myślę nad zakupem Lightboard 976.

 

Górna podpórka blokuje mi tylną wycieraczke, gdyby była dwa cm wyżej to by nie było problemu - niestety nie mam możliwości regulacji.

 

Poza tym super, szybki montaż, demontaż i wygląda solidnie.

 

https://zapodaj.net/e6d0b7baa39cb.jpg.html https://zapodaj.net/6fdabb57dc158.jpg.html https://zapodaj.net/24318834f9a0b.jpg.html https://zapodaj.net/800298d8d6872.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...