Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A korzysta ktoś z tej sigmy i Sigma Data Center?

Jeżeli tak to czy pokazuje on trening także w formie graficznej, czyli tak

http://www.sigma-data-center.com/eu/en/cmsDataCenter/1/0/0/0/log.html?scriptMode=cmsdatacenter&Path=datacenter/highlights/log

Bo na tej stronie napisane jest iż tylko ROX 9.0 i 9.1.

Natomiast tutaj zaś piszą

http://www.sigmasport.com/en/produkte/bikecomputer/rox_wireless/vergleichstabelle/

że w zasadzie 6.0 ma wszystkie te same funkcje co 9.1 jeżeli chodzi o data center.

W demo tego data center które można sobie ściągnąć niestety jest do wyboru tylko ROX 9.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o graficznym przedstawienie pliku log z treningu to ... :)

 

Fakt mam 9,1 ale skoro 6,0 może zapisywać plik log to stawiam wszystkie pieniądze ze da się ten plik oglądać w postaci wykresu w Data Center.

Ja z twojego pierwszego linku wyciągam wniosek taki że tylko Rox 9,0 i 9,1 ma możliwość oglądania zaznaczonych stref tętna na wykresie log ( zielony, żółty, czerwony pas) i słupków w tych samych kolorach określających czas w strefie.

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się wydaje ze nie powinno być problemu... Swoją drogą w tym pierwszym linku jak klikniesz w products to tam w ogóle rox 6.0 nie jest ujęty - być może strony dawno nie aktualizowali....

Ale znalazłem kolejną stronę

http://www.sigma-rox.com/en-us/data-center-3/trainigsanalyse.html

Tutaj już wyraźnie jest napisane iż ma te same funkcje co 9.1 więc chyba kupię stację dokującą....

Niezły bałagan mają w tych stronach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat możesz sprawdzić instalując demo,

http://demo.sigmasport.de/en/

 

Z tego co kojarzę jak się tym bawiłem to po prostu możesz zgrywać dzienne treningi, czyli np. przejechane kilometry, czas, średnią predkość, kadencje, etc. Ale to nie są logi, tylko końcowe wartości treningu. W tej wersji demo jest ten licznik, ROXa 6.0 nie ma.

Czyli w sumie to samo możesz sobie spisać sam po treningu na kartkę lub do excela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do ROX 6.0 i data center (mam już stację:D)

Czy można jakoś podzielić logi?

Tzn. np. jeżdżę sobie w poniedziałek, potem nie kasuję licznika i jeżdżę w środę. W tej chwili ściągnęło mi to jako jeden trening. Czy da się to jakoś podzielić? W liczniku lub w data center tak żeby to były dwa treningi?

Wiem że mogę sobie zrobić okrążenia, ale to tylko daje znaczniki, a nadal trening widoczny jest jako jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra poradziłem sobie.

Zrobiłem tak że wyeksportowałem loga do pliku, potem go wczytałem - miałem więc dwa te same treningi, a następnie z każdego z logów wyciąłem (są tam w menu nożyczki) część treningu który dotyczył innego dnia. Zmieniłem datę w jednym z logów i jest ok, tzn. mam osobno dwa dni jako dwa treningi. W statystykach też widać to jako osobne treningi.

 

Zamiast eksportować/importować można też wczytać dwa lub więcej razy tego samego loga z licznika. Oczywiście dobrze sobie podczas jazdy zaznaczyć "LAPem" miejsce gdzie będziemy chcieli potem to ciąć, bo w logach nie ma daty aktualnej - tzn. zapisywany jest czas od startu, a nie aktualna godzina/data, chyba że jeszcze czegoś nie widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś padł mi pulsometr, dojeżdżając do domu pokazało się "pusty pasek" na liczniku i tyle z pomiaru. Po powrocie, wymieniłem w nim baterie na nową i niestety przestał go wykrywać... Spotkał się ktoś z takim problemem?

 

EDIT

 

Udało mi się jakimś cudem włożyć odwrotnie baterie, wkłada się odwrotnie niż w nadajnikach prędkości i kadencji, a bateria leży luźno w takim ustawieniu... (w odwrotnym jest tak jakby pasowała)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

czytam i czytam i ja nie mam problemów z źadnym czujnikiem kadencja działa świetnie, a nie przepraszam przy załączonej lampce mactronica na migajacym elektronika z lampki zakłóca sygnał i kadencja pada... a tak to śmiga jak marzenie, moźe brak gps ale jak dla mnie za działanje pulsometru naleźy się mega plus, co prawda na razie zrobiłem 3000km z tym licznikiem ale dla mnie bomba, uchwyt pewnie trzyma testowałem w różnych miejscach na rychlebach dropy itp i nic licznik na swoim miejscu polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam  niedawno Sigmę Rox 6.0 cad. Pulsometr padł po niecałych 2 tygodniach...

 

Ogólnie mam złe doświadczenia związane z tą firmą, gdyż poprzednio miałam także pulsometr Sigmy mocowany na rękę ( prostszy model), który najpierw padł po ok. 6 m-cach użytkowania ( naprawa w serwisie), a po ok. roku bransoletka po prostu rozpadła się na kawałeczki...

 

Ogólnie nie polecam  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...