Skocz do zawartości

[bagażnik] Bagażnik samochodowy do przewozu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Punktem wyjścia jest ile rowerów będziesz woził. Jeśli dwa plus okazjonalnie trzeci to mogę polecić Westfalia BC-60. Jeżdżę z nim już 4 rok. 

Co ważne jest to składany bagażnik, skład a się w kostkę. Dlamnie to jest ogromny plus, jeśli jedziesz gdzieś na urlop z rowerami, to z reguły drogi rower trzymasz w pokoju a nie w "rowerowni" czy jakimś innym schowku w hotelu. I zostajesz z tak defakto z dużym nieporęcznym meblem, jak to jest mały pensjonat to jeszcze to ogarniesz z właścicielem, ale w dużych hotelach nie zawsze przychylnie patrzą na schowanie i co najważniejsze zabezpieczeni takich ekstra sprzętów. Jak go zostawisz na samochodzie i wybierzesz się na zwiedzanie z nim to znaczna cześć miejsc parkingowych ci odpada. A tak to składasz i wrzucasz go do bagażnika. 

Drugi znaczącym plusem "składania w kostkę" jest pośrednia ochrona świateł, są one na ramieniu z zawiasem. Więc jeśli ktoś cię uderzy to one się składają.  Światła w bagażniki na hak są poniżej linii samochodu (nie wiem jak to nazwać - poza obrysem), i w momencie kiedy nie masz rowerów założonych ktoś cofając odruchowo patrzy na samochód i nie zakłada że do niego jest coś przyczepione. Mnie to na pewno już parę razy uchroniło przed wymianą lamp.

Kluczowa rzecz przy bagażnikach, korki do dokręcania obejmy zamów z zamkiem, jak będziesz brał 3x to kup 3x z zamkiem. Zamykając zamek na kluczyk możesz spuścić rower na max 5 minut z oczu :),  ale co najważniejsze nie po popuszczają się one podczas jazdy. Miałem wcześniej THULE montowany na tylną klapę i w nim co godzinę jazdy dokręcałem te korki od obejmy. Nie wiem jak jest u konkurencji ale najgorsze co mogę sobie wyobrazić to odpięcie roweru na autostradzie. 

Drugi zamek bagażnik ma przy haku, nie wiem jak ma konkurencja ale też jest to jakieś dodatkowe zabezpieczanie. Jednym kluczem obsługuje 3x zamki - przy haku i dwa na korkach. 

Nośność do 60kg wg. producenta, ja ważę 85 kg. stałem na nim pobujałem się i dalej sztywno trzymał. Ale oczywiście nie przekraczamy danych z karty produktu. Mając bagażnik staram się nie przekraczać 160 km/h. 

Można do niego dokupić dużo akcesoriów. np. skrzynię , dodatkowe mocowania, czy uchwyt na trzeci rower. Jeśli będziesz się na niego decydował to koniecznie kup pokrowiec. 

Tak na marginesie klienci w dalszym ciągu kupują starszą wersje BC-60, mimo iż wyszła nowa wersja BC-80 z ledowymi światłami i nieznacznie lżejsza ale jest droższa. Więc producent ma w ofercie praktycznie dwa takie same produkty. 

Sądzę że bagażnik jest to zakup na około 10 lat, więc w perspektywie takiego czasu mogę go polecić. Na te wakacje planuje dokupić do niego skrzynie transportową, na urlop w 4 os. jak znalazł. 

Edytowane przez Kein
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem o czymś takim jak Thule Coach 276. Bliźniaczy model do VeloCompact 926 a kosztuje około 2100. Tylko nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy to modele przeznaczone na inne rynki bo kupić właściwie można tylko przez allegro czy jakieś dedykowane tylko dla Renault/Volvo bo na aukcjach te samochody są wspominane i na pudełku chyba też jest informacja renault/volvo (ale to raczej nie ma znaczenia bo przecież haki są standardowe).  

Edytowane przez Calder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 21:22, Calder napisał:

W tym roku planuję robić sporo tras poza miejscem zamieszkania dlatego postanowiłem kupić platformę rowerową na hak. Szukałem trochę opinii na necie i w oko wpadła mi platforma Aguri Active Bike 3:

https://aguri.pl/produkty/active-bike/

Przeczytałem wiele opinii na jej temat i jedni bardzo chwalą porównując jakość nawet z Thulem ale są i tacy co twierdzą że jednak do Thule sporo jej brakuje. Aguri moża kupić za około 1600 złotych, max obciążenie 60kg. Najtańszy Thule EuroRide to jakieś 2000 i max 45kg obciążenia. Thule Velo Compact ma 60kg ale kosztuje już 2700. I są to ceny na promocji bo katalogowo 2500/3200. 

Chcę żeby ta platforma posłużyła mi lata więc szukam czegoś solidnego i stabilnego. Nie wiem jednak czy faktycznie warto dopłacać do Thule bo jednak różnica w cenie spora. Ma ktoś z was tą Aguri? Jak wrażenia z użytkowania? 

