Skocz do zawartości

[bagażnik] Bagażnik samochodowy do przewozu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jakby ktoś był zainteresowany to mam do sprzedania używany bagażnik Peruzzo Hi Bike, montowany na tylnią klapę. Ten bagażnik był omawiany często w tym topicu.

Wiózł moje dwa rowery przez pół Europy i zero zarysowań więc spokojnie mogę polecić. Więcej info na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj w Starostwie, tablic jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy będzie możliwość ich otrzymania.

Co do bagażnika, to użytkuję Thule 927 - wg mnie super, jestem mega zadowolony z zakupu.

Widzę, że Thule cieszy się dużą popularnością. To dobrze, bo rozważam zakup belek stalowych w Sport Bike&Ski, a wybór z tej marki mają duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przewóz rowerów nie znosi dziadostwa. Kiedyś skusiłem się na belki za ~200 zł i przestałem używać po pół roku, bo były wykonane z plasteliny. Za 200 są i dla Focusa, lecz zdecydowanie nie szedłbym tą drogą ;)

Do rocznego samochodu tym bardziej kup belki solidnego producenta, bo przecież parę ładnych lat nim pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewóz rowerów nie znosi dziadostwa.

(...)

 

Dziadostwa pewnie nie, ale wywalanie kupy kasy za cos, co mozna miec taniej to fanaberia i nie jest wyznacznikiem jakosci. Uzywam uchwytow Taurus III ktore kosztowaly chyba ze 75zl za sztuke i nic nie mam im do zarzucenia (no moze nie sa zbyt piekne). 130km/h po autostradzie jade bez obawy (zrobilem juz kilkanascie tysiecy km z rowerami na dachu).

Co do bagaznika to radze zadzwonic do ASO i zapytac bo w przypadku mojego Volvo dedykowane oryginaly byly w podobnej cenie co zamienniki. No i poszukaj moze uzywanych. Tez spora oszczednosc. Chyba, ze nie masz zaufania do uzywek wtedy zostaja nowki i pogodzenie sie z cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty na rowery już mam Thule kupione jako używki. Problem jest z belkami, gdyż stare auto miało relingi a nowe już nie. Co do jakości to wiem, ze warto kupić coś lepszego. Jednak w przypadku belek pod relingi można już kupić dobre nowe za 500 PLN Mont Blanc. Swoje używki Mont Blanc zakupiłem za 280 PLN. Niestety w przypadku belek do nowego focusa niema już aż takiego wyboru :-( Jeszcze te mocowanie na obejmy :-) może już ktoś miałtaki problem i rozpracował jakiś tańszy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji bagażników na hak.

 

W samochodzie mam hak Westfalia, gdzie główka jest zdejmowalna - trzeba włożyć kluczyk i przekręcić dźwignię - wychodzi wtedy cała ta fajka.

 

Znajomy miał podobny system, tylko kształt mocowania ciut inny. Odblokowywał mocowanie główki haka, a w to miejsce montował platformę. Wszystko było solidne, nie miało szans wypaść czy tam przekrzywić się. Nie pamiętam nazwy tego systemu a i kontaktu go gościa nie mam.

 

Przestrzegam przed tandetnymi uchwytami na dach. Kolega jeździ na Chorwację i zawsze zabiera rowery (lubi taki hardkor w 40stopniowym upale :-)). Rok temu, na autostradzie, przy prędkości około 120km/h jeden rower mu odpadł. Mówi że do dziś ma przed oczami widok w lusterku odbijającego się jak piłka roweru. Dziękuje Bogu, że nikt za nim nie jechał i jedyne straty to rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym podpiąć się do tematu bo zaczynam szukać bagażnika do mojego Punto. Mam relingi w samochodzie ale zastanawiam bagażniki dachowe jakoś mnie nie przekonują. Zainteresowały mnie bagażniki na klapę. Miał ktoś może do czynienia z bagażnikami z Decathlonu? a dokładnie tymi modelami:

 

http://www.decathlon.pl/baganik-samochodowy-na-rower-na-klap-hatch-3r-id_8302658.html

 

