Skocz do zawartości

[bagażnik] Bagażnik samochodowy do przewozu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby tablice były widoczne - w teorii mógłbym jeszcze opuścić rowery, bo mam możliwość regulacji wysokości ich zawieszenia na tym zaczepie.

 

Poza tym chciałem szybki demontaż - parkuje na osiedlu na Warszawskiej Pradze i nie chciałbym zostawiać takiego sprzętu na wierzchu :)

 

Nie ma innych modeli Thule kompatybilnych nie na klapę ( tylko jeden droższy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Potrzebuję awaryjny bagażnik na klapę do Leona 1M, który posłuży mi na mocowanie jednego roweru 29er w przypadku, kiedy kombii z bagażnikiem jest używane przez małżonkę. Potrzebuję czasem dowieźć sprzęta max 50 km w jedną stronę- nie będzie to służyć do jazdy na wczasy.

 

Czy coś takiego zda egzamin?

 

http://allegro.pl/bdg-uchwyt-na-klape-na-1-rower-bassano-del-grappa-i6875284907.html

 

Liczę na odpowiedź :)

 

 

Edytowane przez kashier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przymierzam się do zakupu bagażnika na hak do przewozu 4 rowerów. Najchętniej wziąłbyś któryś z modeli Thule poniżej, ale te ceny...

 

KUGre37.png

 

 

Rozważam wobec tego jeszcze Taurusa Alfa Plus

 

ZcZ4Cz2.png

 

lub taki składak na bazie platformy Thule 949 EASYBASE i adapterów, który znalazłem na OLX za 1700 zł. i to byłoby nawet sensowne rozwiązanie bo można sobie to rozbudować o siatkowy kosz lub skrzynię i częściej wykorzystywać. Mam tylko trochę obaw bo:

  • na stronie Thule platforma wygląda nieco inaczej (ma inne światła),
  • konfigurator Thule nie zwraca takiej opcji,
  • coś jest namieszane w opisach bo wg. google THULE 948-3 to nie jest adapter do przewozu rowerów tylko kosz na tę platformę.

 

ZkjMU44.png

 

Czy ktoś z was korzysta może z któregoś z tych bagażników? Jak jest z jakością Taurusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 200km zrobione, na Thule Clipon High 9106, bez żadnych problemów.

 

Mocowanie wygląda jak poniżej.

 

Zastanawiam się nad:

- czy mocowanie górne jest bezpieczne, zaczepy są wygięte - jak to wygląda u innych?

- tablica rej. Jest odsłonięta, ale jadąc z rowerami mam w dużej mierze zasłonięte światła (zwłaszcza hamowania) - myślę nad zakupem Lightboard 976.

 

Górna podpórka blokuje mi tylną wycieraczke, gdyby była dwa cm wyżej to by nie było problemu - niestety nie mam możliwości regulacji.

 

Poza tym super, szybki montaż, demontaż i wygląda solidnie.

 

https://zapodaj.net/e6d0b7baa39cb.jpg.html https://zapodaj.net/6fdabb57dc158.jpg.html https://zapodaj.net/24318834f9a0b.jpg.html https://zapodaj.net/800298d8d6872.jpg.html

Ładnych kilka lat temu miałem Thule na klapę w Fabii. To co zrobił z klapą to dramat. Więc zważywszy na fakt, że masz hak, to brnięcie w takie rozwiązanie jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników uchwytów rowerowych. Zakupiłem juz same uchwyty rowerowe (thule FreeRide 532) Zostały mi jeszcze do kupna bagażnik bazowy. Od razu odrzucam opcje thule(koszt) i mam do wyboru dwa bagażniki Mont Blanc silver 
http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-n...794852846.html

a Menabo dozer
http://allegro.pl/bagaznik-bazowy-da...108835532.html

Co byście wybrali? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam takie pytanko odnośnie bagażnika dachowego.

Przewoziłem 2 MTB na  uchwytach MONT BLANC BARRACUDA przymocowanych do bagażnika dachowego Mont Blanc Supra (belki mocowane bezpośredio o krawędź dachu - samochód bez relingów ani specjalnych rowków do nich). 

podczas jazdy zauważyłem, że rowery dosyć mocno bujają się na boki na wybojach. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem, że to belki poprzeczne pracują (uginają się). Przejechałem ze 200km i wszystko OK ale trochę się obawiam jakiegoś zonka.

