Skocz do zawartości

[bagażnik] Bagażnik samochodowy do przewozu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Pytanie do ludzi co przywożą swoje rowery na dachu. Zakupiłem bagażnik bazowy firmy Cruz z belkami aluminiowymi, teraz przyszedł czas na zakup uchwytów. Możecie coś polecić? co trzyma/trzymało Wasze rowery?

 

Mont Blanc Barracuda. Kawał solidnego bagażnika. Wygodny w użytkowaniu. Po wstawieniu roweru przednie koło na tyle stabilnie siedzi w rynience, że można dalej spokojnie manipulować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę Was o radę, przymierzam się do zakupu pierwszego bagażnika dachowego na rowery.

 

Wybór padnie na Freeride 532 lub ProRide 591. Pytanie - warto dołożyć do ProRide 591? Co zyskam? Szbkość zakładania, łątwość zakłądania roweru?

 

Drugi mój problem - dobór bazy. Czy baza musi być Thule? Domyślam się, że powinno to być Thule WingBar (nie mam relingów, tylko dziurki fabryczne w dachu Skoda Fabia I) ale czy ew. mogę wybrać inne belki do których będą pasować uchwyty Freeride lub ProRide? Interesuje mnie też opcja, aby dobrane belki pasowały potem do innego auta (czy to dziurki czy relingi).

 

Proszę o opinię obeznanych w temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 532 czy warto dopłacać do 591? Moim zdaniem nie. Co do belek to nie muszą być thule. Możesz wybrać belki jakie Ci pasują, uchwyty na rowery będą pasować. Co do belek do innych aut raczej nie będą pasować, jeśli Cię dobrze rozumiem, że bazę chciałbyś użyć później w innym aucie tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chciałbym belki (bazę) użyć ponownie w innym aucie. Czy Thule WingBar nie jest uniwersalne czy kupuje się pod konkretny model auta? 

Maniak - możesz polecić jakieś belki (bazę) które będą pasować do na uchwyty przeze mnie wspomiane? Jak w ogóle takie belki dobrać, na co spojrzeć czy pasuję do Thule Freeride/ProRide?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa ze belki będą pasować. pod warunkiem że uda Ci się dostać kity (to to co łączy belkę z pojazdem) pod nowy pojazd i aktualnie posiadane belki. Co akurat może być dość proste tylko belki będą musiały być odpowiednio długie. np. Belki z Fabii raczej będą za krótkie na dach Passata czy innego większego od Fabii samochodu.

Ale najlepiej do pytać w sklepach co tym handlują. Oni powinni być fachowcami a ja jestem laik i powolutku dopiero poznaje ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja mam mieszany zestaw tzn.  Freeride 553 i 591 - moim zdaniem wygoda samego zablokowania roweru w uchwycie jest lepsza w 591, a jeżeli zamierzasz wozić różne rowery to tym bardziej 591. Natomiast jeśli będziesz woził ten sam rower w tym samym uchwycie to raz ustawiony 553 będzie ok :) Biorąc pod uwagę hałas ... wygrywa 553, bo moje 591 świszczą jak wściekłe świstaki - do samochodu bez klimy się nie nadają ;)

 

A Jeśli chodzi o bagażnik bazowy - kupując Thule do punktów montażowych w dachu - kupujesz osobno stopy, kit montażowy i belki. Przy zmianie samochodu pierwszy do zmiany - kit montażowy, przy braku szczęścia jeszcze belki - bo możesz kupić za szeroki samochód i stopy jeśli w promocji dołożą Ci do samochodu relingi ;) Podsumowując - albo wykorzystasz coś z tego co już kupiłeś albo sprzedasz komplet ze starym samochodem, kupowanie bagażnika tak żeby pasował do innego samochodu moim zdaniem nie ma racji bytu ;)

 

Jak masz gdzieś w okolicy Norauto sprawdź ich ofertę, kilka lat temu kupowałem u nich swój zestaw: stopy, kit i belki aluminiowe wszystko marki własnej Norauto - kosztowały ~65% ceny Thule, na zewnątrz mają logo Norauto po stronie wewnętrznej plastików "Thule of Sweden" ;)

 

pozdrower

Edytowane przez luxtorpeda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję jednej rzeczy, kwestia tablicy rejestracyjnej. Tak pięknie piszecie o bagażnikach a nie widzę nigdzie nic na ten temat. Na pojeździe musi być widoczna rejestracja z tyłu pojazdu. Taka narysowana pisakiem niestety w\g prawa nie ma prawa w ogóle istnieć. Niestety spotkać można upartych policjantów i niestety mają oni pełne prawo wlepić mandat. Nawet jeśli przełożycie tablicę z auta bo są i tacy dla , których taka doczepka na rowery to już przyczepa. Ręce opadają.

Przepraszam za być może zamieszanie ale ja widzę problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję jednej rzeczy, kwestia tablicy rejestracyjnej. Tak pięknie piszecie o bagażnikach a nie widzę nigdzie nic na ten temat. Na pojeździe musi być widoczna rejestracja z tyłu pojazdu. Taka narysowana pisakiem niestety w\g prawa nie ma prawa w ogóle istnieć. Niestety spotkać można upartych policjantów i niestety mają oni pełne prawo wlepić mandat. Nawet jeśli przełożycie tablicę z auta bo są i tacy dla , których taka doczepka na rowery to już przyczepa. Ręce opadają.

Przepraszam za być może zamieszanie ale ja widzę problem.

A tak szczerze to spotkales kiedys kierowce ktory mial taki problem (czyli, ze policja zatrzymala go za taki bagaznik i nie puscila dalej obdarowujac mandatem)? Bo ja nie. I nie slyszalem nawet o takim przypadku.

