Skocz do zawartości

Specialized best team


NeO

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni testów za mną, na pewno nie spodziewałem się tego że można tak sprawnie podjeżdżać fullem o skoku 150mm, dziwne ale czysto subiektywnie wydaje mi się że wspina się szybciej niz mój stary sztywniak, "pompowanie" praktycznie nie występuje, a jeżeli już się pojawia to trzeba się o nie trochę postarać, natomiast zjazdy to juz bajka ,zawieszenie bardzo dobrze wybiera wszelkie nierówności i zapewnia poczucie pewności i bezpieczeństwa nawet przy znacznej prędkości, trochę od całości odstaje przedni Pike, ogólnie niby jest ok, ale ma się wrażenie ze czegoś mu brakuje w porównaniu ze świetnie działającym tyłem. na razie to tyle w przyszłym tyg. kolejne jazdy i spostrzeżenia.

 

Ps. do wymiany na pierwszy ogień idą korby Deore na SLX, łańcuch i kaseta na XT oraz manetki na X-9, w przyszłości tylna piasta i amor przedni prawdopdobnie na któregoś Lyrika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radomir82, rower przepiękny i jak napisałeś wyśmienicie sie prowadzi, nic więcej nie trzeba.

Powiem szczerze, że wizualnie bardzo mi się spodobał Twój spec, fotki wyśmienite, aż na tapetę poleciały.

Ja dziś znowu coś zmajstrowałem w swoim epiku, a właściwie w hamulcach, po wjechaniu w dołek, a patrząc na wszystkie które już zaliczyłem nie był jakiś straszny, zaczęło mi brzęczeć w przednim hamulcu, raz jest ciszej raz głośniej, miejscowo ociera, albo tarcze zwichrowałem ,albo coś z klockiem.

Niekiedy podczas powrotu do domu przechodziło, do chwili następnego wyboju, jak mogę stwierdzić co sie stało, kumpel doradził bym wszystko rozebrał tarcze, zaciski i złożył jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worms, ja bym na Twoim miejscu sprawdził czy masz prostą tarczę i czy jest dobrze dokręcona do piasty, następnie wyjąłbym klocki i przedmuchał zacisk sprężonym powietrzem, później spróbował delikatnie rozgiąć sprężynkę która jest pomiędzy klockami, na koniec złożyłbym wszystko z powrotem i dobrze wycentrował zacisk, niestety w XTR jest z tym trochę zabawy bo musisz mieć specjalne cieniutkie podkładki pod śruby mocujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No i ja sie dopisuje :angry2::D

 

A to mój spec:

 

Rama S-Works Specialized M4

 

Widelec Rock Shox Duke XC

 

Hamulce Shimano Deore LX

 

Korba Shimano XTR 797g

 

Kaseta Shimano XTR

 

Łańcuch Shimano XTR 270g

 

Przerzutka przód Shimano XTR

 

Przerzutka tył Sram X0 196 g

 

Manetki Sram X0 199g (Waga z liinkami)

 

Koła Shimano Deore WH-M505

 

Opony Hutchinson Spider 2.0

 

Mostek Ritchey Comp

 

Sztyca Roox

 

Siodło San Marco Skn

 

Chwyty brak danych brak danych

 

Stery Ritchey Wcs

 

Pedały Shimano Pd-M 959

 

Zaciski kół Shimano XT

 

Pancerze Shimano XTR

 

Koszyk na bidon Kibix

 

Licznik Kellys

 

Waga 11024g

 

http://www.forumrowerowe.org/index.php?aut...m&album=256 <--Fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - gratuluję wszystkim s-worksów i innych speców, specisuiów itd., ale dosyć tego słodzenia. Mam pytanie do użytkowników s-eorksa - w rozmiarze 18. Jaką używacie długość łańcucha przy korbie o największej koronce 44 (standardowa ale podaję, żeby nie było) i przy kasecie 11-32. Czy ktoś umie obliczyć długość łańcucha? Jestem majsterkowiczem amatorem - sam dobierałem długość łańcucha kierując się długością starego i położeniem przerzutki względem gleby. Jednak na ostatnim maratonie (w którym uczestniczyłem) dałem rower do regulacji (takie darmowe serwisy) i mechanik mi powiedział, że mam za długi łańcuch :mellow:(( Mam ochotę sam rozstrzygnąć ten problem więc zwracam się o pomoc do specjalistów ;)

Teraz będę zmieniał kasetę i łańcuch - zakłądam szosowe Dura-Ace (12-27) - jak ktoś z was ma -też dajcei znać z jaką dł. łańcucha.

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...