Skocz do zawartości

[rower]scott scale 970(2014) problem z geometrią ?


PiotrKoszalin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o poradę.Kupiłem(6 maja 2014) nowego Scott Scale 970 mod.2014 - po kilku dniach(jak opadły emocje) zacząłem się mu dokładniej przyglądać.Oba koła pojechały do centrowania - miały bicie boczne (serwis poprawił).Teraz zauważyłem przesunięcie tylnego koła w bok w stosunku do ramy - osi roweru..Tak nie powinno być ? Zdjąłem koło - jest to celowe działanie producenta ? Nie widzę możliwości przesunięcia (ustawienia koła go w "osi" roweru)bo brak możliwości przesunięcia hamulca :(

b(1).JPGb(4).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sklep" zachował się bardzo pozytywnie - dziś odebrałem nowy rower.

Sprawdziłem (zamontowałem drugie koło) - ten nie ma tej "wady"  :woot:

Korzystając z okazji (naczytałem się na forum i dalej brak wiedzy...) mam pytanie dotyczące kół..

Kompletne(opony,ośka,zębatki) koła ważą około:

przednie 2288g , tylnie 2800g 

to dużo ? zmieniać ?

Widelec SR Suntour XCR-R za miękki :-( czy coś z nim można zrobić ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssale 970 to najgorszy wybór, nie ma poszerzanej sterówki, nie można założyć porządnego amortyzatora, i teraz chcesz zmieniać koła ?, trzeba było od razu brać 960  :teehee:

Szkoda w to inwestować ... 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten budżet a koła chcesz zmieniać ? za darmo nowych nie dostaniesz ... ten model Scale to taka ściema dla chcących Scotta ... nie warto w niego zbytnio inwestować, oczywiście jakieś lżejsze dętki i opony śmiało można założyć.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.. za odpowiedz - choć trochę mnie zmartwiłeś.

Przy zakupie było brak wiedzy i funduszy ...chciałem kupić Cube Attention 29, ale po oględzinach wygrał ten Scott - był wyraźnie lżejszy i lepiej mi leżał.

Nie wiedziałem że to bardzo budżetowa Scale..

Radość z jazdy nim mam wielką :-) Zobaczę jak wytrzyma próbę czasu i kilometrów.

Poczekam do jesieni z decyzjami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem pomiędzy dwoma rowerami:

 

-Scott Scale 970

-Trek X-Caliber 8

 

Poza geometrią są między nimi niewielki różnice (piasty, przerzutka tył, obręcze). Stąd moje pytanie o dotychczasowe wrażenia odnośnie Scotta. Ewentualnie proszę o opinie czy zainwestować w droższego Treka czy pozostać przy Scal'u?

 

Zastanawiam się nad rozmiarami 19,5 / L (scale)

Wzrost 180 cm, waga 90 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...