Skocz do zawartości

[bagażnik] Bagażnik samochodowy do przewozu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyszedł czas na zakup bagażnika do rowerów na hak. Co możecie polecić (wolałbym coś tańszego niż Thule) bagażnik na 4 rowery (każdy waży około 13 kg) normalnej wielkości czyli nie dziecięce. Zastanawiałem się nad Interpack ale nie wiem. Chciałbym mieć możliwość odchylenia platformy żeby dostać się do bagażnika. Bagażnik na dach nie wchodzi w grę bo mam Berlingo i nei będę woził drabinki w celu załadowania rowerów.

Jakby ktoś miał dobry bagażnik spełniający moje potrzeby to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Tyle, że można łatwo stracić rowery i bagażnik razem z dachem wjeżżając do garażu :D 

Myślę, że bagażnik na haku jest optymalnym wyborem. Dodatkowo bez problemów można na myjce umyć rower nie ściągając go z dachu :)

Natomiast na dach Thule nie polecam. Whispbar jest o wiele cichszy choć nieco droższy. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.06.2020 o 07:56, brachol22 napisał:

Witam

Przyszedł czas na zakup bagażnika do rowerów na hak. Co możecie polecić (wolałbym coś tańszego niż Thule) bagażnik na 4 rowery (każdy waży około 13 kg) normalnej wielkości czyli nie dziecięce. Zastanawiałem się nad Interpack ale nie wiem. Chciałbym mieć możliwość odchylenia platformy żeby dostać się do bagażnika. Bagażnik na dach nie wchodzi w grę bo mam Berlingo i nei będę woził drabinki w celu załadowania rowerów.

Jakby ktoś miał dobry bagażnik spełniający moje potrzeby to proszę o info.

Pochwal się co kupiłeś.

Ja tez mam Berlingo i od 3 lat używam Perruzo como 3. Bardzo polecam. Jest bardzo stabilny, odchyla się (ale tu uwaga, chyba nie znajdziesz bagażnika którego uchylanie da Ci dostęp do bagażnika gdyż w Berlingo jest na dług klapa, ja się z tym pogodziłem). 

Nie warto kupować bagaznika rowerowego na hak po "taniości". Mój kolega kupował tak bagażnik, chcąc zaoszczędzić jak najwięcej i w końcu po wymianie 2 bagażników skończyło się na Thule. Niestety nie na wszystkim da się oszczędzić. Perruzo to chyba najtańsza ale najsolidniejsza alternatywa dla Thule czy lepszych. W grę wchodzi nie tylko komfort montażu rowerów ale i bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie kupiłem bagażnik Aguri 3+1. Dosyć stabilny (chociaż Thule wydawał mi się trochę bardziej sztywny jak próbowałem na parkingu :) ), dobrze ładuje się 4 rowery 29er, ale muszę dawać przekładki, żeby się ramy nie poobcierały. Ten bagażnik ma atesty i generalnie jest solidny i można go szybko zamontować.

Ja w Berlingo mam otwieraną samą szybę z tyłu i jak odchylę bagażnik to mam dostęp do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawy ten Aguri. Kto wie czy za kilka lat nie zmienię jak drugi synek podrośnie i będę potrzebował bagażnika na 4 rowery. Ja mam niestety starsze Berlingo, szyba się nie otwiera.
Jeśli ktoś się zastanawia nad Perruzo Como 3 to tez dodam, że również stosuję małe przekładki w kilku miejscach bo rowery są bardzo blisko siebie. Ale jak dla mnie to zaleta. Całość jest bardziej zwarta.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed zakupem czegoś do przewozu roweru jednak nie jest to takie proste, ze względu na kilka ograniczeń. Wyjazdy typu majówka, wakacyjne, na kilka dni z bagażami z założeniem, że przewóz wewnątrz odpada. Samochód, który użytkuję nie jest moją własnością, nie posiada haka holowniczego i nie mam możliwości dołożenia więc niestety wszelkie platformy na hak odpadają.

Mam do samochodu belki dachowe jednak na dachu wożę dość sporego boxa dachowego na rzeczy dziecka typu wózek, łóżeczko turystyczne, może na siłę uda się obok niego na belkach jeszcze upchnąć bagażnik z mocowaniem za widelec ale to by było dość ciasne pasowanie :)

Moje pytanie brzmi, czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z platformą montowaną na klapę bagażnika, konkretnie w oko wpadł mi model od Thula, Thule OutWay Platform 2 (https://www.thule.com/pl-pl/bike-rack/trunk-bike-racks/thule-outway-platform-2-_-993001). Cena jest wysoka, jednak box dachowy mam tej samej marki, miałem okazję używać bagażniki tej firmy i sprawiają wrażenie solidnych produktów dlatego wierzę, że tak też będzie z platformą. Jak ktoś miałby sprawdzone i polecane tego typu konstrukcje to prosiłbym o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nosze sie z zamiarem kupna bagaznika dachowego na rower tylko zupełnie nie wiem jak mozna sprawdzic ktory jest odpowiedni w stosunku do wagi roweru.

Rower z decathlonu, koła 27,5. Nie wiem za to jaka jest waga roweru (w aspekcie nośnosci ) zeby dobrac odpowiedni uchwyt ktory stabilnie sie zamontuje.

Jak wybierac ?? Na co zwracac uwage?? Bo zupełnie nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że jednak nie będę ściskać karbonowej ramy i zrezygnuję z przewozu roweru na klapie bagażnika na rzecz przewozu w uchwycie mocującym rower za ośkę. Znalazłem uchwyt, który teoretycznie powinien zmieścić mi się na belkach obok boxa dachowego.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś z czytających ten temat forumowiczów ma jakieś doświadczenia z tą firmą a najlepiej z tym konkretnym modelem?

Aguri Marathon -> https://www.strefakierowcy.pl/76111,aguri-marathon.html?fbclid=IwAR3DMkw1CZT-CQIe6SWqcX-UlOpXknEoCY0yFMEbF7ytyy-KDCyKJ1MACxE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co polecacie do ramy karobnowej? Pierwszy raz mam rower z węgla i nie wiem jak z taką ramą się obchodzić? Chcę kupić bagażnik na dach i waham się pomiędzy mocowaniem za ramę i za widelec.

Jeżeli chodzi o mocowanie za ramę to upatrzyłem takie zestaw:

Thule ProRide: https://www.thule.com/pl-pl/bike-rack/roof-bike-racks/thule-proride-_-598002

Thule Carbon Frame Protector: https://www.thule.com/pl-pl/bike-rack/accessories/thule-carbon-frame-protector-_-1692661

Mocowanie za widelec:

Thule TopRidehttps://www.thule.com/pl-pl/bike-rack/roof-bike-racks/thule-topride-_-568001

Mój dylemat polega na tym, że nie mam szybkozamykacza i montaż koła odbywa się w sumie za pomocą trzech śrub więc mocowanie za ramę byłoby wygodniejsze. Pytanie tylko jak to współpracuje z ramą karbonową no bo priorytetem oczywiście jest to, żeby nie uszkodzić ramy. Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie i zechciałbym się podzielić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...