I tutaj pytanie - czy pomogło by spięcie ze sobą na sztywno rowerów? Jakąś belką czy innym ciulstwem. Ktoś takie rozwiązanie testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie, jestem na etapie poszukiwania uchwytu do roweru oraz belek. Czy warto "dorzucić" trochę więcej kasy i kupić aluminiowe czy te stalowe również dają radę? Czy głównie różnica pomiędzy nimi to waga ?

 

Waga, wygląd, w belkach aluminiowych masz rowek T, w który w łatwy i szybki sposób wepniesz obecne uchwyty rowerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam takie pytanko odnośnie bagażnika dachowego.

Przewoziłem 2 MTB na  uchwytach MONT BLANC BARRACUDA przymocowanych do bagażnika dachowego Mont Blanc Supra (belki mocowane bezpośredio o krawędź dachu - samochód bez relingów ani specjalnych rowków do nich). 

podczas jazdy zauważyłem, że rowery dosyć mocno bujają się na boki na wybojach. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem, że to belki poprzeczne pracują (uginają się). Przejechałem ze 200km i wszystko OK ale trochę się obawiam jakiegoś zonka.

I tutaj pytanie - czy pomogło by spięcie ze sobą na sztywno rowerów? Jakąś belką czy innym ciulstwem. Ktoś takie rozwiązanie testował?

 

Miałem bardzo podobny bagażnik bazowy, tyle, że do samochodów trzydrzwiowych: http://www.interpack.eu/product-pol-3358-System-do-samochodow-3-drzwiowych-Supra.html. Po właściwym dokręceniu nic się nie bujało. Rowerów żadnymi belkami nie spinaj, bo to nie więźba dachowa. Lekko to wszystko może pracować, ale chwytając za ramę roweru powinieneś być w stanie rozbujać całe nadwozie bez wyczuwalnego luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś doczynienia http://www.interpack.eu/product-pol-6590-Venezia-bagaznik-rowerowy-na-tylna-klape-na-3-rowery.html ? Ewenualnie cos poloecic. W grę wchodzi tylko na bagażnik.

Takie bagażniki na klapę z paskami zawsze w końcu przetrą lakier.

Jak mocno byś ich nie napiął, całość będzie lekko pracowała.

Nie ma tego problemu w konstrukcjach typu ClipOn.

 

Wożę 29era 21" z tyłu na Lagunie i nie ma problemu.

 

Edytowane przez fw66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to będzie mała recenzja bagażnika/uchwytu Aguri Advans 2.

 

pol_pl_Bagaznik-rowerowy-na-klape-Aguri-

 

Trzy tygodnie temu przemierzałem się do zakupu bagażnika na klapę na 2/3 rowery. Wybór padł na Aguri Advans 2 (czyli w kóncu wziąłem model do wożenia 2 rowerów). Do tej pory zrobiłem z nim ok. 1400 kilometrów, wożąc to trekking z gumami 29 + rower córki (damka z kołami 24 cale), to sam tylko trekking.

 

Bagażnik uzytkowałem na Oplu Zafirze (jesli komuś to pomoże, to mowa o wersji B z 2010) i - mówiąc całkiem szczerze - nie mogę się zbytnio przyczepić do jakości wykonania czy do samego projektu. Fakt, trafił mi się egzemplarz z wadą fabryczną (urwane nity mocujące jedną z rynienek na koła roweru), ale udało mi się obejść ten defekt stosując piękny wynalazek ludzkości o nazwie "solidne trytytki" (aka opaski zaciskowe). System mocowania bagaznika do klapy na 6 pasów daje bardzo dobrze radę. Haki zaczepiane za krawędzi klapy są oblane gumą, co zabezpiecza lakier (coś a la haki mocujące w sakwach rowerowych, które też oblewane są gumą). Bagażnik dotyka klapy samochodu w 4 punktach i miejsca te są bardzo solidnie ogumowane, dzięki czemu klapa nie będzie porysowana.

 

Jedyna uwaga in minus to to, że akuart jesli jedziecie z 1 albo bez żadnego roweru, trzeba koniecznie przywiązać łapy trzymające ramy (rowerów) do elementów stelaża, albowiem inaczej będą sobie zawadiacko dyndać podczas jazdy i obiją nam lakier na klapie albo porysują tylną szybę.

 

W tej wersji rower stawiamy na rozkładanej podstawce z rynienkami na koła (mój trekking z ramą 21 cali i oponami 29x2.0 mieści się akurat idealnie na styk), rame łapiemy w plastikową łapę i dokręcamy zacisk łapy, a koła przywiązujemy do rynienek pod nimi wykorzystując dołączone do uchwytu taśmy bagażowe z klamrami. Całość pakunku obwiązujemy jeszcze dookoła pomarańczowym pasem bagazowym (ma 240 cm), żeby rowery jeszcze lepiej się trzymały.

