Skocz do zawartości

[bagażnik] Bagażnik samochodowy do przewozu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

 

Szukam  w miarę uniwersalnego bagażnika na rower. Haka nie mam, a na klapę nie ma dostępnego w rozsądnych pieniądzach do mojego samochodu, poza tym szkoda mi lakieru.

Zastanawiam się poważnie nad bagażnikiem na przyssawki, poniżej dwa modele które mnie zainteresowały.

 

Byłbym wdzięczny za opinie, pozytywne jak i negatywne zanim zdecyduję się na zakup.

 

https://www.amazon.com/dp/B08BLHLP3P?psc=1&pf_rd_p=f432e763-8872-4b0e-8b69-92927cc4af32&pf_rd_r=300E5FWZX4KW60A1J4HF&pd_rd_wg=07Vif&pd_rd_i=B08BLHLP3P&pd_rd_w=9oCpG&pd_rd_r=f8083373-6815-4034-aa7a-46a8ef5de097&ref_=pd_luc_rh_ci_mcx_mr_huc_d_01_01_t_img_lh

 

https://www.amazon.com/gp/product/B088Q91TX4/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3O5DG9DL13DYA&psc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrisK guma w niskich temperaturach guma twardnieje, więc może dlatego puściły, zgaduję.

Chyba jednak się skuszę, cena + uniwersalność robi robotę. A nie będę jeździł z rowerem na dachu przez tydzień przecież. 

Edytowane przez Thomas87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki temat do załatwienia jak najniższym kosztem.

Potrzebuję bagażnika dachowego z mocowaniem za widelec, oś 12 mm i montażem na obejmę (do kwadratowych/prostokątnych belek). Ktoś coś? Bo jak na razie tylko https://www.ceneo.pl/10775886 wynalazłem

jest jeszcze cruz criterium, chyba bardziej mi się podoba

https://www.cruzber.com/pl/roof-bike-carrier/18747-cruz-criterium.html

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat. Szukam czegoś na hak na 3szt na okazjonalne wyjazdy więc nie potrzebuje takiej półki jak Thule. 

Czy ktoś używa takiego lub jest wstanie polecić coś w podobnej cenie (1400 to i tak więcej niż zakładałem).

https://allegro.pl/oferta/bagaznik-rowerowy-na-hak-3-rowery-inter-pack-trio-10221155795?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=ODk0N2IxY2UtOTE3NC00NTc3LWExMWQtNmQ2ZTViMjIzMjY0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=dc6cc19b-2069-4a47-b303-4645bec19bd4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie interpack jest 100pln taniej. Wiele zależy od tego ile masz siły, bo w Thule mocowanie jest dżwignią, jednym ruchem, a tu trzeba pokręcić i potrzymać. Widziałem to tylko w fizycznym sklepie. Sam mam „tanie” thule euroway. Zwróć uwagę na to, jakie masz gniazdo haka w samochodzie. Przepisy wymagają teraz 13pin. Jak masz 7pin to potrzebna przejściówka a światła przeciwmgielne i cofania nie zadziałają. Wyrobienie 3 tablicy zajęło mów tym roku ponad miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aguri » Active Bike (aguri.pl)

Montaż na dźwignię, stabilny (mam wersję 3+1) chociaż Thule wydaje się jeszcze trochę sztywniejszy, ale to też zależy od obciążenia - ja wożę 4 rowery 29er.

Z tego co się orientuję to trzeba mieć gniazdo 13 pin, bo takie przepisy, tablicę w zeszłym roku miałem do odbioru w ciągu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tablicy, to wszystko od urzędu zależy i organizacji przy COVID. Poprzednią dostałem błyskiem, teraz na styk na majówkę zdążyła. 

Przy bagażniku trzeba zwrócić uwagę jakie rowery się ma - nie mówię o fatach, ani o elektrykach, ale nasze nowe fulle już na stare Thule nie weszły - musiałem kupić dłuższe paski - rozstaw osi. Drugie ograniczenie to szerokość opony. Także i szerokość rowerów - w moim przypadku puzzle mają jedno dobre rozwiązanie, inaczej rowery o siebie stukają. Co do Internpacka to pamiętam, że kręci się gałką, ale jak jesteś z Poznania, to pewnie fizyczny sklep Interpack jest. Jak pisałem - cena w interpack jest niższa niż na Allegro. Warto się przyjrzeć. 

W Thule koła są zaciskane klamrami z "pompką" - można bardzo mocno dociągnąć. W Interpack to taśmy zaciągane ręką. W Thule odchyla się pedałem, w IP trzeba odkręcić. Mój Thule kosztuje teraz ok 1900 i jest Made in Poland! Jak mam gdzieś wieźć rowery, to nie ma wahania, bo złożenie wszystkiego to chwila. Jak bym miał montować na dachu, to może raz do roku bym się zdecydował na wyjazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


odnośnie AXIS XXL 2.0 ...

