Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem Sigma ma 2 rodzaje podstawek pod liczniki. Jedna jest dla liczników z baterią 2032 a druga 2450. Czy jest jakiś zestaw całkowicie przewodowy to nie wiem, ale podstawka z czujnikiem prędkości jakaś chyba jest.

Tak z ciekawości: Czemu nie chcesz bezprzewodowych podstawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się ubezpieczyć i mieć awaryjnie możliwość użycia systemu kablowego gdyby coś się sypało z STS po zakupie (np. gubiło połączenie np przy PWMowych światełkach czy ładowaniu telefonu z powerbanku itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przewodowy jest, testowałem go w Uni Sporcie w Katowicach i działa ok z sigmą rox 6.0 (na stałe będzie u mnie wraz z kupnem drugiego roweru). Przewodowy obsługuje i kadencje i prędkość.


Goście z suportu sigmy (Kundenservice at sigmasport.com) odpisali, że prędkość owszem ale nie kadencja:
 
"you can use the UNIVERSALHOLDER incl. Cable #00433 for Speed. Cadence and Heart rate are still wireless."
 
 
@Andrewwojownik: bzdury piszą? Masz symbol kabla pasującego do kadencji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także posiadam ten licznik, przejechane na nim ok. 900km i po takim dystansie nie było ani jednej przerwy z czujników czy to kadencji, pulsometru czy prędkości. Wszystko działa wręcz idealnie,

 

Jedynie co to ze znajomym smialismy się z nie zaklocalnego systemu STS :) otóż jechaliśmy obok siebie i na kumpla sigmie (jakiś model niższy) wyświetlał się mój puls :) a on w tym czasie nie miał swojego pulsometru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że jest to mój pierwszy post witam serdecznie wszystkich forumowiczów:)

Nabyłem właśnie licznik Sigma ROX 6, a że jest to mój pierwszy kontakt z pulsometrem mam jedno pytanie związane właśnie z nim.

W instrukcji jest napisane, żeby zwilżyć delikatnie powierzchnię czujnika. Tylko po co skoro czujnik nie ma bezpośredniego kontaktu z klatką piersiową?

Chyba że coś pokręciłem jeśli chodzi o rozumowanie jak powinno się zakładać czujnik na klatkę piersiową;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, nie miałem jeszcze licznika i pasa w ręce więc nie wiedziałem jak dokładnie wygląda. Teraz już rozumiem. To od razu następne pytania. Jak wygląda zachowanie higieny pasa? Można go prać? I jeszcze jedno, ktoś z Was kupował stacje dokującą do komputera i oprogramowanie od Sigmy? Jest sens czy to zbędny bajer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie wolno prać ... po treningu się go powinno płukać pod bieżącą wodą.

W praktyce raz na jakiś czas wrzucam go do pralki :).

 

Czy się przydaje stacja dokująca i soft ...

Ja generalnie miałem stację i soft w komplecie z Rox`em 9,1 ... aktualnie bez tego nie wyobrażam sobie życia :).

Statystyki, notatki, analiza treningu/wyścigu, śledzenie postępów/regresu :) ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik dotarł i działa ok. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia, Na ile wiarygodne są te wskazania spalonych kalorii? Przez godzine jeżdziłem w zasadzie caly czas w zakresie 70-75% HrMax i licznik pokazał, że spalilem 1000 kcal. Według mnie to troche za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty się tak tych kalorii przyczepił ?

 

Według ciebie

 

 

 

Według mnie to troche za dużo.

 

 

Według licznika to tak akurat,

Licznik jak i ty tylko szacujecie ilość spalonych kalorii ... 

Widocznie po wstawieniu wszystkich danych podanych przez ciebie i zmierzonych do wzoru licznikowi wychodzi właśnie tyle kalorii.

 

Jaką podałeś wagę ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...