Skocz do zawartości

[bagażnik] Bagażnik samochodowy do przewozu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.01.2022 o 13:33, Kein napisał:

Hej, 

Punktem wyjścia jest ile rowerów będziesz woził. Jeśli dwa plus okazjonalnie trzeci to mogę polecić Westfalia BC-60. Jeżdżę z nim już 4 rok. 

Co ważne jest to składany bagażnik, skład a się w kostkę. Dlamnie to jest ogromny plus, jeśli jedziesz gdzieś na urlop z rowerami, to z reguły drogi rower trzymasz w pokoju a nie w "rowerowni" czy jakimś innym schowku w hotelu. I zostajesz z tak defakto z dużym nieporęcznym meblem, jak to jest mały pensjonat to jeszcze to ogarniesz z właścicielem, ale w dużych hotelach nie zawsze przychylnie patrzą na schowanie i co najważniejsze zabezpieczeni takich ekstra sprzętów. Jak go zostawisz na samochodzie i wybierzesz się na zwiedzanie z nim to znaczna cześć miejsc parkingowych ci odpada. A tak to składasz i wrzucasz go do bagażnika. 

Drugi znaczącym plusem "składania w kostkę" jest pośrednia ochrona świateł, są one na ramieniu z zawiasem. Więc jeśli ktoś cię uderzy to one się składają.  Światła w bagażniki na hak są poniżej linii samochodu (nie wiem jak to nazwać - poza obrysem), i w momencie kiedy nie masz rowerów założonych ktoś cofając odruchowo patrzy na samochód i nie zakłada że do niego jest coś przyczepione. Mnie to na pewno już parę razy uchroniło przed wymianą lamp.

Kluczowa rzecz przy bagażnikach, korki do dokręcania obejmy zamów z zamkiem, jak będziesz brał 3x to kup 3x z zamkiem. Zamykając zamek na kluczyk możesz spuścić rower na max 5 minut z oczu :),  ale co najważniejsze nie po popuszczają się one podczas jazdy. Miałem wcześniej THULE montowany na tylną klapę i w nim co godzinę jazdy dokręcałem te korki od obejmy. Nie wiem jak jest u konkurencji ale najgorsze co mogę sobie wyobrazić to odpięcie roweru na autostradzie. 

Drugi zamek bagażnik ma przy haku, nie wiem jak ma konkurencja ale też jest to jakieś dodatkowe zabezpieczanie. Jednym kluczem obsługuje 3x zamki - przy haku i dwa na korkach. 

Nośność do 60kg wg. producenta, ja ważę 85 kg. stałem na nim pobujałem się i dalej sztywno trzymał. Ale oczywiście nie przekraczamy danych z karty produktu. Mając bagażnik staram się nie przekraczać 160 km/h. 

Można do niego dokupić dużo akcesoriów. np. skrzynię , dodatkowe mocowania, czy uchwyt na trzeci rower. Jeśli będziesz się na niego decydował to koniecznie kup pokrowiec. 

Tak na marginesie klienci w dalszym ciągu kupują starszą wersje BC-60, mimo iż wyszła nowa wersja BC-80 z ledowymi światłami i nieznacznie lżejsza ale jest droższa. Więc producent ma w ofercie praktycznie dwa takie same produkty. 

Sądzę że bagażnik jest to zakup na około 10 lat, więc w perspektywie takiego czasu mogę go polecić. Na te wakacje planuje dokupić do niego skrzynie transportową, na urlop w 4 os. jak znalazł. 

Cześć. Odkopie nieco temat. Interesuje mnie bagażnik od Westfalii. 

Z jakimi rowerami go używasz?

Jeden z moich rowerów jest dość długi, 125cm między osiami kół, do tego 29"

Spotkałem się z opinią ze tak duży rower może być trochę niestabilny na tej platformie. 

Co prawda producent podaje "do 130cm" ale chciałbym poznać czyjąś opinię.

Jarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem starsze Thule do 1200 mm, to do roweru x 1196 i 29" już musiałem dokupić dłuższe paski. Teraz mam rower z rozstawem 1259 i bagażnik Uebler do 1300mm jest OK, choć koła stoją na końcach rynienek - długie rynienki są ważne - ja mam na 3 rowery i trzeba tak ustawić rowery by kierownice skrajnych się minęły. Widzę, że pisałeś w innym wątku. -taki rower to pewnie enduro albo trail - zwróć uwagę na szerokość - rozstaw między rynienkami. No i jak full to czy pełka nie będzie w konflikcie z zawieszeniem. I ostatnie - jak karbon to trzeba łapać za sztycę aby nie zgnieść, albo mieć specjalne uchwyty. Zobacz Uebler i21 Z. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiego

https://www.centrumrowerowe.pl/bagaznik-samochodowy-yakima-foldclick-2-pd23916/?v_Id=147160&gclid=CjwKCAjw0ZiiBhBKEiwA4PT9z81fHwpHc5ndH2lbEXBvBtBHXNv3iVUw4kqzce5EfQ2Mgn0f3KsUrhoCw1kQAvD_BwE