A może polecacie jakieś inne platformy? Moje wymagania to miejsce na 3 rowery (ale fajnie żeby była opcja zabrać czwarty, Aguri ma opcję dostawki) i możliwość uchylania platformy aby dostać się do bagażnika ale chyba wszystkie platformy 3+ to mają. 

 

Czasami można trafić bagażniki Thule używane przez 1-2 sezony za połowę ceny sklepowej,które są jak nowe,więc jak Ci zależy na Thule poprzeglądaj allegra i inne olx-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 21:22, Calder napisał:

W tym roku planuję robić sporo tras poza miejscem zamieszkania dlatego postanowiłem kupić platformę rowerową na hak. Szukałem trochę opinii na necie i w oko wpadła mi platforma Aguri Active Bike 3:

https://aguri.pl/produkty/active-bike/

Przeczytałem wiele opinii na jej temat i jedni bardzo chwalą porównując jakość nawet z Thulem ale są i tacy co twierdzą że jednak do Thule sporo jej brakuje. Aguri moża kupić za około 1600 złotych, max obciążenie 60kg. Najtańszy Thule EuroRide to jakieś 2000 i max 45kg obciążenia. Thule Velo Compact ma 60kg ale kosztuje już 2700. I są to ceny na promocji bo katalogowo 2500/3200. 

Chcę żeby ta platforma posłużyła mi lata więc szukam czegoś solidnego i stabilnego. Nie wiem jednak czy faktycznie warto dopłacać do Thule bo jednak różnica w cenie spora. Ma ktoś z was tą Aguri? Jak wrażenia z użytkowania? 

A może polecacie jakieś inne platformy? Moje wymagania to miejsce na 3 rowery (ale fajnie żeby była opcja zabrać czwarty, Aguri ma opcję dostawki) i możliwość uchylania platformy aby dostać się do bagażnika ale chyba wszystkie platformy 3+ to mają. 

 

Ja mam taką platformę + dodatkowy uchwyt na 4 rower.

Z 4 rowerami 29er spokojnie można jeździć trochę km zrobiłem z nimi. Wydaje się trochę mniej sztywna niż Thule (macałem na parkingu, ale z innymi rowerami załadowanymi chyba sumarycznie lżejszymi). Moim zdaniem dobra jakość wykonania i materiałów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W związku z zakupem kolejnego roweru potrzebuję dokupić do niego uchwyt rowerowy. Do crossa mam taki Whispbar WB 200 - Sklep internetowy (bagazniki-mobilbox.pl) i jestem bardzo zadowolony. Teraz chcę kupić coś też z mocowaniem za widelec. Mam rower z osią boost 15 mm. z przodu. Polecacie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Też mam tego Whispbara. Niestety nie jest on kompatybilny ze standardem boost, coraz częściej występującym w rowerach. Kupiłem Thule Fastride

Z zalet w porównaniu do Whispbara:

- niezależnie od typu osi, rower siedzi w nim sztywno. W Whispbarze, sztywno jest tylko przy QR9.

- szybsze wypięcie roweru z dachu

 

Wady

- dłuższy czas montażu /demontażu uchwytu na belkach w porównaniu do Whispbara

- żeby zamontować rower do uchwytu, najpierw musisz wkręcić na oś specjalny adapter (oś 15), specjalną oś QR9.

- linka zabezpieczająca, zamiast zapięcia uniemożliwiającego odblokowanie zamka.

 

Z plusów Thule jest też na pewno lżejszy. Niestety występuje tylko w czarnej kolorystyce. To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Oczywiście, że pasuje ;)

Pasuje do QR9, sztywnej osi np. takiej jak we współczesnych szosach, ale również do 15 mm z boostem.

Takie rowery woziłem w tym uchwycie i każdy trzymał się bez żadnych problemów.

 

Są jeszcze jakieś inne adaptery, ale ich już nie używałem, więc nawet nie wiem pod jakie one są standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Planuję zakup platformy na rowery i już w zasadzie mam upatrzoną i jestem prawie zdecydowany na thule 926 ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat szerokości rynienek na koła... chcę nim wozić 2 rowery mtb w tym jeden elektryk z oponami do 2,5 cala i szosę. Czy ktoś tutaj ma wiedzę na ten temat? Czy taka szerokość opon nie jest za duża dla tego bagażnika? 

@Calder zdecydowałeś się w końcu na którąś z platform? możesz się już jakimiś wrażeniami podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny, starszy Thule - rynienki są w kształcie V, więc wąska opona wejdzie głębiej, a szeroka płycej. Fatbike też można wozić. Chcę ostrzec (i jak możesz, to zachęcić do sprawdzenia) przed innym problemem - szerokości rowerów - w moim przypadku włożenie 3 tak, aby widelce nie obcierały o tylne widełki, jest sztuką. Przy starych rowerach były krótsze osie i krótsze rowery (więc możliwość przesuwania przód-tył) i było OK. Przy nowoczesnych rowerach to układanka. Według pomiarów miarką mój też ma odstęp 19cm (między środkami rynienek) - jakby bagażnik miał 20, to od razu lecę kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię! Na stronie producenta widzę, że jest 19cm... ale dlatego też chcę wziąć bagażnik na 3 rowery, a nie na 2 żeby w razie czego móc to i tak dopasować. Trzeci rower będzie i tak jeździł od wielkiego dzwonu, a że to będzie szosa to też może jakoś się zmieści. Głównie będę woził dwa rowery mtb 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 14:57, DramaT napisał:

 

@Calder zdecydowałeś się w końcu na którąś z platform? możesz się już jakimiś wrażeniami podzielić?

