Skocz do zawartości

[Licznik] BION CY-E319CW z Kadencja / przewodowy


marszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szybki test/ opinia  na temat przewodowego licznika BION CY-E319CW z Kadencja- chyba jednego z tańszych na rynku ok 90 zł.

Suche nudne dane od producenta:

  1. licznik przewodowy z kadencją, 19 funkcji
  2. SPEED – prędkość bieżąca KM/H
  3. CLK - czas w trybie 12 lub 24 h
  4. TM - czas podróży
  5. AVS - prędkość średnia
  6. MXS - prędkość maksymalna
  7. Daily – dzienny dystans
  8. ODO – dystans całkowity licznika
  9. ODO 1 / 2 - dystans koła 1 / koła 2,
  10. CAD: A/MAX - kadencja: aktualna/maksymalna
  11. KCAL – pomiar zużytych kalorii
  12. przycisk typu TOUCH
  13. Dodatkowe funkcje: wskaźnik zużycia baterii, prędkości ▲ ▼, długość przewodu 1,5 m. 
  14. czujnik prędkości montowany na dolnej części tylnego widelca ramy,
  15. wodoszczelny, podświetlany, waga licznika 19 g

Instrukcja obsługi:

http://bion.aljot.pl/uploads/download/BION%20CY-E300-E319CW%20PL%20web.pdf

Dlaczego kupiłem powyższego Biona? Chciałem tani licznik z kadencją ot i cała tajemnica :) Do tego kolorystycznie pasował do roweru :D

 

Wrażenia:

Licznik jest mały, osoby z wadą wzroku mogą mieć problem by dostrzec wyświetlane na dole dane tzw. "dodatkowe pole funkcji"- szczególnie w słoneczny dzień. Porównując go do starej sigmy BC 906 jest dużo mniej czytelny :) Czasami przyklejenie folii ochronnej poprawia czytelność licznika, ale jeszcze tego nie zrobiłem- zdam relacje czy coś się poprawiło :)

 

Jakość wykonania jest w porządku, do niczego nie mogę się przyczepić.

 

Operowanie przyciskiem one touch jest problematyczne, w trakcie rajdu należy zapomnieć o szybkim przełączeniu- albo nie przełączy albo przełączy za dużo :)  na szczęście jest funkcja scan. 

 

Podświetlenie licznika włącza się przyciskiem z tyłu, w trakcie szybszej jazdy lub jazdy w terenie nie jest to łatwa sprawa.

 

Montaż w gruncie rzeczy kabel mógłby być 10 cm dłuższy- zamontowanie na 29 er z  20" było jak najbardziej możliwe, ale nie poprowadziłem go tak jak bym chciał :)

 

Podsumowując dla osoby, która nie ma problemów ze wzrokiem licznik będzie w pełni czytelny- prędkość i kadencje widzi się bardzo dobrze. Stosunek jakość/cena jak dla mnie jest w porządku i nie żałuje wydanych 90 zł :)

 

Kilka zdjęć z tego jak on wygląda na rowerze:

IMAG0097_zps1e6c7d19.jpg

 

IMAG0095_zps7b7a1354.jpg

 

IMAG0103_zps511fb36d.jpg

 

IMAG0099_zps755dcdaa.jpg

 

IMAG0095_zps7b7a1354.jpg

 

 

IMAG0105_zpsd617b575.jpg

 

 

 

Edytowane przez marszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytelność byłaby lepsza gdybyś zamontował na kierownicy, ale z tego co widzę nie bardzo masz gdzie. A zaraz obok manetek? Co do funkcjonalności to nie widzę sensu w tym przycisku - w swoim liczniku zwykle mam funkcję scan albo ustawioną jedną funkcję. Sam zamierzam go kupić albo niższą wersję, bodajże e112. Główny powód kupna tych liczników to cena, prawda? Więc nie wymagajmy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta niższa wersja Biona chyba ma większy wyświetlacz. Brałem ją pod uwagę, ale zostałem uprzedzony- 1h przede mną ktoś kupił ostatnią sztukę i nawet nie mogłem porównać.

Tak jak pisałem: dla mnie najważniejsze było by licznik miał kadencje, ten był jednym z tańszych i jak dla mnie jest ok- jestem zadowolony z zakupu i jeśli ktoś nie ma problemów ze wzrokiem i zależy mu na tanim, ładnie wyglądającym liczniku z kadencją to polecam :D

Edytowane przez marszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rozumiem że za czujnik kadencji i prędkości robi jeden element widoczny na zdjeciu, nie trzeba prowadzić dwóch osobnych kabelków? Jak wyglada mocowanie sensora do korby?
Ciekawe jak z dostępnością cześci zamiennych w przypadku zerwania/ zgubienia jakiegoś elementu.

Nie pokazuje średniej kadencji?

Edytowane przez marcin1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...