Skocz do zawartości

[TurnKey] Problem z wykręceniem tłumika


Franiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam spory problem. Otóż zabrałem się dzisiaj za serwis mojego Recona Solo Air z tłumikiem Turnkey. Używając klucza płasko - oczkowego, bo tylko taki miałem pod ręką, objechałem plastikowy łeb śruby. Chwila nieuwagi i poszedł. Wcześniej już wykręcałem tłumik i wszystko szło jak należy. Uszkodzone są 3 wierzchołki łba, a reszta wydaje się być w miarę okej. Niestety nie posiadam zdjęć, ponieważ mój telefon sobie z tym nie do końca radzi ;). Ciężko wróżyć z fusów, ale... Myślicie, że nasadowym kluczem ta śruba pójdzie? Czy może czeka mnie doszlifowanie łba do rozmiaru 22 i wtedy próbować nasadowym? Dostęp do klucza będę miał dopiero jutro, bo sąsiad ma na popołudnie do pracy, a od niego chciałem ten klucz pożyczyć.

 

Pozdrawiam, Franek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazało się, że nasadka również się ślizga. Co będzie lepszym wyjściem: spiłowanie łba do mniejszego rozmiaru, czy nabicie mniejszej nasadki? Obawiam się, że może się nie udać równe spiłowanie krawędzi i wierzchołki będą zbyt okrągłe, żeby mniejszy klucz się trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Z racji, ze nakrętka jest dość niska, potrzebowałem klucza, który byłby od razu "prosto". Mam na myśli to, że nasadki są na samym początku spiłowane. Udało mi się znaleźć klucz do świec, taki, jak jest w komplecie z Polonezem (blaszana rurka w końcówką 21mm i otworami na pręt). Dopiłowałem nakrętkę na rozmiar trochę większy niż 21mm, nabiłem ją głęboko na nakrętkę i powoli odkręcałem uważając, aby nie zeszła nigdzie. No i jakoś poszło... Dopiero po trzecim piłowaniu pilnikiem się udało. Morał z tego taki, że praca z dobrymi jakościowo narzędziami pozwala oszczędzić wielu godzin pracy i zirytowania...

 

Dzięki wielkie za wszystkie pomysły. Pewnie jeszcze się przydadzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...