Teoretycznie masz racje, ze policja "moze", ale praktycznie tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nikt nigdy się nie przyczepił do czasu... Do mnie się przyczepił ale udawałam przysłowiową babę i jakos umknęłam. Za granicą wiem np. z Danii jeśli kupuję bagażnik to składam pismo o dodatkową blachę w urzędzie opłacam jakieś grosze i mam. Temat poruszam bo nie tylko mnie się czepiali. Swoją drogą winno być tak iż jeśli coś już montujemy na nasze auto to powinniśmy być pewni iż ma to atesty czy dopuszczenie do użytkowania. No cóż...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Za granicą wiem np. z Danii jeśli kupuję bagażnik to składam pismo o dodatkową blachę w urzędzie opłacam jakieś grosze i mam
 

 

W UK wystarczy dowód rejestracyjny i w wyznaczonych sklepach motoryzacyjnych bądź warsztatach za 10 funciaków robią tablicę na poczekaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

A tak szczerze to spotkales kiedys kierowce ktory mial taki problem (czyli, ze policja zatrzymala go za taki bagaznik i nie puscila dalej obdarowujac mandatem)? Bo ja nie. I nie slyszalem nawet o takim przypadku.


Jak będą akurat potrzebowali poprawić sobie statystyki, albo trafisz na jakiegoś goliwego służbistę, to gwarantuje Ci, że mandat dostaniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie. 

Wracając do kwestii bagażników i ewentualnego porysowania rowerów to ja znalazłam zabezpieczenia , warstwowe gąbki , wyprofilowane do kształtu ram.

Ze swojej strony dodam iż stosowałam nakładki z osłon do rur hydraulicznych takie szare z Castoramy i cudnie działają. Tanioszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy temat typu bagażnika jeszcze aktualny, ale nabyłem w netto bagażnik na klapę na 3 rowery norweskiej firmy AKG (oczywiście produkowany w Chinach) za 99 zł. Rower wożę okazjonalnie. Korzystałem z tego bagażnika 2 razy i na razie jest ok. Rower jedzie z tyłu. Nic nie kołysze i jedzie się normalnie. Fakt że nie duszę auta jakoś przesadnie i przewóz roweru ma wpływ na ograniczenie prędkości. Po prostu jadę trochę wolniej niż normalnie bym jechał bez bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję jednej rzeczy, kwestia tablicy rejestracyjnej. Tak pięknie piszecie o bagażnikach a nie widzę nigdzie nic na ten temat. Na pojeździe musi być widoczna rejestracja z tyłu pojazdu. Taka narysowana pisakiem niestety w\g prawa nie ma prawa w ogóle istnieć. Niestety spotkać można upartych policjantów i niestety mają oni pełne prawo wlepić mandat. Nawet jeśli przełożycie tablicę z auta bo są i tacy dla , których taka doczepka na rowery to już przyczepa. Ręce opadają.

Przepraszam za być może zamieszanie ale ja widzę problem.

 

Ktoś szybko przeliczył jakie wpływy do budżetu mogą wygenerować dodatkowe tablice i voilà ... załatwione ;)

 

Do najbliższego poniedziałku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIR) chce zakończyć konsultacje na nowelizację rozporządzeń, które umożliwią wydawanie kierowcom dodatkowej tablicy rejestracyjnej. Według planów resortu infrastruktury i rozwoju ma być ona montowana na bagażnikach rowerowych, które są mocowane w tylnej części auta.

 

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17831722,Beda_dodatkowe_tablice_rejestracyjne_na_bagazniki.html#ixzz3Yg0iHBJc

 

pozdrower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś ma doświadczenie z bagażnikami rowerowymi z Feu Vert?

 

Np. takie dwa modele:

 

http://www.feuvert.pl/sklep/rowerowe/feu-vert-b1_023644.html

 

lub 

 

http://www.feuvert.pl/sklep/rowerowe/homar_053637.html

 

Szukam czegoś budżetowego do przewożenia rowerów lokalnie (100-200km max). Jako, że muszę zakupić 2 sztuki to wolałbym coś z tego zakresu cenowego. Za Thule wyszłoby 600zł. Tutaj 200zł, więc jest różnica. Wolałbym tą różnicę przeznaczyć na graty do rowerów :)

 

Pytanie tylko, czy ta oszczędność nie odbije mi się czkawką. Czy ktoś ma / używał któryś z w/w modeli? Albo jakaś inna propozycja budżetowa (do 100-120zł za sztukę)?

 

Dzięki

Eazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) Albo jakaś inna propozycja budżetowa (do 100-120zł za sztukę)?
 

Mogę z czystym sumieniem polecić uchwyty Taurus III. Trzeci rok już używam i wiele razy woziłem rowery bez problemów (w sumie pewnie kilkanaście tysięcy kilometrów zrobiłem już z rowerami na dachu). Na autostradzie staram się nie przekraczać 130km/h (wyczytałem gdzieś, że bagażnik ma homologację do takiej prędkości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

troche od tematu, ale co jeśli ukradną nam rower macie jakies dobre zabezpieczenie? może – Centralny Rejestr Przedmiotów Ruchomych (CRPR). Jest to serwis internetowy, gdzie zapisujesz na podstawie numerów seryjnych wszelkie rzeczy, o których utrate się boisz, a które posiadają swoj numer seryjny. Jest to tez bardzo wygodne rozwiazanei jak kupujemy coś, np. przez Internet – wtedy mozemy sprawdzic w rejetrze czy osoba, ktora sprzedaje dany przedmiot jest jego faktycznym właścicielem. Z tego co się orientuje poza serwisem pod adresem www.crpr.pl maja tez swoj profil na fb.. :thumbsup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...