 

Właśnie te taśmy/pasy do przywiązywania kół można wykorzystać do przywiązania łap(y) do stelażu bagażnika, żeby nam nie obijały lakieru podczas jazdy z 1 albo bez rowerów (pisałem o tym wyżej).

Założenie wyregulowanego już bagażnika (za drugim i kolejnymi razami) to około 10 minut zabawy w naciąganie pasów. Zdjęcie rowerów i całkowity demontaż bagaznika to ok 5 minut roboty (bez pośpiechu), wliczając już w to spakowanie taśm i pasów do pudełka.

 

Oczywiście przed zakupem trzeba zerknąć na listę kompatybilności bagaznika z naszym autem, tak żeby w naszym autku nie zasłaniał on tablic rejestracyjnych albo świateł.

 

Ja zakup tego właśnie bagażnika uważam za bardzo dobrą decyzję. Cena to 398 PLN i stówka więcej za wariant na 3 rowery.

Edytowane przez jaszczompf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

zastanawiam się nad zakupem bagażnika na dach. Posiadam Astrę H headback, niestety bez relingów. Możecie zaproponować jakiś zestaw, ktory będzie w rozsądnej cenie? Planuję przewozić rower 2-3 razy w roku, po ok 300km. Na chwilę obecną wezmę jeden uchywy, a za rok rozbuduję go o 1 lub 2 dodatkowe.

 

Rozumiem, że powinienem po pierwsze kupić belkę, a po drugie uchyt na rower? Czy dobrze rozumiem? Podeślecie jakieś propozycję jednego i drugiego (zestaw, który będzie miał dobrą relację ceny do jakości).

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. 

Planuję kupić coś na trzy rowery. Platformy są dla mnie za drogie, na dach - za głośno, na bagażnik - jeszcze nie wiem. Gdyby Thule robił do mojego auta to może bym wziął właśnie typowy na bagażnik. Ale niestety.

Ten poniżej też mocuje się taśmami do bagażnika ale jednak większość ciężaru spoczywa na haku. Czy ktoś używa tego typu bagażnika? Jak się sprawuje?

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/bagazniki-samochodowe/bagazniki-na-hak/p,bagaznik-samochodowy-na-hak-arezzo-4-peruzzo,569873.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burdel w przepisach jest. Jak dozwolili 3cią tablicę, to im się przypomniało że to teraz niby przyczepka jest. Ze światłem cofania, przeciwmgielnym itp itd . Jak będzie jakiś uparty przedstawiciel prawa, może się przyczepić , ale według mnie szanse są nikłe

W lekkiej przyczepce nie jest  wymagane  światło  przeciwmgielne i cofania , taki absurd .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piwko365 - testowałem coś podobnego - Thule xPress 970, również nożycowy bagażnik na hak. Chciałem go wykorzystać jako bagażnik dodatkowy, do częstego przewożenia roweru na krótkich odcinkach (na dłuższe trasy mam pełnowymiarową platformę Thule'a).

Wybrałem się więc do Decathlonu i wziąłem xPress'a.

 

Montaż bagażnika na haku - bajka, jeden ruch ręką i bagażnik zamontowany. Dodatkowo można włożyć przetyczkę/zawleczkę dla większego zabezpieczenia mechanizmu nożycowego.

Montaż roweru na bagażniku - jak na pierwszy raz korzystania z takiego rozwiązania (po edukacji wyłącznie kilkuminutowym filmem reklamowym Thule) - OK.

Stabilność roweru - niestety, rower wyłącznie wisi na ramionach xPressa więc jego dolna część jest dość chybotliwa... jest niby taśma do unieruchomienia przedniego koła, ale nie chciało się ono w żadnej pozycji w miarę bezpiecznie dla niego samego jak i dla auta zablokować... Po kilkunastu minutach gimnastyki udało mi się spiąć go na tyle, że stwierdziłem, iż jest bezpiecznie (dla mnie oraz tych jadących za mną) na tyle, że mogę tak zostawić. Jeszcze rzut oka z perspektywy (czy rower nie wystaje za bardzo z którejś strony) i... zonk, lewe lampy praktycznie całe zasłonięte przez rower... Nienawidzę wręcz, gdy sam jadę za kimś takim, kto ma zasłonięte światła (czy inne pseudo-ksenony walące po oczach) więc pozostało jedno... Zdemontowany rower zapakowałem do bagażnika, a obok położyłem uchwyt, który przy najbliższej okazji wrócił do Decathlonu. Mógłbym niby kupić dodatkową belkę oświetleniową, ale odpuściłem...

