Skocz do zawartości

[Rower] Kross Evado 7.0 2013r - hit 2014 ?


Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne, ja bym bardziej stawiał że miałeś dupiasty klucz. Znajomy mechanikuje w japońskich Pajerach i jak twierdzi tam każda śrubka w kl. 10.9(czyli 2 kl. wyżej niż standardowe śrubki) ale to auta z lat 90tych no i nie bicykl...

Edytowane przez Kill84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz dobry do tej pory z niego korzystam i potrafię naprawdę na fest dokręcić inne śruby w rowerze (193cm i 132kilo robią swoje) , a te w klamkach przy ODKRĘCANIU się wyrabiały , nawet sobie pomyślałem no zaj....cie 5 lat z kellysem bez problemów i zachciało mi sie krossa , na szczęście odpukać na razie po miesiącu dość intensywnego korzystania z rowerem nic się nie dzieje złego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zmienialiście i jeśli tak to jakie oponki daliście do swoich evado ?
 
ja zmieniłem na big apple 2 calowe szare , na miasto rewelacja i fajnie pasuje do malowania roweru


Chwila, cena detaliczna wg Krossa to 3999zł czyli daje to nam 600 złociszy  :starwars:

liczysz cenę z paragonu

post-173835-0-74799400-1401363996_thumb.jpg

Edytowane przez adithetank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tak słynie z odrzucania gwarancji , z hexagonem v3 syna nie było problemów z naprawami gwarancyjnymi ,

w gwarancji ponadto jest napisane że kross PROPONUJE wykonanie przeglądu więc nie jest on obowiązkowy , a wysyłasz albo do sklepu w którym kupiłeś , albo do producenta

odnośnie regulacji , wszystko było wyregulowane , ale klamki hamulca przykręcone pod takim kątem że musiał bym siedzieć na korbie aby z nich wygodnie korzystać , a przy ustawianiu wyszedł problem maślanych śrub , musiałem rozwiercić główkę śruby w prawej klamce i dać nową i to jest porażka w końcu to topowy model crossa marki kross :D

 

Ja do tej pory miałem Kellysa i przez 5 lat nigdy nic się nie zepsuło więc nie mam doświadczenia z serwisami gwarancyjnymi, mam nadzieję, że Kross też będzie równie bezawaryjny.

 

Jeśli chodzi o śrubki w klamkach to w moim przypadku nie musiałem ich ruszać, musiałem natomiast zmienić położenie manetki blokady skoku amora (tak jak pisałem wyżej) ponieważ nie można było zablokować bo przeszkadzała manetka od przerzutki. Miałem też pewien problem z przednim kołem, być może wynika to z mojej niewiedzy bo w Kellysie wyglądało to inaczej. Mianowice do montażu koła dołączona była ośka i dwie sprężynki, niestety w instrukcji nie pokazano czy sprężynki mają być obie z jednej strony koła, czy każda po innej stronie, no i w jakim położeniu (bo sprężynki te były szersze z jednej strony i węższe z drugiej). Zamontowałem to jakoś intuicyjnie, nie wiem czy dobrze.

czy zmienialiście i jeśli tak to jakie oponki daliście do swoich evado ?

 

ja zmieniłem na big apple 2 calowe szare , na miasto rewelacja i fajnie pasuje do malowania roweru

liczysz cenę z paragonu

 

Póki co zostawiam fabryczne, to całkiem niezłe opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej jeździe Evado, przejechałem 55 km ze średnią prędkością 24 km/h. Trasa 80% asfalt, 20% ubite drogi polne- na MTB nie jeździłem tak szybko, pobiłem nawet własny rekord na 50 km.

 

Wrażenia z jazdy bardzo dobre, rower bardzo szybki, nie trzeba się mocno namęczyć na podjazdach, na zjazdach rewelacja- to jeśli chodzi o asfalt bo na drogach polnych jest trochę gorzej, czasami trzeba zwalniać bo ma się wrażenie, że rower traci przyczepność (zwłaszcza gdy są małe kamyczki), tutaj wygrywa rower MTB. Podczas jazdy nic nie puka, nie stuka, napęd chodzi płynnie cichutko.Przerzutki działają bardzo lekko i precyzyjnie, tak samo hamulce. Amortyzator działa super, w porównaniu do starego Kellysa to rewelacja, razem z amortyzowanym siodełkiem daje wysoki komfort jazdy. Miałem trochę problemów z odpowiednim ustawieniem położenia manetek hamulców i przerzutek ale do tego powoli dojdę. Muszę też znaleźć optymalne ustawienie siodełka. Trzeba przyznać, że siodełko jest dobre bo wcale nie boli nie d... Rączki na kierownicy wydają się być niewygodne ale być może się przyzwyczaję. 

