Skocz do zawartości

[koła] 27.5 na przod


zibra

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zainteresowala mnie opcja wstawieniu wiekszego kolka na przod zamiast 26calowego, ktore mam obecnie.

Czy sa jakies wady takie rozwiazania i na cos musze zwrocic uwage?

Obecnie uzytkuje Fulcrum Red Metal 10, amortyzator to Manitou Drake. Odleglosc do podkowy kola 26 z zalozona opona wynosi 2.5cm. Myslalem o czyms takim:

 

http://www.bikecenter.pl/p11391,shimano-deore-xt-wh-m785-27-5-kolo-przod-center-lock.html

 

Poza innym mocowaniem tarczy sa jakies inne przeciwskazania? Fulcrum wazy 893gramy wiec zysk wagowy nawet w porownaniu do wiekszego kola jest coc niewielki (jesli producent nie klamie).

Jesli warto wstawic wieksze kolko na przod to moze da sie cos w tej kwocie ok.400zl zlozyc lepszego niz wspomniany XT?

Moja waga to 85-90kg w zaleznosci od "osprzetu". Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pożycz od kogoś kółko 27,5 cala i sprawdź czy Ci faktycznie wejdzie. Mam 2,4 NN na Mavicu XM317D (dość wąska obręcz niestety), i z daleka rower wygląda jak 76er. Do podkowy jest bodajże 1,5cm (też Drake), a obwód na sucho wyszedł 2140mm. Wszytko zależy od tego jak wysoka będzie opona, jeżeli prześwit ma wyjść 0,5cm to mija się to trochę z celem.

Osobiście postaram się sprawdzić czy wejdzie, ale to pewnie dopiero w czerwcu.


Zdjęcie Nobby Nica 2,4 na Mavicu XM317D (17,4 mm wewn.), szerokość gumy 56-58 mm.
Nic sensownego na średnim kole tam chyba nie wejdzie, jak już to coś 2,1.


mrmorty pisał w temacie Drake'a:

"weszło kółko 28" z oponką 47-622 i zostało jakieś 7 - 10 mm przestrzeni"

Może wejdzie, może nie. Trzeba najpierw sprawdzić a później czegoś szukać.

post-113905-0-44277100-1399390874_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos jest z KAtowic kto posiada takie kolko, zeby mozna bylo przymierzyc do mojego roweru to bardzo cetnie bym sie spotkal.

Nie bede pcal mga laci - mysle, ze takie Saguaro 2.0 i podobne beda git. W kazdym badz razie jakas ciekawa oponka na pewno by sie znalazla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brat kupil Norteca 27.5 wiec mialem dzis mozliwosc szybkiej zmiany przodu i sprawdzenia czy wszystko gra przy Manitou Drake. Opona to Rapid Rob 2.1. Patrzac na zdjecia to cyba nie bedzie problemow z jazda na takim kole z przodu? Nie zamierzam pakowac tam nic super gubego czy baloniastego.

Pogoda fatalna, ale zrobilem szybka rundke i odczucia sa generalnie pozytywne poza szybszymi skretami - albo musze sie przyzwyczaic albo kierownica 600mm moglabyby ciut szersza. Sama pozycja jakos nie ucioerpiala - jest nieco "lagodniej", ale bez problemow. Niektorym moze to nawet odpowiadac. Sa to jednak wrazenia z baardzo krotkiej przejazdzki.

Na zdjeciu przod wyszedl dosyc duzy w porownaniu do 26 z tylu, ale w rzeczywistosci nie ma takiej strasznej roznicy.

 

20140515-152900.jpg

 

20140515-152849.jpg

 

20140515-152853.jpg

 

Jesli codzi o odleglosc od korony to cyba jest ok co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...