Skocz do zawartości

[bagażnik] mocowanie bagażnika do 29er


grzesiekd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

to mój pierwszy post i prośba o pomoc z 29er.

Na wstępie napiszę, że dopiero mam plan kupić 29er.

Po dłuższej przerwie spowodowanej rozwalonym kolanem wracam do żywych i odkryłerm że mój stary rower nie jest już tak fajny.

Dotychczas miałęm rower crossowo - turystyczny.

Wybór padł  na 29er głównie z powodu mojej wielkości 190cm - 110 waga (ale leci w dół :) )

Rower ma służyć głównie do dłuższych wycieczek 1- dziennych, ale wkręciałem się także w dłuższe wyjazdy.

Na takich długich wyprawach sakwy to konieczność i tutaj powstaje problem

w większości 29er (chyba nie znalazłem innego poza giant revel już nie produkowany) nie ma dziur do mocowania bagażnika w widelcu roweru. Stąd moje pytanie jak dobrze zamocować bagażnik do takiego roweru.

W innych tematach różni ludzie pisali o zacisku podsiodłowym, też gianta do którego można doczepić bagażnik.

Nie znalzałem jednak opinii czy takie coś daje radę na dłuższych wyjazdach np.3 tygodnie z dużym obciązeniem.

W sklepie gianta sprzedawcy tak kręcili że nie wiem co o tym myśleć.

Ma ktos z Was dośwaidczenie z takim zaciskiem albo innym patentem na zamocowanie bagażnika do 29er?

 

Napiszę jeszcze, że co do zakupu roweru to myślałem właśnie o giancie:

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.29er.1/17697/73835/

 

albo

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.29er.2/17697/73836/

Wybór na tę markę jest spwodowany, że inne mają w gwarancjach ograniczenie na wagę maksymalną. Jak zacząłem liczyć to może w unibike bym się ledwo zmieścił: 110 (moja waga)+rower 15ście (bo pewnie rozmiar 21 lub 22) + bagaż na niego mało co zostanie).

Prośba o komentarze do moich wątpliowści.

Edytowane przez grzesiekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant jest akurat przykładem jednej z najgorszych możliwych gwarancji. Jak ci w ramie coś trzaśnie, to stwierdzą, że kupiłeś rower XC a nie trekking i nie można tam mocować sakw. Właśnie szukam, ale wydaje mi się że Giant 130kg limitu wagowego.

 

Jak chcesz rowerem jeździć głównie na długie trasy, to czemu 29er? Nie lepiej jakiś typowo wyprawowy rower na mocnej stalowej ramie, wygodnej geometrii i kołach 28 calowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower 29er wydaje mi się odpowiedni bo plan jest na jazdę także po lesie i górach bez asfaltu.

Mieszkam niedaleko mazowickiego praku krajobrazowaego i się w nim chyba zakochałem ;)

(w wyścigach mtb startowac nie zamierzam, ale ostatnio moja firma zorganizowała wyścigi i zabawa przednia)

Chociaż rzeczywiście na wakacje zaplanowałem wyjazd na 3tygodnie z sakwami itp.

W między czasie wrzuciłem w neta wyprawy z 29er

i znalzałem że author produkuje rowery z dziurami na bagażnik

np.

http://author.pl/rowery/gorskie/cross-country-29/traction-29

 

może to jest po prostu odpowiedź?

tylko gwarancji dla authora nie mogę znaleźć. 

co myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że większość firm na rynku (w tym Giant) ma niższy DMC w gwarancji niż Unibike. Jakbyś tego nie zrobił, to i tak będziesz ten bagaż woził "nielegalnie". Oczywiście warto pamiętać, że DMC to tylko polityka firmy, nie ma nic wspólnego z wytrzymałością samego roweru (poza paroma pojedynczymi drogimi modelami specjalnie konstruowanymi pod dużą wagę).

