Skocz do zawartości

[DIY] Projekt taniego błotnika rowerowego


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Powitoł

Kolejne podejście do osłony amora - nie dlatego, że poprzednia się nie sprawdziła (wręcz przeciwnie ;) ), a dlatego, że przeszedłem na duże koło :)

 

Udało się znaleźć płyn do spryskiwaczy ;) który miał zakrzywiony grzbiet butli. Dzięki temu mogłem zrobić dosyć długi błotnik który nie będzie haczył o buty/dolną rurkę:

 

lvtSOQT.jpg

Trochę mało miejsca w podkowie, ale udało się jako tako zamocować przy pomocy trzech zipów:

PEpriYd.jpg

 

Nie wygląda niestety zbyt estetycznie :) ale robotę robi:

v5U4GB6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Do mnie gadają moje kolana. Po 2 latach z napędem 1x10 przy obecnym 3x9 przed każdym sporym podjazdem słyszę: dziękujemydziękujemydziękujemy... ;)

 

Błotnik zdał egzamin - lagi chroni. Za krótki jednak do całkowitej ochrony mordazego. Z małym kołem było łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Ciśniesz na podjazdach z blatu? Szacun :)

Korba 44-32-22. Ucieszyłem się jak zobaczyłem te nowe alivio fc-m4xxx bo mają 40-30-22 bo chętnie bym średnią i dużą przeszczepił, ale okazało się że są 96bcd i ch...j bombki strzelił. Ale...

 

Ja nie o tem :)

Błotnik niezbyt ładny ale sprawdził się w 95%. Golenie chroni jak widać na fotce, a błota mimo że nie było sporo to wjeżdżałem z premedytacją w każde :)

Rncmiob.jpg

 

Te 5% to co lądowało na mojej brodzie od spodu :) Mogłem chlapacz szerszy ciut zrobić. W oczy nic nie leciało, a bez zdarzało się że błoto jednocześnie na zjeździe wpadało mi w obydwa głazy :)

Jest dobrze, będzie lepiej jak łapnę dłuższą i bardziej zakrzywioną butlę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Znacie jakiś projekt błotnika DIY żeby mi bucików i spodni w mieście nie ochlapało? Takie co zakrywają ponad 1/4 obwodu koła przedniego i co najmniej 1/2 koła tylnego. Roweru używany do jazdy po mieście (woda, błoto pośniegowe). W lecie używam opon 700x32 i błotników które były oryginalnie przy rowerze. Jest w miarę ok. Ale zimą pojawia się problem, bo stosuję opony 700x35 o wysokich klockach, które niekiedy trą o błotnik. Nie mogę za bardzo odsunąć błotnika od opony, bo i tak zaczepiam stopami o przednie koło przy zakrętach. Tej zimy planuję włożyć opony 700x47. Wtedy będą za szerokie do obecnych błotników. Przydałyby mi się "długie" błotniki, które zakrywałyby dużą część obwodu koła. A jednocześnie szerokie, by pomieściły oponę szerokości 50 mm. Nie widziałem czegoś takiego, stąd pomysł aby zrobić samemu. Tylko nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

 

EDIT: No dobra, są np. Zefal Paragon szerokości 52 mm, ale kosztują za dużo $$$ jak na mój stary rower.

Edytowane przez IvanDrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Powitoł

Pany, ma ktoś pod ręką i mógłby odrysować, podać długość ogólną błotnika MTB z decathlonu i wrzucić tu jako? Może być w sumie też zdjęcie rozpłaszczonego prostopadle od góry z w/w wymiarem. Będę dozgonnie wdzięczny :)

O ten mi chodzi:

https://www.decathlon.pl/botnik-flash-mtb-tylny-czarny-id_8327783.html

big_bf4c116736ec463cb95bc0ab08a0d746.jpg

 

Miałem trzy. Miałem też skopiować kształt oraz wymiary bo o wiele lepiej w terenie zachowuje się niż cieniutki asssaver szosowy, ale pogubiłem wszystkie przed operacją :)

Dziękuję z telemarkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...