Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[bagażnik] Bagażnik samochodowy do przewozu rowerów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#41 yakuza79

yakuza79

Maniak

• Użytkownik
  • 559 postów
  • Imię:Adam
Garaż Rower

Napisano 27 marzec 2015 - 14:21

Ja natomiast mogę polecić bagażnik montowany na hak Thule HangOn 972 http://www.thule.com...on-972-_-972000. Nie jest to może najtańsza opcja przewozu rowerów, ale z pewnością warta swojej ceny. Banalnie łatwy i szybki w montażu na haku, rowery wiszą stabilnie, nawet przy większych prędkościach. Odchylany by móc dostać się do bagażnika. Dobra propozycja dla tych co szukają podobnego rozwiązania. 

• 0

I'm a cycling DAD, just like a normal DAD, but much COOLER  :002: 

Reklama

Reklama

#42 czmiel85

czmiel85

Świeżak

• Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 10:42

Cześć

Ja polecam zwykły prosty bagażnik Thule na hak. Montaż rowerów jest bezproblemowy i liczymy go w sekundach. Mam taki od 3 lat i przy zmianie auta tez zdecyduje się na takowy. Naprawdę warto.
  • 0

#43 ziaro

ziaro

Świeżak

• Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 15:59

Witam,

Chcę zakupić uchwyt do roweru na dach lecz nie jestem pewien jaki przy takiej ramie. Wydaje mi się, że przy tej ramie każdy chyba będzie pasować.

Daję zapożyczone zdjęcie z internetu.

141199605_4_644x461_rower-holenderski-ko

• 0

#44 bbc

bbc

Maniak

• Użytkownik
  • 482 postów
  • Imię:Przemyslaw
Garaż Rower

Napisano 03 kwiecień 2015 - 08:32

Rower mojej zony ma podobna geometrie i nie mam problemu z wozeniem go na dachu. Mam uchwyt Taurus III. Mysle, ze kazdy tradycyjny powinien pasowac.
  • 0

button-2486-black.png 

Moje drugie hobby: akwarystyka

#45 specalbert

specalbert

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 2 postów

Napisano 07 kwiecień 2015 - 04:15

coraz więcej bagażników ma możliwość odginania, w celu ułatwienia dostępu do bagażnika bez potrzeby demontażu rowerów. Podaj jakie jeszcze inne kryteria, na pewno coś doradzimy ;)

• 0

#46 hubka

hubka

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 3 postów

Napisano 07 kwiecień 2015 - 05:29

Najepiej taki, który pozwala na wożenie kilku rowerów, tak do 3 było by idealnie. Fajnie jakby jeszcze nie rysował ram, bo mamy nowe rowerki i szkoda jakby się zniszczyły po dłuższej jeździe

• 0

Reklama

Reklama

#47 sosnaone

sosnaone

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 2 postów

Napisano 14 kwiecień 2015 - 21:03

To mój pierwszy post więc pragnę się przywitać, cześć.
Obecnie również poszukuję bagażnika rowerowego (platformy) na hak. Pytanie czy ktoś miał do czynienia z takimi markami jak:
- peruzzo (model siena) Uchylna PLATFORMA na hak SIENA Peruzzo na 3 rowery +przejściówka 7/13*WYSYŁKA GRATIS!* wpisz kod rabatowy! :: omega24.pl czy
- menabo (model stelvio) Tanie akumulatory, foteliki, bagażniki samochodowe dachowe, rowerowe Whispbar, Thule sklep internetowy online, cennik, Kraków – Setki produktów dla kierowców StrefaKierowcy.pl

Pierwszy został mi polecony w sklepie MCM Wrocław, drugi wygooglałem. Zależy mi na tym aby był to model odchylany, montaż na samochodzie typu SUV. Będę wdzięczny za okazaną pomoc.
  • 0

#48 cezi

cezi

Świeżak

• Użytkownik
  • 44 postów
  • Imię:Cezariusz
Garaż Rower

Napisano 14 kwiecień 2015 - 23:30

Mam Peruzzo Siena na dwa rowery, odchylany. Kupiłem go w 2013r. u gościa, który ma sklep w wrocku w okolicy grabiszyńskiej. Zero problemów z tym bagażnikiem, choć miałem obawy bo to nie Thule.
Montaż na hak na śrubę, w zestawie jest trochę nieporęczny klucz do montażu ale ja używam grzechotki i idzie to sprawniej. Śruba, którą dokrecamy uchwyt bagażnika do kuli haka jest po prostu długa i trzeba się namachać kluczem.
Generalnie rowery trzymają się stabilnie, bagażnik sztywny. Dokupiłem jedynie opaski od Thula, takie jakby opaski zaciskowe. W oryginale od Peruzzo są parciane paski montażowe. Pzdr
  • 0

