Skocz do zawartości

[amortyzator] fox z tłumikiem rlc/kąpielą olejową/2008-09 - nie działa regulacja tłumienia powrotu


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z pilną prośbą do zorientowanych w temacie smile.gif
Robię serwis foxa z tłumikiem rlc, model 2008 lub 2009, z kąpielą olejową po stronie tłumienia. 
Widelec rozłożyłem, wyczyściłem, zalałem i... zrobił się problem.
Regulacja powrotu (na górze goleni, czerwone pokrętło) przestała działać. Nie jestem w stanie ruszyć w żadną stronę pokrętła ani trzpienia na którym jest pokrętło.
Przed rozbiórką regulacja działała; tłumika nie rozbierałem na czynniki pierwsze, jedynie wyjąłem z goleni, wypompowałem z niego resztki oleju - po zmontowani całości pojawił się powyższy problem...

Ktoś rozbierał na atomy ten tłumik?
Jestem może nierozgarnięty ale nie znalazłem żadnego video ani zdjęć z rozbiórki tłumika w foxie - chodzi o ten konkretny typ.
Zdemontowałem z tłumika jego dolną część - rurkę, w której porusza się górny segment tłumika - część odpowiedzialna za tłumienie powrotu, blokadę i ustawienie kompresji. 
Zarówno na dole jak i na górze tłumik posiada dwa podobne elementy w których znajdują się śrubki na imbus 1,5 mm - na mój chłopski rozum po ich odkręceniu powinienem być w stanie oddzielić główkę tłumika od reszty, jednak siedzi ona mocno - nie chcę tego elementu skrzywdzić próbując wypchnąć/wybić/wykręcić bo nie mam nic na podmianę....

1. Miał ktoś kiedykolwiek problem taki jak ja - z regulacją powrotu?
2. Czy w necie są jakieś materiały poglądowe na temat rozbiórki tłumika? Jeśli tak to proszę o link - nie znalazłem tego na stronie foxa ani np na yt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

proszzzzzz

http://service.foxracingshox.com/consumers/Content/Service/QuickTech/07_32mm_RL_RLC_Cartridge_Service.htm

 

Czy po zdjęciu pokrętła tłumienia i kompresji trzpień się obraca?  

Na marginesie bardzo nieoficjalnie- czasami pomaga przyłożenie większej siły ( kleszcze w dłoń i .....). Często przyczyną jest nadmierne skręcenie reboundu podczas serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...