Skocz do zawartości

[smary] wazelina, WD40, olej - gdzie je stosować?


Rekomendowane odpowiedzi

witam , dysponuję następującymi środkami:smar,wazelina techniczna, WD40, olej silnikowy-nieużywany. Gdzie w rowerze można je wykorzystywać a gdzie nie.Chodzi mi szczególnie o konserwację amortyzatorów tylnego i przedniego , łańcucha, wielotrybu, korba, piast. Słyszałem różne opinie na temat WD 40- jedni chwalą inni nie, a jaka jest Wasza opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wd 40 jest beznadziejne....jeśli chodzi o smary do łańcuchów i innych podzespołów to osobiście radzę udać się do sklepu metalowego i kupić smar który swoimi właściwościami nieraz przewyższa smary które można kupić w rowerowym. A do tego ich cena jest znacznie niższa niż jakieś markowe rowerowe smary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem różne opinie na temat WD 40- jedni chwalą inni nie, a jaka jest Wasza opinia?

A ja nadal twierdzę że WD40 jest całkiem dobry do smarowania łańcucha - trzeba umieć to tylko dobrze nałożyć :) Przez ostatni czas miałem do czynienia z różnymi środkami do smarowania łańcucha i mimo to WD40 nadal zajmuje wysoką pozycję u mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal twierdzę że WD40 jest całkiem dobry do smarowania łańcucha - trzeba umieć to tylko dobrze nałożyć :) Przez ostatni czas miałem do czynienia z różnymi środkami do smarowania łańcucha i mimo to WD40 nadal zajmuje wysoką pozycję u mnie :)

 

To tak jak ja, tylko używam CX-80 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz... rower ci od tego nie wybuchnie - ale z tego co wiem to dużo szybciej łancuch łapie brud i kurz - silnik nie pracuje wśród błota i kurzu więc i olej nie jest do tego przystosowany... Ale z tego co wiem to są na rynku środki którymi da sie z powodzeniem zastapic "markowe" srodki. Poszukaj tematu o oleju kujawskim w "konserwacji" czy tam gdzieś - tam z tego co pamietam bylo troszke pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do konserwacji roweru używam olei do pił mechanicznych (najlepszy jest taki biały Husqvarny o konsystencji oleju spożywczego. Fakt, że trudno je kupic ale nic sie nie lepi, bardzo wysoka jakość smarna i lepkościowa. Do smarowania łańcucha czy tym podobnych idealny, a cena konkurencyjna. Naprawdę polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...