 

Mogę jeszcze dodać, że przed zakupem platformy używałem uchwytów na dach (proRide 591), jednak po jednej z wypraw wakacyjnych, podczas której mieliśmy do przejechania ok. 500km w, delikatnie mówiąc, nienajlepszej pogodzie (silne podmuchy boczne wiatru), po przejechaniu całej autostrady za tirami (gdzie moje obawy mocno potęgował szklany dach przez który widziałem jak rowery "pływają" wraz z całymi uchwytami i aluminiowymi belkami), zdecydowałem się na platformę. Tanio nie było, ale założyłem, że będę jej używał przez najbliższych 100 lat :) Platforma przejechała już ze mną (i 3 rowerami na pokładzie) ok. 2000km i muszę przyznać, że spośród bagażników, z którymi jeździłem, nie ma sobie równych. Jej jedyna wada to kwota, którą trzeba za nią zapłacić. Innych nie znalazłem.

 

Hak do auta to obecnie koszt od ok. 200pln i jeśli moje kolejne auta nie będą go posiadały fabrycznie, będzie to jedyny wydatek jaki mnie czeka.

 

P.S.

Jeśli zdecydujecie się na jakiś bagażnik/platformę, najlepiej zapakować rower do auta, podjechać do sklepu i przymierzyć wszystko "na żywo" - uniknięcie wielu rozczarowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

Pozostaje mi zbierać kasę na platformę bądź dokupić belkę do opisywanego bagażnika. Ew. można odpiąć przednie koło i przesunąć rower tak aby nie zasłaniał świateł... Muszę pomyśleć i chyba przetestować. Z platformą będzie problem bo żonka chyba nie zgodzi się na jej zakup skoro sama prawie nie jeździ, a wspólny wypad może raz do roku. Za duża inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

zastanawiam się nad zakupem bagażnika na dach. Posiadam Astrę H headback, niestety bez relingów. Możecie zaproponować jakiś zestaw, ktory będzie w rozsądnej cenie? Planuję przewozić rower 2-3 razy w roku, po ok 300km. Na chwilę obecną wezmę jeden uchywy, a za rok rozbuduję go o 1 lub 2 dodatkowe.

 

Rozumiem, że powinienem po pierwsze kupić belkę, a po drugie uchyt na rower? Czy dobrze rozumiem? Podeślecie jakieś propozycję jednego i drugiego (zestaw, który będzie miał dobrą relację ceny do jakości).

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pewnie trochę za późno bo już wakacje mają się ku końcowi ale może komuś się przyda. Też mam Astrę H do tego GTC czyli 3 drzwiową. Dach bez relingów.

Przed wakacjami zakupiłem belki bazowe i 2 uchwyty na rowery.

Belki - Cruz Airo Fix Dark 108

Uchwyty - Mont Blanc Barracuda

plus komplet zamków do belek, do mocowania do dachu i do uchwytów

 

taki komplet sprawdził sie w 100%. Przejechałem ok. 3000km po polskich drogach (autostrady ale i miejsca gdzie ptaki zawracają :) )

bagażnik ma zapis o ograniczeniu do 130km/h (powyżej 120km/h hałas mało znośny)

nośność belek 70kg, uchwytów 17kg

 

minusy? - muchy na owijce i klamkach :)

 

m3zfisP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Thule VeloCompact 924  na 2 rowery, z możliwością odchylenia od tylnej klapy bagażnika, z 13 pinową wtyczka . Światła przeciwmgielne i cofania sa wymagane w bagażnikach rowerowych. Od 2016 r można ubiegać sie o 3 tablice rejestracyjną.

 

post-174999-0-00206000-1504122765_thumb.jpg

Edytowane przez skilos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piwko365 skoro chcesz użyć bagażnika raz w roku, może w grę wchodzi wypożyczalnia? Nigdy nie korzystałem, ale kilkukrotnie widziałem oferty w sieci. Plusy to brak konieczności przechowywania oraz możliwość wypożyczenia zawsze najnowszego modelu (ot, takie męskie gadżeciarstwo, z którego chyba nigdy nie wyrosnę ;)

Stówka za wypożyczenie raz w roku (z kwotą strzeliłem, nie wiem na ile celnie) vs 2k pln za platformę thule'a brzmi całkiem rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...