 (kolegi) ładowaliśmy Lapierre Spicy (z ZEB) i Canyona Spectral (z Lyrik) i się nie przytulały. Kolega ma go kolejny sezon - sprytny montaż, lekki, składany. Ale oba w rozmiarze M. Córki Canyon musiał jechać na bagażniku kolegi, bo na moim starym się nie mieścił w towarzystwie.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Podepnę się pod temat. Rozglądam się za bagażnikiem na hak do przewozu jednego roweru crossowego o rozmiarze ramy 23”, z oponami 28x1.65 i rozstawie kół 110,7 cm. Warunkiem koniecznym jest możliwość złożenia bagażnika do jak najmniejszych rozmiarów do przechowywania go w niedużym bagażniku Hyundaia i30 1 generacji oraz funkcja uchyłu. Mile widziane są tez zabezpieczenia na kluczyk i szybki montaż na haku. Bagażniki dachowe i „klapowe” nie wchodzą w grę.

Szukając bagażnika typowo na jeden rower, znalazłem tylko jeden model Prouser Diamant 1, kosztujący ~1000 zł, który chyba ma składany tylko pałąk, ale cała konstrukcja nie wyglada na dużą, natomiast nie mogę znaleźć rzetelnych opinii o jakości wykonania. Z bagażników na dwa rowery, które da się złożyć, wytypowałem dwa modele: Peruzzo Como 2 Pure Instinct (~1500 zł) oraz XLC Azura Xtra LED (~2000 zł). Na Thule Easyfold niestety nie mogę sobie obecnie pozwolić.

Co myślicie o tych bagażnikach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alien_N7 https://www.top-narty.pl/f14.htm/v-353021?gclid=Cj0KCQjwmN2iBhCrARIsAG_G2i56MnNeM-hnqVeuP9bNA8krWE_J01IqZQXQhTo6ExMRr1-dNEfDfVAaAkhGEALw_wcB - to jest nie tanie ale najmniejsze i najlżejsze a jednocześnie solidne. Ja mam model na 3 sztuki.

@TheGie problemem mogą być fulle i konflikt pałek trzymających rowery z damperami (jak HT to powinno być OK) oraz szerokość widelców - jak chude to OK, a jak np Foxy 36 lub 38 to będzie wąsko. Wiele zależy od układu, bo problemem bywa konflikt kierownic - jeden w prawo, drugi w lewo i trzeci znów w prawo i może się pokrywać z pierwszym ale jak postawisz 18 - 17, 15 i przesuniesz odpowiedni, to się da. Walczę z 3 rowerami na haku od lat, mam trzeci już bagażnik :) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Thule o podobnych gabarytach woziłem 3 rowery z Foxami 34 Rythm. Trzeba było starannie montować. Miałem na golenie ponaklejane kawałki  gumy na wszelki wypadek i było ok. Przednie koło może bowiem trochę się ruszać i stukać w widełki/przerzutki sąsiada. Ale tu powinno być OK. Jak możesz przymierzyć to jednak warto. Większość bagażników na 3 rowery ma bowiem mniejsze odstępy niż modele na 2. Np 19 vs 22 cm. 

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 13:34, Alien_N7 napisał:

Adnotacja do poprzedniego posta.

Znalazłem jeszcze HAPRO Atlas Premium XFold I za ~1700 zł. Teoretycznie spełnia wszystkie wymagania, pozostaje kwestia jakości i stabilności.

Właśnie zamówiłem go w wersji na 2 rowery. Dam znać jak to na żywo wygląda.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheGie

3 x HT to z luzem (ja z dokładką wożę nawet 4) ale potrzebujesz jakichś dystansów - dobre się sprawdzają gąbki do mycia garów oklejone srebrna taśmą żeby było gładko. Zawsze coś trze, np. przerzutka tył o widelec. Ale tak jak @Wojcionapisał - przymierz: sprawdź w okolicy wypożyczalnie i weź na łikend - ja też miałem ideę, że wystarczy mi Interpack za tysiaka, a skończyło się na Thule 926 z dokładką...

Edytowane przez zawel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tak mam go już. Jeszcze nie miałem okazji nigdzie jechać, jutro pierwszy test jak się pogoda nie zepsuje.

Pierwsze wrażenie bardzo dobre, na tyle że po krótkiej przymiarce zostawiłem go sobie.

Jest dość ciężki, 19kg ale ma kółeczka do jeżdżenia.

Wszystko wygląda solidnie. Montaż prosty i szybki. 

Rowery zakłada się też dość łatwo. Odległość od zderzaka jest spora, nie mam problemu z zahaczaniem np. pedałami o zderzak czy klapę. Pałąk między rowerami bardzo ułatwia sprawę, że nie trzeba przekładać ramienia od drugiego roweru przez pierwszy.