Nie zdecydowałem się na razie na nic ale raczej byłem skłonny ku Thule Coach (to samo co 926 tyle że tańszy parę stówek). Jak zwykle wyskoczyły mi nieplanowane wydatki więc zastępczo skończy się na bagażniku na hak thule hang on. Tyle że one zostały wycofane ze sprzedaży po zmianie przepisów bo zasłaniają tablice i trzeba dokupić mocowanie tablicy ze światłami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć. Czy moglibyście mi pomóc w zakupie uchwytów dachowych na rower? Tzn. doradzić. Moja partnerka posiada kross level A6 z 2014 r. natomiast ja mam kross level 8.0 z 2021 r. Jestem zainteresowany zakupem uchwytów Thule FreeRide 532. Niestety nie wiem czy średnica ramy nie jest za duża na te uchwyty. Firma Thule twierdzi że uchwyty pasują do ramy owalnej 65x80 mm. Nie wiem jaki wymiar mają ramy moich rowerów. Sprawdzałem na wielu stronach ale brak informacji. Pisałem nawet do firmy kross w tej sprawie ale konsultant czeka na odpowiedź konstruktorów... Jeszcze nie doczekałem się odpowiedzi... Bardzo proszę o poradę czy te uchwyty będą dobre do moich rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co czekasz na odpowiedź producenta skoro masz rowery w domu. Weź suwmiarkę lub nawet miarę i sprawdź jaka szeroka jest dolna rura przedniego trójkąta.

Ja też mam pytanie. Rok temu nie zdecydowałem się na zakup ale w lipcu jedziemy rodzinnie na wakacje z rowerami i teraz ostatecznie szarpie się jaki model wybrać. Zastanawiam się pomiędzy Thule Euroway a Peruzzo Pure Instinct(Como - wydaje się, że te dwie nazwy to ten sam model). Obie wersje na 3 rowery. Cenowo wypadają podobnie (Peruzzo odrobinę taniej).

Thule ma masę pozytywnych opinii i ku temu się skłaniam ale Peruzzo też wygląda ciekawie i mam pozytywną opinię użytkownika z pierwszej ręki.

Jakie macie doświadczenia z tymi modelami i co byście poradzili?

Nasze rowery to hardtail 29er(RR XC500), holenderka żony i jeden rower dziecięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 14:57, DramaT napisał:

Planuję zakup platformy na rowery i już w zasadzie mam upatrzoną i jestem prawie zdecydowany na thule 926 ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat szerokości rynienek na koła... chcę nim wozić 2 rowery mtb w tym jeden elektryk z oponami do 2,5 cala i szosę. Czy ktoś tutaj ma wiedzę na ten temat? Czy taka szerokość opon nie jest za duża dla tego bagażnika? 

@Calder zdecydowałeś się w końcu na którąś z platform? możesz się już jakimiś wrażeniami podzielić?

Wg tego tutaj https://www.youtube.com/watch?v=N4sHAvEC1uc  wynika, ze 926 przyjmie do 2,55".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2022 o 12:35, Lextalionis napisał:

Po co czekasz na odpowiedź producenta skoro masz rowery w domu. Weź suwmiarkę lub nawet miarę i sprawdź jaka szeroka jest dolna rura przedniego trójkąta.

Ja też mam pytanie. Rok temu nie zdecydowałem się na zakup ale w lipcu jedziemy rodzinnie na wakacje z rowerami i teraz ostatecznie szarpie się jaki model wybrać. Zastanawiam się pomiędzy Thule Euroway a Peruzzo Pure Instinct(Como - wydaje się, że te dwie nazwy to ten sam model). Obie wersje na 3 rowery. Cenowo wypadają podobnie (Peruzzo odrobinę taniej).

Thule ma masę pozytywnych opinii i ku temu się skłaniam ale Peruzzo też wygląda ciekawie i mam pozytywną opinię użytkownika z pierwszej ręki.

Jakie macie doświadczenia z tymi modelami i co byście poradzili?

Nasze rowery to hardtail 29er(RR XC500), holenderka żony i jeden rower dziecięcy.

Używam Thule i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Czekam po kilku jazdach na zdjęcia poprzecieranego lakieru w miejscach mocowania, opierania się czy przechodzenia tych pasków. Dla mnie to bardzo słabe rozwiązanie, szczególnie przy obecnych lakierach samochodowych na bazie wody, które rysują się od samego patrzenia na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...