Skocz do zawartości

[opony] Jakie opony polecacie Schwalbe Nobby Nic czy Schwalbe Racing Ralph wersja evo


szynas222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu posiadam opony przod i tyl Schwalbe Racing Ralph....Niestety ostatnio zdejmuje rower z bagaznika i okazuje sie ze tylna opona jest przecieta na sciance....Przjechalem na niej 1 tys km mozliwe ze tak szybko strzelila?? W zwiazku z tym nie wiem czy szukac czegos innego czy np nie wrzucic Racing Ralph na tyl a na przod kupic Nobby Nic czy cos mi da takie polaczenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród różnych opon na przednim kole zima lato został u mnie Noby Nic  Snake skin, uszczelniony na Creście płynem Stana ze dwa lata temu, tzn mleka już dawno w nim nie ma....  Także taką oponę na przód polecam... Z tyłu Nic daje radę ale daje dość duży opór, i jeśli jeździ się ostro to dość szybko można szczerbić klocki... Skoro jest już w "domu"  Ralf to zostawiłbym go z tyłu, najlepiej z mlekiem i niskim ciśnieniem, 

 

...trzeba tylko uważać na korzeniach skałach po deszczu i śliskim błocie....

Sam mam teraz z tyłu ralfa 2,25 jeszcze z 2008 i wcale nie TR ( fakt uszczelniać go trzeba kompresorem, nie jest tak ścisły na obręczy  nowsze wersje) nie jest zajeżdżony do cna i działa.... 

 

Jak się zepsuje, no to mamy teraz taki wybór wszelakich opon do kupienia, też będzie ciekawie... jedynie co to w  naprawdę błoto błoto błoto polecałbym coś wąskiego z stanowczym bocznym klockiem, kiedyś używałem np Alberta, albo Motoraptora ( ale ten miał tez minusy) i Ignitora ( pewność okupiona ciut oporem) są też dedykowane opony Borsuk.... 

 

Dobór opon to w zależności od potrzeb i stylu, naprawdę trudno poradzić. Nobiego na przód mogę śmiało, nie ma tragedii :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Nobby Nic przód + tył, na piachu i w lesie spisują się świetnie. Po błocie też nie ma problemów, szybko się oczyszczają.

Na asfalcie i utwardzonych drogach typu kostka lub beton są głośne, szybko się ścierają i wydają się wolniejsze niż np Smart Samy które też mam albo Race Kingi od Continentala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...