Skocz do zawartości

[bagażnik] Bagażnik samochodowy do przewozu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pozwolę sobie podpiąć pod temat..

Poszukuję bagażnika na 3 rowery..

początkowo myślałem o dachowym, jako że w moim oplu omega (kombi) posiadam relingi uznałem to za doskonałe rozwiązanie. Niestety po obszernej lekturze moje wszelkie obawy związane z tymi bagażnikami się potwierdziły a nawet spotęgowały ;( głównie z powodu mojego roweru.. kross sign w dodatku z monsterem sprawia że rower klasyfikuje się w wadze extra ciężkiej :D no i do tego jeszcze te rynienki w które (z tego co wyczytałem) wchodzą opony 2.0, niestety z braćmi jeździmy przynajmniej na 2.2 a ja nawet na 2.5. Na bagażniki za 300 pln aktualnie mnie nie stać a wszystkie inne wydają się być zwyczajnym strzałem w kolano..

haka nie mam i nie zamierzam dorabiać ponieważ w przyszłym roku chciałbym rozstać się z autem ;)

pozostają więc bagażniki na pokrywę.. i tu również nie jest kolorowo, po pierwsze przy większości modeli które jakoś mnie zaciekawiły nie ma mojego samochodu na liście aut kompatybilnych, no a po drugie trzeba jeszcze pamiętać o widoczności tablicy i świateł. Światełkiem w tunelu może być ten bagażnik

http://allegro.pl/bagaznik-uchwyt-rowerowy-na-klape-hi-bike-3-rowery-i6937248871.html

jest tani i wydaje się być na tyle fajnie skonstruowany, że można by było zamocować rowery bez zasłaniania tablicy i świateł.

Co o tym myślicie ? Jest to bagażnik wart uwagi.. nie chciał bym się pchać w zakup bagażnika "na chama", w najgorszym wypadku w trzech możemy się spakować ale niestety wiąże się to z ściąganiem kół i siodełek a bagażnik był by po prostu wygodniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Światełkiem w tunelu może być ten bagażnik Bagażnik uchwyt rowerowy na klapę HI-Bike 3 rowery (6937248871) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. jest tani i wydaje się być na tyle fajnie skonstruowany, że można by było zamocować rowery bez zasłaniania tablicy i świateł. Co o tym myślicie ? Jest to bagażnik wart uwagi.. nie chciał bym się pchać w zakup bagażnika "na chama", w najgorszym wypadku w trzech możemy się spakować ale niestety wiąże się to z ściąganiem kół i siodełek a bagażnik był by po prostu wygodniejszy.

 

Ten bagażnik jest na dole oparty w dwóch punktach o blachę. Zastanów się czy nie będą Ci przeszkadzały wgnioty po tym podparciu na klapie. Bo po powieszeniu bagażnika i 40kg rowerów (lub znacznie więcej skoro Twój to "waga ciężka") jestem przekonany, że powstaną (a jeszcze kilka nierówności po drodze dołoży swoje). Ja bym tego nie powiesił na własnym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

kross sign w dodatku z monsterem sprawia że rower klasyfikuje się w wadze extra ciężkiej

Pozostałe podejrzewam, że również nie są super lekkie. Czyli chcesz zawiesić na tym wynalazku ok. 50 kg statycznej masy? Powodzenia.

Dla twojego bezpieczeństwa i innych jadacych za Tobą, wsadzaj te rowery jak teraz do środka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 12/27/2016 o 18:53, Artz2 napisał:

Mam Thule 929. Thule jednak to jakość sama w sobie. Polecam, nie można się zawieść. 

Przeglądając teraz stronę thule widzę dwa bardzo podobne bagażniki 

https://www.thule.com/pl-pl/pl/bike-rack/towbar-bike-racks/thule-euroclassic-g6-3-_-929020

https://www.thule.com/pl-pl/pl/bike-rack/towbar-bike-racks/thule-velocompact-3-13-pin-_-926

parametrami się praktycznie nie różnią, a ceną tak (640 pln w wersji na 3-4 rowery). 

Który z nich warto wybrać na weekendowe wyjazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jakiś tani bagażnik na jeden rower, na jeden raz na klapę :) od razu mówię ze nie zależy mi na klapie, bo i tak jest w brzydkim stanie :) i od razu zapytam czy ten ze zdjęcia inter pack sie nada? bo mam możliwość kupna :) i czy ten z linku się nada? http://allegro.pl/show_item.php?item=5297001162&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

2.jpg

5.jpg

vvvv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam!
Potrzebuję pomocy w wyborze bagażnika na hak. Będąc już w dwóch sklepach, oglądając na żywo i w necie, wybór zostaje między tymi trzema. Każdy ma swoje zalety. Viking jest składany, Aguri ma największą nośność, szybko zdejmowalne uchwyty na ramę (może to pierdoła, ale chyba też troszkę ułatwia załadunek) i fajnie wygląda (kwestia gustu, ale mi się podoba), Thule nieznacznie droższy, jedyna firma jaką znam i wiem, że dobra, ale czy właśnie nie płacę za znaczek, a różnicy w wykonaniu za bardzo nie będzie? Może jest jeszcze jakiś bagażnik w podobnej cenie na który warto zwrócić uwagę?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

https://www.strefakierowcy.pl/53226,aguri-active-bike-2.html

https://www.strefakierowcy.pl/52554,thule-euroride-940.html

https://www.strefakierowcy.pl/33630,inter-pack-viking-2.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opowiedz. Kupiony Thule euroride 940, o tej firmie raczej złej opinie nie ma, a o pozostałych niczego nie mogłem znaleźć, więc wolałem nie ryzykować. Dalej uważam, że Aguri najładniejszy i najfajniejszy, ale nie chciałbym kiedyś zgubić roweru ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 godzin temu, gnomon69 napisał:

Witam odświeżam temat poszukuje bagaznika na hak myslałem na firmą Taurus. Ktoś potrafii się wypowiedziec na temat tej firmy. Chiałem kupić nowy za ok 1000 zł. I problem czy nowy taurus czy używany thule. Dzięki za odpowiedzi 

Posiadam od kilku lat uchwyty na bagażnik dachowy firmy Taurus (Taurus 3) i złego słowa powiedzieć nie mogę. Jak za tak przystępną cenę bagażnik jest solidny i bezproblemowy. Za nami już pewnie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i żadnych problemów. Staram się nie przekraczać 130km/h bo tyle zaleca producent mojego bagażnika (Volvo). Z Taurusami na hak miałem okazję się spotkać na Bike Atelier MTB Maraton bo mają tam zawsze stoisko i robią pokazy i konkursy. Bagażniki robią wyglądają solidnie i widać, że są przemyślane. Gdybym miał hak i decydował się na taki bagażnik to pewnie brałbym Taurusa. Ja nie widzę sensu dopłacania do Thule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da niedawna używałem na hak uchwytu na rowery Peruzzo Arezzo 3. Uchwyt był co prawda uchylany, żeby ułatwić dostęp do bagażnika, ale jego odchylanie było upierdliwe. Do tego uchwytu miałem własnoręcznie skonstruowaną belkę oświetleniową, z dużymi lampami, światłami cofania i wtyczką 13 pin. Stwierdziłem jednak, że trzeba iść z postępem. Uchwyt sprzedałem i kupiłem platformę odchylaną Atera Strada Sport M3. Porządna niemiecka robota, wbudowane oświetlenie, 13 pin. Ma duży udźwig, mieści 3 rowery i można dołożyć specjalny adapter na czwarty rower. Polecam wszystkim niezdecydowanym. :)

Edytowane przez arekmiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...