Kupiłem dwa bagażniki Axis Xxl 2.0 w sklepie Decathlon Mikołów. Do jednego były złe śrubki, drugi po pierwszym montażu zaczął się rozpadać. Bagażnik cały się trzęsie, rower siedzi niestabilnie. Nadaje się co najwyżej na dojazd do sąsiada. Uszczelki w śrubkach zabezpieczające przed odkręcaniem wypadły już przy pierwszym dokręceniu. W Decathlonie reklamacja nieuznana, gdyż rzekomo użyłem niewłaściwych narzędzi do dokręcania śrubek (sic!) Kiedy odbierałem reklamację za mną stał Pan z takim samym bagażnikiem - też mu się rozpadł przy pierwszym montażu. Zapewne też mu napiszą Panowie eksperci z Decathlon Mikołów, że źle dokręca śrubki. Problem najwidoczniej jest znany w Mikołowie...

 

porządny bagażnik wygląda inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień Dobry!


Chciałbym kupić bagażnik rowerowy na 2 rowery na dach Hondy Civic VIII gen razem z dwoma uchwytami na widelec.
Znalazłem coś takiego:
https://bagazniki.pl/pl/p/Bagaznik-do-Hondy-Civic-UFO-5d-06-12-CRUZ-CR935472-AiroDarkT118/5112
https://bagazniki.pl/pl/p/Uchwyt-rowerowy-chwytajacy-za-widelec-CRUZ-Criterium/7349

 

Co myślicie o tym, czy ten bagażnik i uchwyty są solidne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aguri Advans 3 na Subaru Tribeca B9

Jak w temacie - czy ktoś ma wiedzę albo praktykę z tym bagażnikiem na subaru tribeca b9? Nie ma tego modelu na liście producenta bagażnika - dzwoniłam do dystrybutorów, nikt nic nie wie. Nie było go na testach/przymiarkach bo to mało popularny model samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magda1984 - jak jesteś z Warszwy, to podjedź do Interpacka na Nałęczowską - tam jest kumaty sprzedawca - jak on nie dopasuje, to słabo. Jak jesteś z innego miasta - podobnie - fizyczny sklep może ci pomóc. Jak są relingi, to oczywiście żaden problem, tylko długość trzeba dopasować, bo to duże auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prośbę do osób mających doświadczenie z belkami dachowymi Cruz Airo. Model dopasowany przez sprzedawcę w sklepie, wszystkie numery zgadzają się wedle modelu auta - Corolla sedan 2017. Podczas skręcania łap bagażnika ( w dokładnie odmierzonych miejscach wg instrukcji) dolne zagięte części łap, które nie są zabezpieczone gumą zbliżają się zupełnie do karoserii…

 podczas montowania musiałem na szybko coś wykombinować wiec podłożyłem paski gumy wyciętej ze starej dętki  w te miejsca. Jak to powinno wyglądać, może niepotrzebnie spanikowałem, i podczas dokręcania te części nie docisnęłyby się do karoserii? Z drugiej strony, po zdemontowaniu belek widziałem na „moich” gumach ślady docisku krawędzi łap? bardzo proszę o pomoc, z góry dzięki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W tym roku planuję robić sporo tras poza miejscem zamieszkania dlatego postanowiłem kupić platformę rowerową na hak. Szukałem trochę opinii na necie i w oko wpadła mi platforma Aguri Active Bike 3:

https://aguri.pl/produkty/active-bike/

Przeczytałem wiele opinii na jej temat i jedni bardzo chwalą porównując jakość nawet z Thulem ale są i tacy co twierdzą że jednak do Thule sporo jej brakuje. Aguri moża kupić za około 1600 złotych, max obciążenie 60kg. Najtańszy Thule EuroRide to jakieś 2000 i max 45kg obciążenia. Thule Velo Compact ma 60kg ale kosztuje już 2700. I są to ceny na promocji bo katalogowo 2500/3200. 

Chcę żeby ta platforma posłużyła mi lata więc szukam czegoś solidnego i stabilnego. Nie wiem jednak czy faktycznie warto dopłacać do Thule bo jednak różnica w cenie spora. Ma ktoś z was tą Aguri? Jak wrażenia z użytkowania? 

A może polecacie jakieś inne platformy? Moje wymagania to miejsce na 3 rowery (ale fajnie żeby była opcja zabrać czwarty, Aguri ma opcję dostawki) i możliwość uchylania platformy aby dostać się do bagażnika ale chyba wszystkie platformy 3+ to mają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...