Skocz do zawartości

[Kupno] RST F1RST AIR RL


thebestmaty

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Musisz skrócić tuleję oddzielającą komory. Aby było to sztywne i trwałe po wycięciu fragmentu ze środka trzeba wywiercić otwory długości ok 10mm średnicy 1,5-2 mm, nagwintować je i wkręcić pasujący pręt/śrubę bez łba. Tokarz zrobi to za 10zł

 

Zdjęcie z częścią do skrócenia jakie znalazłem: IMG_2669.JPG

Edytowane przez skjaatel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link już nie działa, jeśli chciałeś Starego Firsta 30 itp. to odpuść, lepiej idź w nowego 32.

Puklus - Raidon działa lepiej niż First 32 lub 29? Chyba jednak nie miałeś w rękach tego firsta... Może też nie widzisz różnicy między starym Frstem 30 lub Platinum a  nowym 32/29?

 

qrczakzul - kolejny, FIrst tępy w działaniu? Proszę CIę, Raidon, Recon ani nic podobnego nie dorasta mu do pięt ;)
  skjaatel - i jeszcze jeden, JAKĄ KOMORĘ? raczej pozytywną (negatywna w Firscie to sprezyna z elastomerem a nie komora...) ;)

Oryginalnie nie jest tępy, po prostu ma spora progresję którą można polubić, ale na czułość narzekać nie można (chyba że ktoś bezmyślnie zaleje dolne lagi olejem...)

Można też nic nie rozwiercać i po prostu dorobić to co widać na zdjęciu z kawałkiem rurki którą wkręcimy w korek. różna długość rurki pozwoli regulować objętość komory pozytywnej = zmienić progresję.




Jeśli tak działa tępy amor to gratuluję... ;) 


Prosta droga, asfalt trochę popękany, czasem mały dołek. Edytowane przez Poleczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na zamieszczony wyżej filmik to coś mam wrażenie, że chyba amor za mocno napompowany (waga ok. 80-82kg, napompowany do 90 psi. Póki co muszę się wybrać w końcu zakupic pompkę i  robić testy.).

 

 albo... nie rozjeżdzony jeszcze.  No właśnie - czy taki First Air musi się rozruszać przez paredziesiąt czy więcej kilometrów od nowości, czy od początku powinien chodzić jak trzeba?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80kg, jakbym jeździł na 95psi to bym połowę skoku osiągał przy dropie 2m :P

Zejdźcie w dół, dolne lagi smarem stałym dobrym, z wolframem albo coś:) I Praca się poprawi, First zalany olejem wcale nie działa lepiej, z resztą EPicon także ;)
To taki urban legend, wyczyśc dolne lagi, nasmaruj dobrym smarem stałym (fabrycznie są gluty i będzie ok.

 

Mój był z Authora Instincta 29".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się też podepnę pod temat bo mam pytanko dotyczące tegoż amortyzatora. Chodzi o to że (na różnych ciśnieniach od 65psi do 80psi) amor na sag w granicach 25-30mm (chyba za dużo) i nie schodzi do końca tzn że zostaje do korony jakieś 30-40mm. Z tego wychodzi że mam dostępne 40-50mm realnego skoku co mi się wydaje za mało jak na amor 100mm. Wie ktoś co może być przyczyną? Może dać go na serwis? (bo sam wole nie rozkręcać)

 

Dodam że ważę około 75 kg :)

Edytowane przez Kaczorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jak wcześniej napisać :) Sprawdzę jak wrócę do domu dzisiaj popołudniu. To jak jest tak jak piszesz że ma skok 80mm to w takim razie się czuje oszukany strasznie bo kupowałem go jako nowy ale jakiś powystawowy OEM z Velo jako 100mm. Wiem że skoku się nie da zmienić na wyższy bo już pytałem o to na forum. A ile powinno wystawać jak jest 100mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...