Skocz do zawartości

[ok 2000 zł] rower cross Kelly's czy Kross?


murzay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję trzeźwego spojrzenia na dwa rowery i porady który może okazać się lepszy, przystępniejszy itd.

 

Wpadły mi w oko dwa rowery, mianowicie:

 

http://www.kross.pl/pl/2014/cross/evado-3-0

 

oraz

 

http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2014/cross/cliff-70-helix

 

Byłem juz tak naprawdę zdecydowany na Krossa ale w sklepie pewien sprzedawca powiedział że Kellys bez porównania lepszy i nie ma nawet o czym gadać (jakoś nie byłem przekonany do tego co mówił)

 

 

Dłuższy czas poruszałem się po mieście i okolicach kolarzówką ale najwyższy czas coś zmienić. Interesuje mnie rower w miarę możliwości uniwersalny. Jestem wysoki więc rozmiar największy. 

 

Który z podanych zasługuje na wyróżnienie, a może w cenie ok 2000 zł znacie coś lepszego?

 

 

Jestem trochę zielony w temacie nowych rowerów więc zwracam się o pomoc do Was.

 

Dzięki i czekam na wieści.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierz się do każdego z nich i wybierz ten, który wyda Ci się bardziej wygodny. Jeśli chodzi o komponenty są na pierwszy rzut oka bardzo podobne. Moim zdaniem nie zwracałbym zbytniej uwagi na osprzęt a skupiłbym się raczej na ramie. Osprzęt zawsze można wymienić na lepszy ( po zajeżdżeniu seryjnego), z ramą już trudniej. Niewątpliwie za Kellysem przemawia napęd 9rz, pewnie dłużej na rynku dostępne będą komponenty tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BikoBiko - lepszy jest pomimo gorszego osprzętu i wyższej o 200zł ceny (od Crossfire GTS Disc) ?

 

Powiem więcej. Ten Kellys jest po prostu najgorszy z tych wszystkich wymienionych do tej pory w wątku, a w dodatku ma najwyższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym miały być ramy Kellysa lepsze.

Chyba marketingowo.

 

Unibike Crossfire GTS - lepszy widelec, lepsze manetki, lepsze przerzutki przód i tył, siodło z amorem, lepsza kaseta.

 

A jeżeli mowa o cenowym odpowiedniku czyli o Viperze to szkoda tracić czasu. Cały rower o klasę lepszy, a osprzęt o dwie grupy wyżej stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

lepsze manetki

Kellys ma SHIMANO Altus (14) SL-M370 Rapidfire Plus a uni - SHIMANO ALTUS M310 : przewaga kellysa IMHO

 

 

 

lepsze przerzutki przód i tył

Kellys -

przerzutka przód bikes-f-derailleur.gif SHIMANO M191 (31.8mm) przerzutka tył bikes-r-derailleur.gif

SHIMANO Altus (14) M370

Uni -

Przerzutka przednia SHIMANO ACERA M360 Przerzutka tylna

SHIMANO ALIVIO M430

Tu faktycznie o grupę wyżej ma uni, ale za to ma napęd o jedną klasę niższy bo 8 sp w porównaniu do 9-tki w kellys.

 

Trudno w ogóle porównywać 9s w Kellys w moim przekonaniu o klasę co najmniej wyżej z 8s jak UNI.

więc

 

 

lepsza kaseta
jest pozbawione sensu boi grupa wyższa, ale mniej biegów.

 

Łańcuch lepszy w Kellys, firma bardziej uznana Kellys, waga nie jest tu podana, ale przypuszczam, że Kellys mniej wazy niż 15 kg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te niuanse są warte 200 zł w cenie? bo owszem rozumiem że Kelly's może się lepiej prezentować ale jest jednak droższy.

 

 

 

czy to naprawdę taka duża różnica z ilością biegów? bo jeśli nie to wolę kasetę z wyższej półki ale z mniejszą ilością przełożeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, bo jak Kellys jest np. o 0,5 kg lżejszy to już warto. Poza tym sam kasetę za kilka tyś. wymienisz domyślnie na lepszą, ale manetek raczej nie, więc jak Ci nie przeszkadza grupa 8 rzędowa to OK, choć np. za 2-3 lata może być większy problem z dostępnością, bo większość przesiadła się już na 9sp. Ma to żeby rzetelnie napisać aspekt ekonomiczny również - 8rz jest po prostu tańsze. Więc sam sobie musisz poskładać do kupy i odpowiedzieć , mało tego za duzo mniejsza kase kupisz crossa z lepszym osprzetem - ja bym poszukał dalej bo w tej cenie to kupisz wypasionego crossa taniej od uni np. http://allegro.pl/kands-nirvana-quick-28-acera-2-x-tarcze-i4186292143.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko boska. Gdzie mu do takiego Vipera. Ja rozumiem różnice w cenie ale trzymajmy się tej ustalonej.

Jeżeli już chcesz iść w tarcze koniecznie to tylko hydrauliczne.

Wracając do Kellysa to 9 rzędów pewnie fajnie się prezentuje ale jak to będzie działać w porownaniu do solidnego 8 rzędowego Alivio ?

8 rzędów nie zniknie nagle ze sklepów bo na się bardzo dobrze.

Chcesz bajerek, proszę bardzo. Dopłać i ciesz się jazda bo my tutaj zaczynamy się kłócić nie niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posiadam meridę crossway 40-md, mój brat posiada kellys cliff 70 bodajże. merida kosztuje ok 2000 i z czystym sumieniem polecam, od maja przejechałem ok 2000km głównie po asfalcie. Czyszczę regularnie napęd i dzięki temu nie posiada on żadnych znaków zużycia, jedzie jak nowy. Rower bardzo przyjemny i solidnie wykonany. kellys kosztuje troszeczke więcej ale osprzęt ma niemal identyczny, hamulce ma hydrauliczne a merida mechaniczne tarczówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...