 

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem tego roweru to polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie wiem czy w montowni dają jakieś gorsze czy to shimano takie wstawiło , ale są maślane , w drugiej manetce klamce, nauczony doświadczeniem , jak tylko wyczułem że zaczyna się rozjeżdżać od razu zmieniłem klucz na troxa i wymieniłem śrubę  edit. nie w manetce tylko klamce hamulca , shimano deore , sorki za pomyłkę w kellys'ie neos'ie miałem klamkomanetki
 

 

Kuźwa dziś patrzę na swoje śruby w uchwytach klamek hamulcowych i szczególnie z jednej strony mocno nadciągnięty sześciokąt :( Faktycznie z g@#na te śruby zrobione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

 

     Z racji tego, iż od przeszło dwóch tygodni poszukiwałem roweru dla siebie, trafiłem właśnie na to forum. Także witam szanowną społeczność. Wybór roweru padł na Kross Evado 7.0  2013 zakupiony w mudserwis.com po przez wysyłkę. Rower dotarł dzisiaj i wstępnie go poskręcałem i wyregulowałem. Z racji tego że pogoda nie dopisała nie mogłem go przetestować. Na weekend postaram się obszerniej opisać moje odczucia odnośnie zakupu przez internet a przede wszystkim samego roweru. Mam nadzieję, że to pomoże podczas ciężkiego wyboru roweru dla przyszłych cyklistów. CDN.... 

 

9e165599370d2526med.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osobiście jechać do tego Krakowa po ten rower bo mam tylko 90km ale ostatecznie udało się w podobnej cenie sprowadzić u siebie w sklepie i było wszystko ok. 

 

Taka ciekawostka z gwarancji odnośnie kupowania przez internet :

W przypadku zakupu roweru w ramach sprzedaży internetowej sprzedawca zobowiązany jest do przygotowania roweru zgodnie z Obowiązkami Sprzedawcy. Klienci którzy nabyli rower drogą elektroniczną mogą realizować uprawnienia wynikające z gwarancji producenta w innych miejscach niż miejsce zakupu pod warunkiem dokonania płatnego przeglądu w wysokości 15% ceny detalicznej roweru. W przypadku nie dokonania wyżej wymienionych czynności producent i sieć serwisowa producenta nie będzie honorowała uprawnień klienta wynikającego z karty gwarancyjnej. 

 

Wnioski  :icon_confused:

 

Jak dla mnie jeden wniosek - to wali klauzulą niedozwoloną na kilometr i warto to od razu zgłosić w UOKiK - na pewno tego typu klauzule w przypadku samochodów już są na czarnej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mojego ciągle dopasowuje pod siebie , po zmianie oponek , przyszedł czas na kolejną kiere od kolegi z tego forum i sztyce z alledrogo

odnośnie oryginalnej sztycy , ta "amortyzacja" to niezły sh*t , dziś po zmianie na nieamortyzowaną zrobiłem 60km i moje 4 litery nie odnotowały różnicy w komforcie  , tylko zwiększa niepotrzebnie wagę

@mucher

nie trzeba tego nigdzie zgłaszać , zapis jest niezgodny z polskim prawem  i producent może sobie pisać 1000 swoich warunków a i tak w razie czego co najwyżej będzie się mógł cmoknąć w trąbkę 

Edytowane przez adithetank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dla lżejszych bikerów daje , ja tam różnic nie odczuwałem , pewnie dla tego że swoje ważę i aby się od razu cała nie schowała :P  to musiałem skręcić mocno sztywność , więcej komfortu dają jabłuszka na obręczach , aż mnie korci żeby zmienić na 28x2,35 :D tylko chyba szarych nie ma w tym rozmiarze

Edytowane przez adithetank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem o rogach , ale na oryginalnej kierownicy przy moim rozstawie ramion było to bez sensu , zwęził bym i tak wąski rozstaw gripów , a po zmianie na kiere 11cm szerszą nie widzę takiej potrzeby , zewnętrzna część dłoni mnie już nie boli po dłuższej jeździe , ogólnie ta kiera bardzo poprawiła komfort jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...