Moje rowerowe ekspedycje http://trail.pl/profile/cezi/slady

#49 krawiol

krawiol

Świeżak

• Użytkownik
  • 38 postów
  • Imię:Łukasz
Garaż Rower

Napisano 15 kwiecień 2015 - 11:23

Pytanie do ludzi co przywożą swoje rowery na dachu. Zakupiłem bagażnik bazowy firmy Cruz z belkami aluminiowymi, teraz przyszedł czas na zakup uchwytów. Możecie coś polecić? co trzyma/trzymało Wasze rowery?
  • 0

#50 PiotrChorzow

PiotrChorzow

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 5 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 13:24

Cześć,

ja mogę polecić bagażnik na hak:

https://wikivid.eu/p...y-porady-montaz

A jeśli ktoś chciałby tanio dorwać taki na dach to: 

https://wikivid.eu/p...czy-warto-kupic

Osobiście przewoziłem kiedyś rowery na dachu, ale odkąd mam bagażnik na hak to już nie chcę z niego rezygnować ;) 

Pozdrawiam,

Piotr

• 0

#51 Odi

Odi

Emeryt

• Mod Team
  • 6372 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 kwiecień 2015 - 21:15

Pytanie do ludzi co przywożą swoje rowery na dachu. Zakupiłem bagażnik bazowy firmy Cruz z belkami aluminiowymi, teraz przyszedł czas na zakup uchwytów. Możecie coś polecić? co trzyma/trzymało Wasze rowery?

Mont Blanc Barracuda. Kawał solidnego bagażnika. Wygodny w użytkowaniu. Po wstawieniu roweru przednie koło na tyle stabilnie siedzi w rynience, że można dalej spokojnie manipulować :)

• 0

Marzenia są rajem, z którego nikt nas nie wygoni.

http://so.pwn.pl/ - słownik ortograficzny

#52 robert74

robert74

Amator

• Użytkownik
  • 83 postów
  • Imię:Robert

Napisano 15 kwiecień 2015 - 21:24

Ja do przewozu szosówki jaki i mtb używam uchwytu Atera Giro.Solidny uchwyt ,polecam.

• 0

Reklama

Reklama

#53 tomo71

tomo71

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 7 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 10:12

Cześć, proszę Was o radę, przymierzam się do zakupu pierwszego bagażnika dachowego na rowery.

Wybór padnie na Freeride 532 lub ProRide 591. Pytanie - warto dołożyć do ProRide 591? Co zyskam? Szbkość zakładania, łątwość zakłądania roweru?

Drugi mój problem - dobór bazy. Czy baza musi być Thule? Domyślam się, że powinno to być Thule WingBar (nie mam relingów, tylko dziurki fabryczne w dachu Skoda Fabia I) ale czy ew. mogę wybrać inne belki do których będą pasować uchwyty Freeride lub ProRide? Interesuje mnie też opcja, aby dobrane belki pasowały potem do innego auta (czy to dziurki czy relingi).

Proszę o opinię obeznanych w temacie:)

• 0

#54 Pinio46

Pinio46

Maniak

• Użytkownik
  • 731 postów
  • Imię:Krzysiek
Garaż Rower

Napisano 16 kwiecień 2015 - 11:50

Ja mam 532 czy warto dopłacać do 591? Moim zdaniem nie. Co do belek to nie muszą być thule. Możesz wybrać belki jakie Ci pasują, uchwyty na rowery będą pasować. Co do belek do innych aut raczej nie będą pasować, jeśli Cię dobrze rozumiem, że bazę chciałbyś użyć później w innym aucie tak ?

• 0

#55 tomo71

tomo71

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 7 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 12:38

Tak, chciałbym belki (bazę) użyć ponownie w innym aucie. Czy Thule WingBar nie jest uniwersalne czy kupuje się pod konkretny model auta? 

Maniak - możesz polecić jakieś belki (bazę) które będą pasować do na uchwyty przeze mnie wspomiane? Jak w ogóle takie belki dobrać, na co spojrzeć czy pasuję do Thule Freeride/ProRide?