 

http://www.decathlon.pl/baganik-samochodowy-na-rower-na-klap-300-id_8342387.html

Edytowane przez Pagu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym podpiąć się do tematu bo zaczynam szukać bagażnika do mojego Punto. Mam relingi w samochodzie ale zastanawiam bagażniki dachowe jakoś mnie nie przekonują. Zainteresowały mnie bagażniki na klapę. Miał ktoś może do czynienia z bagażnikami z Decathlonu? a dokładnie tymi modelami:

 

http://www.decathlon.pl/baganik-samochodowy-na-rower-na-klap-hatch-3r-id_8302658.html

 

 

http://www.decathlon.pl/baganik-samochodowy-na-rower-na-klap-300-id_8342387.html

A jaki model Punto masz?? Ja uzywalem bagaznika na klape NORAUTO Norbike 3 i byl super, swietnie wykonany w porownaniu do obecnych bagaznikow w Norauto.. Zaklada sie go w banalny sposob i jak sie troszke pokombinuje to nie ma szans na jakiekolwiek zarysowanie lakieru. Rowery trzyma bardzo dobrze i przy predkosci 150 km/h mozna smialo jechac ale trzeba  dobrze rowery przywiazac dodatkowymi paskami .

Bagaznik uzywalem kilka lat ale wkoncu kupilem belki i uchwyty na dach i jest to dla mnie duzo lepsze rozwiazanie. Montaz bagaznika na klape czasem mnie denerwowal a przy bagazniku dachowym podchodze zakladam rower/y i jade nie musze nic sciagac, montowac itd..Czesto zlapal mnie w czasie jazdy na rowerze deszcz, burza itd przemoczony musialem jeszcze montowac bagaznik co nie nalezalo do przyjemnosci. Dodam jeszcze ze po zalozeniu rowery troszke ograniczaly widocznosc kierunkowskazow ,czasem widze jak inni maja slabo widoczne swiatla albo stop wiec na to tez trzeba zwracac uwage bo wracajac noca jest kiepsko .Kiedys mialem Punto I i Astre ,teraz mam Punto nowe wiec jak masz pytania to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym podpiąć się do tematu bo zaczynam szukać bagażnika do mojego Punto.

 

Jako założyciel tematu, który dawno już się z tematem uporał, przedstawię Ci moje rozwiązanie.

 

IMG_20151224_093714_zpsvz7k3r4f.jpg

 

Beznbsptytuu_zpsmbbamazv.png

 

Belki na dach: kupione przez olx, używane i w doskonałym stanie belki firmy Automaxi, maksymalna nośność 75 kg, montaż na dachu banalny, niestety nie są zabezpieczone żadnym zamkiem, aczkolwiek nikt się jeszcze na nie nie połasił i oby tak zostało ;) Kanciaste i trochę ciężkawe, ale przynajmniej nie drżę w bojaźni o to, że roweru na sobie nie utrzymają. Hałasują przy wyższych prędkościach, no ale za cenę 120 zł (przypominam: używane) nie można wymagać cudów :)

 

Uchwyt na dach: Mont Blanc Barracuda - klik!

Bardzo solidny uchwyt, polecam szczerze. Wykonanie celujące, mocowanie banalne, tak uchwytu do belek, jak i roweru do uchwytu. Trzyma on rower za koła (dwa szerokie plastikowe paski zaciskowe) i za ramę (grube, solidne, metalowe ramię zwieńczone w swym uchwycie miękką, elastyczną gumą, nie niszczącą ramy i jej lakieru oraz dopasowującą się kształtem do nawet nietypowych rur). Ramię można dowolnie przekładać, zatem bagażnik może służyć tak do prawostronnego, jak i lewostronnego montażu, jak komu wygodnie. Uchwyt zamykany jest na zamek, po zamknięciu którego roweru się nie da ruszyć z uchwytu, a samego uchwytu z dachu. Praktyczne i proste ;) Cena jest jaka jest, nie jest niska, ale warto wydać te pieniądze za coś solidnego, co zapewni nam spokój na trasie o sprzęt i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Często poruszam się drogą ekspresową z prędkościami 120-130 km/h bez najmniejszych obaw o rower. Przejechałem już z rowerami na dachu ładnych parę setek kilometrów i mogę szczerze ten uchwyt polecić. Ja swój egzemplarz wyhaczyłem na olx, używany, za 250 zł w stanie idealnym. Warto poszukać jakiejś używki, zanim wyrzuci się tyle pieniędzy na zupełnie nowy sprzęt :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś bagażnik na klape i niestety uszkodził mi klapę, używałem również bagażnika na hak i wiecznie po deszczu rowery były upierdzielone, obecnie mam na dachu i jestem zadowolony, jedyny minus to że trzeba je podnosić ale to szczegół taki jak to, iż niektórzy twierdzą że znacząco wzrasta spalanie - nie zauważyłem przez 5 lat ich użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ofertę Thule na hak.