Z małych minusów:

- zapięcia od pasków zębatych to nie "pompki" tylko same zapadki. Trzeba mocno pociągnąć za pasek żeby zablokować koło. Może kiedyś zamontuje sobie tam pompki od snowboardu.

- po złożeniu jest dosc duży. W bagażniku Megane 3 coupe z kołem zapasowym (bo LPG) się nie mieści, muszę popchnąć lekko oparcia tylnej kanapy i wtedy wchodzi.

W tym momencie wyszło mi że jest to najtańszy bagażnik na bardzo długie rowery z szerokimi oponami, uchylny, składany i z szybkim montażem na haku.

Jarek.

Edytowane przez yaarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2023 o 12:23, TheGie napisał:

Hej hoł

Czy bagażnik Thule velocomapact 926 obsłuży 3 rowery MTB 29er rozmiary ram 15,5 / 17.5 / 18 ? 

Planuje zakup platformy na hak, budżet 3k PLN

https://www.centrumrowerowe.pl/bagaznik-samochodowy-thule-coach-276-velocompact-926-pd29839/

ja bym raczej zastanowił się czy Twój hak/auto da radę takie obciążenie. Sam bagażnik to juz waga + 3x naście kilo

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie się do tematu, dostałem od teścia bagażnik dachowy thule na religni z dwoma uchwytami (no name) mają małe łapki do łapania ramy, do jednego z trudem przyczepiłem rockridera a do drugiego mieszczucha żony z mała okrągłą rurką. Stabilność i jakość jest taka sobie...

Zastanawiam się jaki dokupić uchwyt do roweru szosowego Cube attain sl rama 56, żeby rower pewniej stał i nie odleciał przy większej prędkości.
W innym wątku ktoś polecał uchwyty taurus https://www.taurus.info.pl/bagazniki-i-uchwyty/bagazniki-rowerowe/bagazniki-rowerowe-na-dach/taurus-bikeup-uchwyt-rowerowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W innym wątku ktoś polecał uchwyty taurus

Mam dwa takie Taurusy, w sumie jeden mam na sprzedaż:)

Woziłem w nich swojego MTB, gravela, crossa żony, a ostatnio rowerek dziecięcy. Niedrogie, solidne - przez kilka lat użytkowania nie było z nimi żadnych złych przygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jestem zielony  w temacie a szukam bagażnika na hak na 4 rowery. Możecie coś polecić sprawdzonego ? Ogladam testy na YouTubie i wydaje mi się że którego by nie testowali to wszystkie są ok. Rowery  2x mtb 1x cross 1x dzieciecy

Pozdrawiam 

 

Edytowane przez eliminat83
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mnie przekonał koleś w sklepie do bagażnika na hak Atera Strada Sport M3 z dostawką na czwarty. Założył mi go na samochód i na nim usiadł. Jeździłem z czterema rowerami i robi. Pasuje mi do bagażnika, bo ma 100 cm szerokości. Zdejmuję z haka, wkładam do kufra i sprawa zamknięta. Jedna tylko słabość, bo syn ma Dartmoor Hornet Pro i jego opon 2.6 nie obejmują opaski na szynie. Muszę nieco spuszczać powietrze do transportu, a potem pompować do jazdy. Ostatnio zaśpiewał sobie jednak Continentale Kryptotal 2.4, to będzie git ;)

Do tej pory jeździłem z wieszakiem na rowery na hak Thule Hangon 9708. Nigdy więcej, zawsze jakieś otarcia i do tego pakowanie z przekładkami czort wie ile czasu, żeby się rowery nie obijały, a i tak to nic nie dało. Teraz wisi na ścianie w garażu i faktycznie robi za wieszak.

Atera wożę bicykle jak gość ;) 

IMG_5569.jpeg

Edytowane przez maq7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie wiem, jaką masz corsę, ale na jeden rower bagażniki "klapowe" dają się użyć. Tylko samochód musi pasować. Np. dla bagażnika z Decathlonu, który kiedyś miałem problem było, gdy górna krawędź klapy była szkłem, albo plastikowym spoilerem.  Ale 2 rowery woziłem (obijały się trochę) a jeden to lux.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsy produkują pod ponad 40 lat więc D 3d nie mówi wiele. Sam musisz zobaczyć, czy górna i boczne krawędzie klapy są z metalu i można zaczepić za nie płaskie haki. Ten bagażnik na strasznie podobny do mojego starego deca - bardzo uniwersalny i na jeden rower wyda (choć nie jest to 100% bezpieczne dal auta i lakieru). Montowałem taki na ople, fordy, skody, ssangyonga, alfy, fiata i inne, ale jak górna krawędź klapy to szkło albo jest na niej plastikowy spoiler to kicha. W jednym aucie to obchodziłem montując górne pasy do poprzeczki bagażnika dachowego, ale to już prowizorka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...