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MBike ShottasHT06 i właśnie kupiłem bagażnik do niego pod sakwy

o taki: http://www.rowerydax.pl/pl/p/Bagaznik-Author-ACR25/450

 

W moim rowerze są otwoty montażowe do bagażnika i śruby ampulowe w komplecie. Jak zamontuje to zrobie zdjęcie i tu wrzucę.

 

Wiem, bo oglądałem, że 29-ery Meridy też są w ten sposób przygotowane do montażu bagażnika.
 

 

Edytowane przez Shottas06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author z bagażnikiem śmiga jak ta lala. Traction 29, model 2012, ale widzę że nowe mają podobne mocowania i położenie hamulca.

 

Jeżeli jeździsz w okolicach mazowieckiego parku krajobrazowego, który i ja uwielbiam ;), to znaczy że mieszkasz blisko - możemy się zgadać i pokażę Ci jak wygląda w praktyce 29er z bagażnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Specilized Hardrock 29 sport i też mam w nim mocowania na bagażnik zarówno górne i dolne. Nie testowałem jednak jeszcze zbyt poważnie ich wytrzymałości, tym nie mniej mam to w planach ;)

 

Zwracam też twoją uwagę na problem dopasowania bagażnika do 29er. Nie każdy dedykowany do 28 cali podejdzie też do 29. Tym bardziej, gdy planujesz zamontować jeszcze jakiś błotnik. A jak już znajdziesz bagażnik dedykowany do 29er to albo jest *** drogi, albo nie bedzie dobrze współpracował z sakwami (albo jest niedostepny jak w kolorze czarnym przypadku crosso :P ).

Ja po długich przekopywaniach internetu zdecydowałem się na bagażnik Massload http://www.rowerystylowe.pl/p-467/bagaznik-alu-massload-cl-905-do-sakw-crosso

Ten sam koreański producent wytwarza bagażniki dla Crosso. Ten podany w linku jest nieco węższy niż "ogyginalny" crosso, co ma pewnie swoje plusy i minusy. Spokojnie jednak wchodzi na opone 29er 2.1. Matalowy, pełby błotnik powinien też wejść (zawsze można podciąć lub całkiem usunąć mocowanie na lampkę/odblask)

 

Wracając jeszcze do mocowań -

Bagaznik który ów gość zachwala ma właśnie mocowanie do sztycy siodełka .... i kosmiczną cene ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Rower ma służyć głównie do dłuższych wycieczek 1- dziennych, ale wkręciałem się także w dłuższe wyjazdy.

Na takich długich wyprawach sakwy to konieczność i tutaj powstaje problem

w większości 29er (chyba nie znalazłem innego poza giant revel już nie produkowany) nie ma dziur do mocowania bagażnika w widelcu roweru. Stąd moje pytanie jak dobrze zamocować bagażnik do takiego roweru.

Prośba o komentarze do moich wątpliowści.

 

Poczytaj mój blog a zapewne wiele wątpliwości rozwiejesz. Jeśli masz czas to możemy się spotkać a pomogę ci w wyborze roweru/bagażnika/sakw lub odpowiednim dopasowaniu/przerobieniu poszczególnych elementów.

ps. Też mieszkam koło MPK.

 

3 tygodnie z dużym obciążeniem na MTB?

 

Mam nadzieję, że jesteś hardkorem :)

 

Tu na ostatnim zdjęciu masz dość duży bagaż na MTB bez uchwytów:

http://www.forumrowerowe.org/blog/333/entry-691-jakie-sakwy-czyli-walizeczka-dla-rowerowego-turysty/

Widzę, że podałeś linka zarówno do mojego postu jak i do mojego zdjęcia. Rozwiązanie wskazane na ostatnim zdjęciu jest sposobem ale nie jest to polecane rozwiązanie na wielotygodniowa włóczęgę z sakwami. Ma dość zasadniczą wadę....na zjazdach tylny bagażnik ma tendencję do rotacji i obcierania o tylne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...