Skocz do zawartości

[amortyzator] CUBE Analog 29 - 2014


mwl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie w związku z amortyzatorem użytym w CUBE Analog 29, w podsumowaniu recenzji tego modelu z przed 2 lat http://magazyn.bikelife.pl/stories/cube-analog-29/dla-kogo-analog można przeczytać, że przy jego wymianie na inny możemy napotkać trudności, jako laik w tego typu sprawach nie wiem, czy chcąc kupić ten rower nie pakuję się w kłopoty? (a może w recenzji jest jakiś babol?)

 

Poniższy fragment

 

 

Myśląc o tym najtańszym modelu 29” Cube’a, trzeba też odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w przyszłości nie będziemy chcieli go ulepszyć, wymieniając komponenty. Z powodu geometrii przewidującej specyficzny widelec dostępność odpowiednich modeli może być utrudniona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że czytałem ten test, gdy jeździłem na Cube Analog 29. Dotyczy modelu bodaj z 2012r na SR Suntour XCM 29.

Niemniej nie mam pojęcia, co autor miał na myśli pisząc o "geometrii przewidującej specyficzny widelec".

W moim (rocznik 2013) wymieniałem fabryczny Rock Shox XC28 29" 100mm na --> RST First Air 100 mm i nie było z tym żadnych problemów.

Analogicznie w modelu 2014 - nie masz się tu czego obawiać, jeśli tylko ten Cube pasuje Ci rozmiarowo/geometrycznie, to kupuj, amor spokojnie będziesz mógł wymienić, bo faktycznie warto.

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to dziękuję wszystkim za odpowiedzi, cube'a sobie odpuszczę. (na ringu został Flite 29, Scott Aspect 930 i byłby Giant Talon ale brak serwisu na miejscu w moim mieście pozbawiłby mnie gwarancji o ile się nie mylę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...