Skocz do zawartości

[rower] co sądzicie o wyborze giant talon 2 27,5


mateyuzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę kupić ginata talona 2 na kole 27,5. Poniżej specyfikacja:

 

http://www.giant-bic...#specifications

 

Dodam, że w sklepie uzyskałem rabat w wysokości 15%, także cena zamiasta katalogowej 3.199 wynosi 2.750.

Wydaje mi się, że to dobra okazja. Rower będzie użytkowany poza górskimi trasami, także na kilkudniowe wyprawy z sakwami.

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry rower w dobrej cenie. Znana i lubiana oferta (jedna z naprawdę niewielu korzystnych Gianta w tak niskim budżecie). Ale - żeby nie było - zaznaczam, że główka tej ramy jest w mało przyszłościowym standardzie, w którym nie produkuje się już amortyzatorów z wyższej półki. To znaczy, jeśli w przyszłości będziesz chciał sobie tam wsadzić amortyzator za 800zł wzwyż, to będziesz mógł mieć z tym problem. Takie koło 600zł jednak wejdą... przynajmniej przez najbliższe lata... potem już może wszystkie przyzwoite będą w tym nowym standardzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Spędziłem ostatnio wiele godzin w sieci szukając odpowiedniego roweru; siedziałem na kilku w sklepach stacjonarnych i myślę, że zostanę przy tym talonie. Z takim osprzętem nie znajdę nic lepszego w tej cenie, a geometria ramy też jest w porządku do moich potrzeb. Amora i tak nie będę wsadzał do niego za wielkie pieniądze; mam nadzieje, że ten rockshox mi trochę posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że polecacie tego northteca - faktycznie ma lepsze hamulce i korbę. Tylko musiałbym go kupić w ciemno, bez próbnej jazdy, bo nie widzę nigdzie dystrybutora w okolicy Gliwic skąd jestem. Druga sprawa to jest cena: talon jest tańszy o 450zł. I ostatnia sprawa - wiem, że na ramach gianta można polegać, a o northtecu nie znam żadnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis specjalnie bylem po niego w Rybniku z Katowic, wiec nie przesadzaj:) Nawet 2 sklepy je maja i omylkowo wstapilem nie do tego gdzie bylem umowiony :D

Jesli bierzesz za gotwke to z pewnoscia dostaniesz podobny rabat - trzeba pogadac. Na Wodzislawskiej pracuje 2 mlodyc clopakow i wszystko odbywa sie w bardzo przyjaznej atmosferze. Katalogowa cena jest identyczna.

Co do trwalosci ramy to fakt, ale z drugiej strony przy normalnej jezdzie nie wyobrazam sobie, zeby stalo sie cos zlego. Na plus w Nortecu jest taperowana glowka ramy.

Talon M ma 595mm dlugosci gornaej ramy, 19 Gravity 603mm. W obu przypadkac Talon jest jednak "dluzszy" na kolac. Mysle, ze to nie problem porownac co Ci bardziej pasuje, bo daleko nie masz.

Nie cce Ci mieszac w glowie, bo umowmy sie - do normalnej jazdy obie pozycje zadowola Cie nie gorzej jak fajna kobitka :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdello! Zabiliście mi ćwieka tym northtekiem, bo wygląda całkiem sensownie. Do Rybnika faktycznie mam rzut beretem.

A i w Zabrzu mają jakiś sklep - nie wiem jak to wszystko mogłem przegapić :)
Muszę jeszcze coś poszperać o ramie i pojadę go wypróbować.

 

I tak z pierwotnie planowanego kellys`a, który przemienił się w talona skończy się na polskiej myśli technicznej :huh:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że a propos tego northteca toczyła się kiedyś gorąca dyskusja na forum, a dotyczyła głównie geo ramy. Widzę, że tegoroczny model różni się nieco od tego z 2013. Rulez jesteś w stanie coś powiedzieć na temat tych zmian, które wprowadził producent (chodzi mi tylko o geo). Poniżej spec jednego i drugiego modelu.

 

http://nrowery.pl/2013-mtb-275/219-northtec-cayon275-xt

 

http://nrowery.pl/rowery-2014/mtb-275/gravity-275-xt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bardziej dogłębną ocenę przyjdzie jeszcze czas, ale na razie jestem zadowolony z wyboru. Co do ramy to dają 5-letnią gwarancję więc mam nadzieje, że jakby się coś miało dziać to zmieszcze się w tym okresie czasu. Widelec faktycznie nie ma porażającego skoku, ale na pewno odczuję różniće po moim olejowym suntourze, który już od kilku sezonów wybiera co najzwyżej małe gałązki :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80mm przy dużym kole zupełnie wystarczy, jak będzie brakowało skoku, to przy najbliższym serwisie można zmienić jego skok do 100mm, żaden problem.

Poza tym jak kupiłeś model z rocznika 2013, czyli ten w kolorze czarnym, to ma skok 100mm już ustawiony fabrycznie.

Słyszałem o jednym pęknięciu, kolega ważył grubo ponad 100kg, dali mu nową ramę pomimo, że używał tej pękniętej z jakąś niedopasowaną sztycą.

W mojej ocenie bardzo fajny rower i na pewno, szczególnie teraz, kiedy cena jest niska, warto się nim interesować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, amor można zmienić, tylko cena roweru się zmieni :whistling: , bo na takiego wynalazka 80 mm na pewno nie będzie kupców  :bye2:

 

Przecież First'a można regulować w zakresie 80-120 mm ;)

 

Spec w Stumjumperze też stosuje amortyzator o skoku 80-90 mm, więc to nie aż taki przeżytek, do XC wystarcza w zupełności, tym bardziej że jest duże koło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...