Są, można powiedzieć dwa systemy:

1. Pomiędzy rowerami jest taki "koziołek"

2. Jest dodatkowa rama z uchwytami o różnej długości, które na końcu mają zaciski łapiące za ramę roweru.

 

Które rozwiązanie jest lepsze, praktyczniejsze, pewniejsze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Thule ma tak zaprojektowane uchwyty, że oba rozwiązania są pewne. Ile rowerów chcesz przewozić? Bo jeżeli standardowo - dwa, to ten uchwyt powinien Cię zainteresować (na hak oczywiście): http://www.uchwyt.pl/produkty/uchwyty-do-montazu-na-haku/thule-9502-rideon-8211-uchwyt-rowerowy.htm

Jeżeli dostatecznie dobrze wszystko przymocujesz (zgodnie ze specyfikacją), to nic złego nie powinno się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już kupiłem Thule EuroWay, który jest z łapami zamiast tego pałąka.

 

Kilka słów o bagażniku, może komuś się przyda.

 

Wykonanie bardzo solidne, stal, aluminium i tworzywa sztuczne.

Z aluminium wykonana jest sama platforma oraz uchwyty do ramy, stal to konstrukcja nośna z zaczepem oraz pałąk z uchwytami do rowerów.

Tak więc mimo, że gdzieś pojawiają się informacje, że bagażnik jest aluminiowy to jednak trochę stali jest - spokojnie można by pałąk zrobić też z alu co oszczędziłoby masy...

 

Bagażnik fajnie konfigurowalny.

Można zmieniać rozstaw rynienek oraz punktów mocowania koła pod dany rower. O ile rynienki można przesuwać ręcznie to do mocowań kół trzeba użyć klucza typu torx.

Kształt platformy powoduje, że rowery "siadają" trochę niżej niż gdyby była płaska.

Do przechowywania można zmniejszyć gabaryty bagażnika przez wsunięcie rynienek oraz lamp i złożenie pałąka.

 

Mocowanie rowerów.

Rynienki solidne, koła 2,2 wchodzą z małym luzem więc wejdą i większe. Mocowanie również dosyć pewne, choć na dłuższą trasę pewnie bym dołożył jakieś opaski.

Na pałąku są uchwyty do rowerów, całkiem solidne ALE - w zależności od kształtu ramy trzeba trochę pokombinować - założyć pierwszy uchwyt a drugi przełożyć przez środek ramy pierwszego roweru... Chwilę trzeba się tym pobawić bo możliwości ustawienia uchwytów i rowerów jest sporo.

 

Funkcja odchylania.

Tu jest mały problem. Otóż nabyłem bagażnik do sharana, mam oryginalny hak. W instrukcji bagażnika jest napisane aby dźwignię zaciskania na haku dociskać z naciskiem 40kg. Nie wiem czym to jest spowodowane, może mam lekko wytartą kulę ale u mnie jeśli ustawię bagażnik poziomo i ustawię zacisk na te 40kg a następnie podniosę trochę tył bagażnika (rowery przechylą się lekko do samochodu) to powstaje pewien luz - muszę znów dokręcić śrubę regulacyjną.

W tym położeniu po odchyleniu bagażnika niestety nie otworzę klapy w samochodzie.

 

Nie wiem, czy w związku z tym, mogę montować bagażnik w położeniu dogodnym dla siebie, czy szukać położenia w którym zacisk bagażnika łapie "najgłębiej" (nie wiem czy zrozumiale się wyraziłem, może ktoś ma podobne spostrzeżenia).

Edytowane przez skimir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...