• 0

#56 Pinio46

Pinio46

Maniak

• Użytkownik
  • 731 postów
  • Imię:Krzysiek
Garaż Rower

Napisano 16 kwiecień 2015 - 12:50

Pisałem Ci wcześniej, uchwyty 532 oraz 591 będą pasować do wszystkich typów belek. Montaż w/w uchwytów masz albo obejmą wokół belki, lub tzw uchwyt T wsuwany w szczelinę belki. Raczej baza do innego auta nie będzie pasować, choć może się mylę.
  • 1

#57 krawiol

krawiol

Świeżak

• Użytkownik
  • 38 postów
  • Imię:Łukasz
Garaż Rower

Napisano 16 kwiecień 2015 - 14:18

Jest szansa ze belki będą pasować. pod warunkiem że uda Ci się dostać kity (to to co łączy belkę z pojazdem) pod nowy pojazd i aktualnie posiadane belki. Co akurat może być dość proste tylko belki będą musiały być odpowiednio długie. np. Belki z Fabii raczej będą za krótkie na dach Passata czy innego większego od Fabii samochodu.
Ale najlepiej do pytać w sklepach co tym handlują. Oni powinni być fachowcami a ja jestem laik i powolutku dopiero poznaje ten temat.
  • 1

#58 luxtorpeda

luxtorpeda

Świeżak

• Użytkownik
  • 25 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 23 kwiecień 2015 - 08:05

Cześć

Ja mam mieszany zestaw tzn.  Freeride 553 i 591 - moim zdaniem wygoda samego zablokowania roweru w uchwycie jest lepsza w 591, a jeżeli zamierzasz wozić różne rowery to tym bardziej 591. Natomiast jeśli będziesz woził ten sam rower w tym samym uchwycie to raz ustawiony 553 będzie ok :) Biorąc pod uwagę hałas ... wygrywa 553, bo moje 591 świszczą jak wściekłe świstaki - do samochodu bez klimy się nie nadają ;)

A Jeśli chodzi o bagażnik bazowy - kupując Thule do punktów montażowych w dachu - kupujesz osobno stopy, kit montażowy i belki. Przy zmianie samochodu pierwszy do zmiany - kit montażowy, przy braku szczęścia jeszcze belki - bo możesz kupić za szeroki samochód i stopy jeśli w promocji dołożą Ci do samochodu relingi ;) Podsumowując - albo wykorzystasz coś z tego co już kupiłeś albo sprzedasz komplet ze starym samochodem, kupowanie bagażnika tak żeby pasował do innego samochodu moim zdaniem nie ma racji bytu ;)

Jak masz gdzieś w okolicy Norauto sprawdź ich ofertę, kilka lat temu kupowałem u nich swój zestaw: stopy, kit i belki aluminiowe wszystko marki własnej Norauto - kosztowały ~65% ceny Thule, na zewnątrz mają logo Norauto po stronie wewnętrznej plastików "Thule of Sweden" ;)

pozdrower

Użytkownik luxtorpeda edytował ten post 23 kwiecień 2015 - 08:43

• 0
u14738y2015v3.gif

#59 Casisco

Casisco

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:Kati

Napisano 27 kwiecień 2015 - 15:11

Nie pojmuję jednej rzeczy, kwestia tablicy rejestracyjnej. Tak pięknie piszecie o bagażnikach a nie widzę nigdzie nic na ten temat. Na pojeździe musi być widoczna rejestracja z tyłu pojazdu. Taka narysowana pisakiem niestety w\g prawa nie ma prawa w ogóle istnieć. Niestety spotkać można upartych policjantów i niestety mają oni pełne prawo wlepić mandat. Nawet jeśli przełożycie tablicę z auta bo są i tacy dla , których taka doczepka na rowery to już przyczepa. Ręce opadają.

Przepraszam za być może zamieszanie ale ja widzę problem.

• 0

Reklama

Reklama

#60 bbc

bbc

Maniak

• Użytkownik
  • 482 postów
  • Imię:Przemyslaw
Garaż Rower

Napisano 27 kwiecień 2015 - 15:22

Nie pojmuję jednej rzeczy, kwestia tablicy rejestracyjnej. Tak pięknie piszecie o bagażnikach a nie widzę nigdzie nic na ten temat. Na pojeździe musi być widoczna rejestracja z tyłu pojazdu. Taka narysowana pisakiem niestety w\g prawa nie ma prawa w ogóle istnieć. Niestety spotkać można upartych policjantów i niestety mają oni pełne prawo wlepić mandat. Nawet jeśli przełożycie tablicę z auta bo są i tacy dla , których taka doczepka na rowery to już przyczepa. Ręce opadają.
Przepraszam za być może zamieszanie ale ja widzę problem.

A tak szczerze to spotkales kiedys kierowce ktory mial taki problem (czyli, ze policja zatrzymala go za taki bagaznik i nie puscila dalej obdarowujac mandatem)? Bo ja nie. I nie slyszalem nawet o takim przypadku.
Teoretycznie masz racje, ze policja "moze", ale praktycznie tego nie robi.
  • 0

button-2486-black.png 

Moje drugie hobby: akwarystyka