Skocz do zawartości

[obręcz] Dartmoor Revolt 27,5 - budżetowo i szeroko


skjaatel

Rekomendowane odpowiedzi

Do swojego projektu (o którym więcej na początku maja) potrzebowałem obręczy, które będą dobrze współpracowały z oponami 29 x 2.4 i 2.2. Pilnie obserwowałem rynek szukając czegoś mieszczącego się w budżecie - ceny ZTR były nieakceptowalne, WTB zbijało masę na oczkowaniu i właściwie na tym kończył się wybór. Pod koniec stycznia pojawił się budujący news na http://www.team29er.pl/ o rafkach Dartmoora. Wiedziałem już czego chcę - Rocketów.

Przedłużające się oczekiwanie spowodowało, że zacząłem kombinować i rozważać przebudowę roweru w 79er'a. Dzięki kolegom z FR utwierdziłem się w tym pomyśle. Kupiłem oponę 27.5 x 2.4 (która po przymiarkach mieściła się swobodnie w widełkach) i... no niefart - błędy logistyczne opóźniły kontener z obręczami, pojawią się najprawdopodobniej na początku maja.

Znowu nie miałem nic do roboty, skończył się boom w serwisie, zacząłem więc marudzić dystrybutorowi wylewając swoje żale i zawiedzione nadzieje na majówkowy wypad na nowym buildzie. No i cud, znalazł się prototypowy Revolt (nie zakładałem pierwotnie tej obręczy, wydawała się za szeroka), bez naklejek, za to w pożądanym kolorze. Dwa dni oczekiwania i jest! Kółko zaplecione na piaście Novateca D042 i szprychach Sapim Leader - do obu marek mam zaufanie, właściwie nie wracają na serwis z powodu usterek nieeksploatacyjnych.

W obręczy rzuciła się w oczy jej szerokość i intensywnie czerwona, wpadająca w bordo anoda. Dobrze komponuje się z odcieniem czerwieni w anodzie takich firm jak: Nokon, Token, Odi, Answer, Bengal. Jagwire. Jakość wykonania zasługuje na pochwałę, nie było żadnych resztek po obróbce, łączenie jest niewyczuwalne. Miłym dodatkiem jest dołączona opaska. Problem pojawił się przy mierzeniu obręczy do ustalenia długości szprych - krawędź była zbyt daleko od nitu i trzeba było ustawić miernik "na oko", nie mając dla niego oparcia. Wymiary wyszły oczywiście pośrednie (269,2 i 270,8), ale szprychy 270 i 272 okazały się dobrym wyborem. Koło szybko dało się ustawić na centrownicy, chwila zabawy z dokręcaniem i gotowe. 

 

Parę danych od producenta:

Szerokość zew: 33,5mm

Szerokość wew: 27mm

Wysokość: 22mm

Waga: 565g (551g na wadze)

Ilość otworów: 32

Oczkowana

 

Pierwsze wrażenia związane z obręczą są jak najbardziej pozytywne. Wydaje się warta swojej ceny (kolorowa anoda 179zł), waga jest dobra, wykonanie bez zarzutu. Prawdziwy test przejdzie w weekend, wtedy też dopiszę swoje wrażenia.

 

Mam nadzieję, że pojawi się w wersji 29er.

 

10273645_622025314558418_881032337920785

 

10151160_622025317891751_268580088074828

10177502_622025374558412_830807866773238

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@skjaatel

Możesz zamieścić kilka fotek całego roweru na obecnej różnokołowej konfiguracji. Ciekaw jestem jak ci to wyszło. Opisz proszę, jak Revolt się sprawdza w terenie, czy obręcz jest odpowiednio sztywna? Pytam dlatego, że pojawiły się obręcze Rocket29 w sklepach i pali mnie, żeby takie kupić.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocket też już założony, zbieram się na zrobienie małej sesji.

Test będzie dotyczył kół jako całości, na chwilę obecną mogę powiedzieć, że nic się nie dzieje. Szkoda, że nie ma revolta w wersji 29, opona 2.4 układa się dużo lepiej niż na węższym rockecie (ok 4mm węższy "balon").

 

no i jeszcze taka uwaga: revolt 27,5 ma inny odcień czerwieni niż rocket 29. Może jest to spowodowane tym, że revolta mam w wersji przedsprzedażowej (bez loga itd).

 

Rocket na wadze:10277507_642465459181070_568525013675817

Edytowane przez skjaatel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saso aluminiowe. wymiary opon:

opona przód Continental X-King 29x2.4 zwijana. Wysokość 744mm, szerokość 55,4mm

opona tył Continental X-King RS 27,5x2.4 zwijana. Wysokość 707mm, szerokość 59,4mm

 

rower wyszedł cudownie niski (preferuję takie geo). Główka steru kończy się na wysokości 915mm, chwyty 985mm. Środek mufy jest na wysokości 290mm, stąd korby 170.

Edytowane przez skjaatel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...